برخورد با مانتو های جلو باز

برخورد با مانتو‌های جلو باز

طی بازرسی به عمل آمده از واحد صنفی و انباری در اصفهان، تعداد ۵۸۰ ثوب انواع مانتو (جلو باز) مبتذل با حروف انگلیسی و ضد فرهنگی به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال، کشف، جمع آوری و برای انجام سیر مراحل قانونی تحویل مراجع ذی صلاح شد.

به گزارش مهر، جواد محمدی فشارکی، مدیر بازرسی و نظارت اصناف اصفهان، می گوید: در بازرسی به عمل آمده از پارکینگی واقع درحومه اصفهان، دو هزار ثوب انواع پوشاک خارجی قاچاق، به ارزش ۷۰ میلیون ریال کشف، جمع آوری شد.

برخورد با مانتو های جلو باز
برخورد با مانتو های جلو باز

باید فرهنگسازی کرد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص تاثیر جمع آوری مانتوهای جلو باز در وضعیت حجاب به آفتاب یزد می‌گوید: اصل وجودی چنین مانتوهایی اصلا خوب و جالب نیست ولی با این وجود برخی از زنان چنین مانتوهایی را می‌پوشند.
سمیه محمودی با بیان اینکه باید در این زمینه زیرسازی و فرهنگسازی صورت بگیرد، اظهار کرد: نمی‌توانم بگویم که جمع آوری این مانتوها خوب است یا بد، ولی وقتی که ذهن، ذهن آماده‌ای نباشد، وقتی در این زمینه فرهنگسازی انجام نشود یا آن زیر بناها از بین رفته باشد باید اصلاحات در این باره انجام بگیرد.

وی بیان کرد: اینکه مانتوهایی که مصادق بدپوششی است را بخواهند جمع آوری کنند اقدامات روبنایی است. وقتی اقدام یا ارزشی در جامعه از بین می‌رود اگر همان لحظه شروع به اصلاح آن کنند چندین سال زمان می‌برد تا آن اصلاح شود بنابراین باید اقدامات زیربنایی صورت بگیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: متولیان فرهنگی کشورمان که تعدادشان کم نیست باید در این زمینه فرهنگی سازی کنند و نهایت کارشان را انجام دهند. از طرفی هم نهادهای دینی نیز باید از نظر اعتقادی، مسائل دینی را به صورت واقعی به بطن مردم وارد کنند.

سمیه محمودی با تاکید بر اینکه باید اقدامات زیربنایی انجام شود، گفت: جمع آوری مانتوهای جلوباز یا هر مانتویی که مصادق بدپوششی است اقدامی زودگذر است چرا که فردا ممکن است مانتوی بدتری جایگزین آن شود. بنابراین چنین کارهایی را اقدامی اصلاحی نمی‌دانم بلکه باید در این خصوص فرهنگسازی شود.

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar