خانه » سینما و تلویزیون » سینمای ایران » دلال بازی در سینمای ایران و بیکاری پیشکسوتان

دلال بازی در سینمای ایران و بیکاری پیشکسوتان

کاظم افرندنیا با وجود چند دهه بازیگری بیکار است و ادعا می‌کند که برای بازیگری باید پول بدهد و نقش بخرد!

کاظم افرندنیا بازیگر پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینما درباره فعالیت‌های اخیر خود در عرصه بازیگری گفت: بعد از دو سال چند وقت پیش در چند سکانس از «معمای شاه» به ایفای نقش پرداختم. اما در کل زمان بسیاری است که بیکارم و در خانه به سر می‌برم.

وی ادامه داد: متاسفانه چند وقتی هست که در سینما عادت خطرناکی باب شده و آن خریدن نقش‌ها است. چند وقت پیش با کارگردانی برای حضور در فیلمش صحبت کردم و او گفت که در فیلمنامه‌اش نقشی برای سن و سال من نیست. اما بعدها فهمیدم اتفاقاً نقشی مناسب من بوده اما به مبلغ دو تا سه میلیون فروخته شده است.

بازیگر فیلم «منطقه ممنوعه» با تاکید بر اشتباه بودن روند حال حاضر فروختن نقش‌ها تصریح کرد: من پنجاه سال در بازیگری بودم و الان به فراموشی سپرده شده‌ام. اینها می‌خواهند با خرید نقش و سوءاستفاده از معروفیت کلاه مردم را بردارند. وقتی همه چیز به این سمت می‌رود، مسلم است که امثال من بیکار می‌مانند.

کاظم افرندنیا با اشاره فراگیر شدن این کم کاری و بیکاری در میان بازیگران پیشکسوت خاطرنشان کرد: این مشکلات تنها برای من نیست، اکثر بازیگران قدیمی با این مشکلات و حتی بیشتر دست و پنجه نرم می‌کنند. کار ما این شده که صندلی را جلوی در بگذاریم و منتظر باشیم تا فرشته مرگ ما را با خودش ببرد.

مشرق

دیدگاه بگذارید

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز