هشدار قاطع روسیه و ایران به آمریکا

کشور آمریکا به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور خود چندی پیش در یک اقدام غافلگیرانه با تعدادی موشک به کشور سوریه حمله کرد که این اقدام با واکنش های مختلفی در جوامع مختلف بشری روبرو شد . برخی از این کار حمایت کردند و تعدادی از کشور ها صریحاً این اقدام را محکوم کردند.
پایگاه ایندیپندنت در گزارشی نوشت که ایران و روسیه به واشنگتن هشدار دادند که اگر آمریکا بار دیگر خط قرمز در سوریه را رد کند، به این اقدام با قدرت پاسخ خواهند داد.ایندیپندنت در ادامه نوشت: در پی حمله نظامی آمریکا به پایگاه نظامی سوریه، هم‌پیمانان دولت این کشور با انتشار بیانیه مشترکی اعلام کردند که به هرگونه تجاوز به خاک سوریه در اینده پاسخ خواهند داد.

این پایگاه در ادامه به نقل از این بیانیه مشترک افزود: اقدام آمریکا در سوریه به معنای عبور از خط قرمزهاست و از این به بعد ما به هرگونه تجاوز به خاک سوریه و عبور از خط قرمزها در این کشور از سوی هر گروهی باقدرت پاسخ خواهیم داد و آمریکا به خوبی از توانایی ما در دادن پاسخ مناسب آگاه است.
ایندیپندنت در بخش دیگری از این گزارش به نقل از بیانیه مرکز فرماندهی مشترک ایران و روسیه و گروه‌های مقاومت نوشت: حمله موشکی ما را از آزادسازی سوریه باز نخواهد داشت و حضور نظامی آمریکا در شمال سوریه به معنای اشغال غیرقانونی این کشور است.
منبع : ایرنا ، ایندیپندنت
Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar