خانه » سینما و تلویزیون » برنامه تلویزیونی » «کلاه قرمزی» باز می‌گردد

«کلاه قرمزی» باز می‌گردد

سال گذشته مجموعه تلویزیونی «کلاه قرمزی» به دلیل مشکلات مالی تولید نشد، اما به گزارش ایسنا قرار است ایام نوروز ۹۶ «کلاه قرمزی» مهمان خانواده‌های ایرانی باشد، اگرچه به روال گذشته ممکن است برنامه‌های نوروزی صداوسیما تا لحظات آخر دستخوش تغییراتی شوند و پخش این مجموعه تلویزیونی نیز با چالش‌ها و تغییراتی مواجه شود.

«کلاه قرمزی» باز می‌گردد

«کلاه قرمزی» باز می‌گردد

مجموعه‌ی تلویزیونی «کلاه قرمزی» که از سال ۸۸ در قالب برنامه‌ای نوروزی به تلویزیون بازگشت، با وقفه‌ای در نوروز ۸۹ تا سال ۹۴ هر سال نوروز از شبکه دو سیما پخش می‌شد. پخش این مجموعه در سال‌های اخیر همیشه با اما و اگرهایی همراه بود، اما سازندگان این مجموعه‌ی خاطره‌انگیز ، نوروز ۹۵ بسیار جدی‌تر بر عدم پخش آن تاکید داشتند.

این برنامه‌ی عروسکی، در سال‌های گذشته همواره با اخباری درباره پخش شدن یا نشدنش در نوروز و حاشیه‌هایی همراه بوده، ولی در نهایت به پخش رسیده است، اما سال گذشته حمید جبلی در مراسم افتتاحیه سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، در پاسخ به سوال منصور ضابطیان درباره پخش برنامه کلاه قرمزی در نوروز سال ۹۵ گفته بود: «امسال کلاه قرمزی نداریم چون تلویزیون پول پارسال را هنوز نداده است. البته ما به کسی بدهی نداریم اما تلویزیون پول را پرداخت نکرده و علاقمند نیست که این برنامه اجرا شود.»

«کلاه قرمزی» در این سالها توانسته با ساختار ساده و جذاب و شخصیت‌های مختلف و متنوع عروسکی که هر سال نیز شخصیتی جدید را به مجموعه خود اضافه می‌کند، مخاطبان بسیاری را با خود همراه کند؛ برنامه‌ای که به اعتقاد بسیاری بر خلاف ظاهر آن، فقط برای گروه سنی کودک تولید نمی‌شود و بزرگترها نیز مخاطب پُر و پا قرص آن هستند؛ به طوری که درنظر سنجی‌های نوروز ۹۴، «کلاه قرمزی» به عنوان پُرمخاطب‌ترین برنامه نوروزی سیما اعلام شد و از سریال «پایتخت» نیز آرای بیشتری به دست آورد.

غیبت یک ساله «کلاه‌قرمزی» از جدول پخش برنامه‌های نوروزی که به نوعی با تغییرات مدیریتی صداوسیما نیز همراه بود، باعث شد تا اخباری از حضور این برنامه در شبکه نمایش خانگی به گوش برسد که احتمال طولانی‌تر شدن این غیبت را بیشتر تقویت می‌کرد؛ شاید اعلام خبر زود هنگام حضور این مجموعه عروسکی در برنامه‌های نوروز ۹۶ دلیلی برای خاتمه دادن به این احتمالات و اما و اگرها باشد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز