نماینده مجلس خواهان ساماندهی فیلترشکن‌ها شدند!

بیش از نیمی از نمایندگان محلس، با ارسال نامه‌ای به سران سه قوه، خواهان ساماندهی فیلتر‌شکن‌ها و حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی شدند.

نماینده مجلس خواهان ساماندهی فیلترشکن‌ها شدند!به گزارش خبرگزاری فارس، در این نامه که توسط احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس قرائت شد خطاب به سران قوا آمده است:

همانطور که مستحضر هستید در چند ماه گذشته بدخواهان و دشمنان ملت ایران با سوءاستفاده از برخی زمینه‌های داخلی حداکثر بهره را از پیام رسان‌های خارجی برای ایجاد ناامنی، فساد و آشوب در شهرهای ایران را برده‌اند.

حمله داعش به مجلس شورای اسلامی، ترویج خشونت، ایجاد آشوب‌های خیابانی اخیر، فروش مواد مخدر و روانگردان‌ها گوشه‌ای از اقدامات دشمنان ملت ایران در بستر پیام رسان‌های خارجی بوده است.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور حفظ و استقلال سیاسی و فرهنگی کشور به پیشگیری ناامنی و تجاوز به حریم خصوصی آحاد جامعه و صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و تامین حقوق شهروندی با آزادی‌های مشروع و امنیت و آسایش مردم و نیز حمایت از فناوری بومی و توانمندی داخلی از شما روسای قوا خواستاریم ضمن حمایت از پیام رسان‌های داخلی دستور فرمایید این پیام رسان‌ها جایگزین پیام رسان‌های خارجی شود و نسبت به ساماندهی فیلترشکن‌ها اقدام عاجل به عمل آید.

***

پیام رسان‌ها
اگر مردم حق انتخاب داشته باشند، طبعا به دنبال بهترین و سریع‌ترین و امن‌ترین پیام‌رسانی می‌روند که بیشترین و بروزترین امکانات را داشته باشد، و تجربه نشان داده که مسدودسازی و چماق در این حیطه کم‌توان است.

برای کشاندن مردم به سمت و سوی پیام رسان‌های داخلی باید این پیام‌رسان‌ها برابر و یا بهتر از خارجی‌ها باشند. تجربه نشان داده که در این زمینه، تولیدکنندگان ما، عموما کپی‌کار و مشق‌نویس هستند و ناپایدار، در حالیکه از نظر دانش و بروز بودن و تحصیلات، کسر و کمی از خارجی‌ها ندارند.

سه سنگ بزرگ سر این راه وجود دارد: فضای آزاد رقابت، حق مولف، بهبود وضعیت اقتصادی!

حمایت و پشتیبانی اگر از سوی دانشگاه‌ها و فقط به منظور پیشرفت باشد می‌تواند مفید باشد، در غیر اینصورت به رانت‌خواری و هدر رفتن منابع مالی و مادی منجر می‌شود!

ساماندهی
ساماندهی واژه جدیدی است که شاید عمرش کمتر از عمر واژه فیلترشکن باشد! «ساماندهی» به معنای نظم و ترتیب دادن است، «فیلترشکن» یعنی خروج از سد معبر دولتی، اما «ساماندهی فیلترشکن» یعنی چه؟

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar