راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران با شعار «مرگ بر آمریکا»

به گزارش خبرگزاری فارس مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از ساعاتی پیش با حضور پرشور مردم در تهران و سراسر کشور آغاز شد.

راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران با شعار «مرگ بر آمریکا»در تهران جمعیت زیادی از مردم، علی رغم سردی هوا، ساعاتی قبل از شروع رسمی مراسم، به خیابان‌ها آمدند و در حالی که مراسم اصلی و سخنرانی در میدان آزادی تهران برگزار می‌شود، جمعیت زیادی از میدان امام حسین(ع) (فاصله حدودا ده کیلومتری تا آزادی) با پای پیاده در حرکت هستند و عبور و مرور وسایل نقلیه از پل چوبی به سمت غرب ممنوع است.

جمعیت زیادی عموما به همراه خانواده در این راهپیمایی شرکت کردند.

راهپیمایان، تصاویر زیادی از حضرت امام(ره) و رهبری معظم انقلاب در دست دارند و شعارهای غالب آنها هم «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسراییل» و «مرگ بر انگلیس» است.

رئیس جمهور جدید آمریکا نیز که در روزهای اخیر مواضع تند ضد ایرانی خود را به کرات اعلام کرده، ازجمله منفورترین شخصیت‌ها در بین راهپیمایان بود و برای همین مردم بارها شعار «مرگ بر ترامپ» و «ایرانی از تهدید نمی‌ترسد» سر می‌دهد.

راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران با شعار «مرگ بر آمریکا»

پرچم های آمریکا و اسرائیل زیر پای مردم است و برخی، این پرچم ها را آتش می‌زنند.

در مقاطع مختلفی از مسیر راهپیمایی، ایستگاه‌های متعدد برپا شده و برنامه‌های مختلف برای اقشار مردم ازجمله کودکان و نوجوانان در حال برگزاریست.

جوانان، دانشجویان، طلاب، جانبازان، ورزشکاران، مسئولان، هنرمندان و مداحان و مردم عادی در راهپیمایی حضور یافته‌اند.

در ایستگاه هنر انقلاب که توسط هنرمندان خوشنویس و کاریکاتوریست برپا شده، کاریکاتورهایی از رؤسای جمهور آمریکا به نمایش گذاشته شده است.

در طومارهای متعددی که در طول مسیر راهپیمایی در اختیار مردم قرار داده شد، راهپیمایان انزجار خود را از مواضع خصمانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه کشورمان اعلام کرده و از دولت‌مردان خواستند به گستاخی‌های آمریکایی‌ها پاسخ دهند.

راهپیمایان تهرانی در جملات کوتاه خود در این طومارها، دونالد ترامپ را دیوانه خواندند و بر ضرورت ایستادگی در برابر استکبار جهانی تأکید کردند.

شخصیت های سیاسی و نظامی هم در این مراسم شرکت کرده اند که سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه یکی از آنهاست که حضورش مثل همیشه بیش از بقیه مورد توجه مردم و خبرنگاران قرار گرفته است.

راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران با شعار «مرگ بر آمریکا»

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور به همراه محمدجواد ظریف وزیر خارجه و برخی اعضای هیات دولت، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، محسن اسماعیلی عضو شورای نگهبان، سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی دفاع ملی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، غلامعلی حدادعادل، محمود واعظی وزیر ارتباطات، فخرالدین دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش، علی ربیعی وزیر تعاون، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی از جمله دیگر شخصیت‌های حاضر در راهپیمایی هستند.

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar