اریکا روبات ۲۳ ساله که مجری تلویزیون می‌شود

قرار است که از ماه آوریل امسال روباتی به نام اریکا [Erica] به عنوان مجری تلویزیون در کشور ژاپن مشغول کار شود.

این روبات انسان نما، که ظاهری شبیه به خانمی ۲۳ ساله دارد، نتیجه تلاش محققان علوم روباتیک در دانشگاه‌های اوزاکا و کیوتو و موسسه بین‌المللی تحقیقات روباتیک ATR در سال 2014 است.

اریکا روبات ۲۳ ساله که مجری تلویزیون می‌شود«هیروشی ایشیگورو» یکی از طراحان این روبات می‌گوید: اریکا شبیه‌ترین روبات انسان نمای اندرویدی و هوشمند به انسان است و توانایی درک سوال‌های دیگران را دارد.

اریکا می‌تواند به راحتی و با تغییر حالات چهره خود، به سوالات مخاطبان پاسخ بدهد.

برای ساخت صورت و ظاهر این روبات، از ترکیبی از چهره ۳۰ زن زیبای ژاپنی استفاده شده است.

این روبات می‌تواند نوشته‌ها را به صورت روان بخواند و به راحتی روی صندلی بنشیند. گردن و شانه و کمر این روبات متحرک است و می‌تواند بدون کمک دیگران بسیاری از حرکت ها را انجام دهد.

اریکا روبات ۲۳ ساله که مجری تلویزیون می‌شوداریکا خود را اهل کیوتو و کاملا شبیه انسان‌ها می‌داند و از ملاقات با انسان‌ها بسیار هیجان زده می‌شود.

بسیاری معتقدند این روبات بسیار علاقه مند به آموزش و یادگیری درباره دنیای بیرون است.

دیری نخواهد گذشت که این ربات زیبا و توانا تبدیل به یکی از چهره‌های محبوب ژاپنی می‌شود و صفحات شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های خبر پر می‌شود از تصاویر و سلفی این مجری تلویزیون!

با پیشرفت فناوری، بزودی حتی در کشور ما نیز از ربات‌ها استفاده خواهد شد و دیگر شاهد اختلاس و دزدی کارمند شرکت نفت یا بداخلاقی فرماندار گلپایگان نخواهیم بود و ربات‌های خوشگل و خوش‌زبان و خوش‌اخلاق و صبور و دست‌پاک و مومن و متعهد، جای همه را خواهند گرفت!

منبع خبر:
ایران آنلاین

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar