خانه » اخبار » اخبار فرهنگ و هنر » مجوز گرفتن ۵ تلویزیون تعاملی

مجوز گرفتن ۵ تلویزیون تعاملی

Rate this post

سرویس تلویزیون تعاملی، امکانی جذاب برای ارائه خدمات رادیویی و تلویزیونی همراه با مدیریت زمان و دسترسی به آرشیو برنامه‌ها در کنار خدماتی چون بازی، ویدئو، متن، عکس، فیلم، خبر و سینما است.

مجوز گرفتن ۵ تلویزیون تعاملی

به گزارش خبرگزاری فارس اواخر سال ۹۳ سازمان صدا و سیما با اعلام فراخوانی برای اعطای مجوز اپراتوری تلویزیون اینترنتی از شرکت‌های متقاضی دعوت به همکاری کرد که این فراخوان تا مرحله انتخاب ۵ شرکت‌ واجد شرایط نیز پیش رفت اما چندی بعد با روی کار آمدن رئیس جدید در صدا و سیما، این سازمان مجوزهای صادره را ملغی اعلام کرد.

در زمان لغو این مجوزها، یکی از شرکت‌ها با عنوان باران تلکام سرویس را راه‌اندازی کرده بود.

در شهریورماه امسال بار دیگر سازمان صدا و سیما برای اعطای مجوز اپراتوری تلویزیون اینترنتی با شرایط جدید فراخوان داد که ۵ شرکت انتخاب شده در مرحله قبلی در اولویت پذیرش قرار داشتند و پس از بررسی نهایی نیز سرانجام مجوز اپراتوری تلویزیون تعاملی به همان ۵ شرکت اعطا شد.

به این ترتیب شرکت‌های آسمان با برند فام، ایرانسل با برند لنز، باران تلکام با برند آیو، تراشه سبز با برند تیوا و نشر الکترونیک با برند شمیم مجوز اپراتوری تلویزیون تعاملی را گرفتند.

از این پس مخاطبان می‌توانند در کنار استفاده از سرویس سازمان صداوسیما با برند شیما از خدمات این ۵ تلویزیون اینترنتی نیز استفاده کنند.

با این پروانه، مجوز فعالیت در حوزه خدمات تلویزیونی مبتنی بر پروتکل اینترنتی (IPTV یا OTT) در دوره اول شامل آماده‌سازی زیرساخت، آزمودن و بهره‌برداری آزمایشی به ۵ شرکت اعطا شده است.

این شرکت‌ها مجموعه‌ای از محتوای صوتی و تصویری، اعم از پخش زنده و آرشیو برنامه‌های صداوسیما، شبکه نمایش خانگی، پخش آنلاین برنامه‌های فرهنگی، هنری را ارائه خواهند داد و مشترکان آن علاوه بر انتخاب انواع محتواهای ویدیویی در حوزه‌های مختلف، می‌توانند به قابلیت‌هایی مانند توقف و عقب کشیدن پخش برنامه‌های زنده، امکان دسترسی به آرشیو برنامه‌ها به مدت محدود، ضبط برنامه‌های زنده، طبقه‌بندی محتوا و کنترل دسترسی به آنها و موارد دیگر دسترسی داشته باشند.

تلویزیون تعاملی یا IPTV چیست؟

سرویسی است که با پرداخت حق اشتراک ماهانه، می‌توان از خدماتی مانند دسترسی به آرشیو فیلم‌ها و سریال‌ها، موسیقی، پخش زنده، خرید اینترنتی، بازی آنلاین، بانک آنلاین و غیره بهره‌مند شد.

Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز