6 دشمن بزرگ در راه آب کردن چربی شکم

سر سخت ترین چربی های بدن ، در ناحیه شکم انباشته می شوند و آب کردن این چربی ها کار ساده ای نیست. موارد بسیاری رو این چربی ها تاثیرگذار هستند . اگر میخواهید از شر این چربی های شکمی راحت شوید لازم است که از خوردن 6 نوع خوراکی اجتناب کنید وگرنه باید قید آب کردن شکم تان را بزنید . در این مقاله این 6 خوراکی را به شما معرفی می کنیم.

 

شیر کامل، کم چرب و ۲%

شیر کامل، یک منبع عالی از کلسیم و سایر مواد مغذی است اما محتوای چربی بالایی نیز دارد. به عنوان یک بزرگسال، شما واقعا به شیر کامل نیاز ندارید، مگر آنکه در افزایش وزن مشکل داشته باشید. شما باید برای اجتناب از چاقی شکم و حفظ وزن سالم تان، شیر خامه یا ۱% بنوشید، شیر کم چرب یا شیر ۲%، هر دو مقدار قابل توجهی کالری و چربی دارند.

چیپس سیب زمینی

اکثر مارک های چیپس سیب زمینی در روغن های هیدروژنه سرخ می شوند. این نوع روغن، چربی ترانس نامیده می شود که به افزایش کلسترول، کمک به بیماری قلبی و افزایش وزن معروف است. چیپس هایی که حاوی روغن هیدروژنه نیستند، ممکن است مقادیر بالایی چربی از سایر روغن هایی که در آنها سرخ می شوند، داشته باشند. چیپس های سیب زمینی کم چرب و پخته نیز در بازار وجود دارند که انتخاب های بهتری هستند. با این حال مراقب تعداد کالری ها باشید. کالری های بالا نیز در چاقی شکم نقش دارند.

پنکیک

پنکیک ها، صبحانه های لذیذی هستند اما مقدار زیادی کالری دارند. خوردن این غذا در هنگامی که روی آن شربت بریزید، مضرتر نیز می شود. حتی پنکیک های سبک نیز در چاقی شکم نقش دارند. از این غذا اجتناب کرده و به جای آن از وافل گندم کامل لذت ببرید. گندم کامل به کاهش چربی شکم کمک می کند.

نوشابه

نوشابه نه تنها برای شما مضر است بلکه چربی شکم را افزایش می دهد. نوشابه دارای کالری پوچ است که وزن اضافی به بدنتان می افزاید. نوشابه همچنین حاوی مقادیر زیادی قند است. این قند به شکل شربت ذرت با فروکتوز بالا و افزودنی های دیگر است. بدن شما در سوزاندن این نوع قند مشکل دارد، به خصوص در میان تنه. شربت ذرت با فروکتوز بالا به این معروف است که شما را چاق می کند. این چاقی در ناحیه شکم شما آشکارتر است. ممکن است فکر کنید که نوشابه های رژیمی، بهتر هستند اما آنها حاوی شیرین کننده های مصنوعی می باشند که برای سلامتی مضرند. بهترین کار این است که برای از دست دادن چربی شکمتان، آب خالص بنوشید.

دسر

دسر ممکن است بخش مورد علاقه شما از خوردن هر وعده غذایی باشد اما می تواند کالری زیادی به رژیم غذایی تان اضافه کند. حتی دسرهای کم کالری نیز باید در حد اعتدال مصرف شوند. اکثر دسرها دارای قندهای تصفیه شده هستند. این قندها به افزایش وزن منجر می شوند. به جای کیک ها، کلوچه ها و آبنبات ها از میوه های سالم استفاده کنید.

فست فود

فست فود، بدترین نوع غذا برای هنگامی است که سعی دارید وزن کم کنید. برگرها، شیک ها و سیب زمینی های سرخ کرده دارای مقدار زیادی کالری، چربی و کربوهیدرات هستند. هیچ یک از این چیزها مغذی نیستند. اکثر فست فودها در روغن های چرب سرخ می شوند. این نوع روغن در چاقی که علت اصلی مشکلات سلامتی است، نقش دارد.

 

 

منبع : مجله فیتنس

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar