خانه » سبک زندگی » هفت روش برای احساس خوشحالی

هفت روش برای احساس خوشحالی

روانشناسی مثبت یکی از جدیدترین رشته‌ها می‌باشد که با پیشرفت‌های بسیار خوبی همراه است. ما صدها مطالعه را مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانیم هفت روش را که می‌توانید از طریق آنها ذهن خود را خوشحال‌تر سازید پیدا کنیم.

بسیاری از این مطالعات در ژورنال‌ها و کنفرانس‌ها ارائه شده‌اند اما ما در این مقاله همه آنها را جمع بندی کرده‌ایم. اگر موارد زیر را به مدت دو هفته متوالی انجام دهید احساس خوشحالی خواهید کرد.

روانشناسی مثبت یکی از جدیدترین رشته‌ها می‌باشد که با پیشرفت‌های بسیار خوبی همراه است. ما صدها مطالعه را مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانیم هفت روش را که می‌توانید از طریق آنها ذهن خود را خوشحال‌تر سازید پیدا کنیم. بسیاری از این مطالعات در ژورنال‌ها و کنفرانس‌ها ارائه شده‌اند اما ما در این مقاله همه آنها را جمع بندی کرده‌ایم. اگر موارد زیر را به مدت دو هفته متوالی انجام دهید احساس خوشحالی خواهید کرد. ۱. سه بار پیاده روی محققان دانشگاه پنی سیلوانیا اعلام کرده‌اند که افرادی که از نظر فیزیکی فعالیت بیشتری دارند خوشحالی و هیجان بیشتری را در زندگی خود تجربه می‌کنند. این امر به زمان زیادی نیاز ندارد: می‌توانید سه بار در هفته به مدت نیم ساعت پیاده روی نموده و حس خوشحالی را برای خود به ارمغان بیاورید. ۲. تجدید خاطره‌های ۲۰ دقیقه‌ای نوشتن به مدت ۲۹ دقیقه در روز در مورد یک تجربه مثبت خوشحالی شما را بیشتر می‌کند. چرا؟ زیرا با نوشتن آن خاطره شما خاطره مثبت را مجددا تجربه کرده و در آینده نیز با هر بار خواندن آن انرژی بیشتری دریافت می‌کنید. ۳. انجام کارهای خیرخواهانه انجام پنج کار خیرخواهانه در هر هفته می‌تواند خوشحالی شما را افزایش دهد. پروفسور مارتین سلیگمن می‌گوید: «دانشمندان بدین نتیجه رسیده‌اند که انجام اقدامات خیرخواهانه و مهربانانه منجر به افزایش روحیه و سلامتی می‌شوند و هیچ ورزشی قادر نیست این احساس را به فرد القا کند.» ۴. خاموشی مطلق مطالعه‌ای در دانشگاه کانزاس بدین نتیجه رسید که استراحت بعد از کار می‌تواند انرژی شما برای روز بعد را تامین نماید. بنابراین توصیه می‌شود بعد از خوردن شام گوشی خود را خاموش کرده و با آسایش کامل استراحت کنید. ۵. درگیر باشید درگیر کارهای خود باشید. زمانی که شما کاری را انجام داده و دقت زیادی را معطوف آن کرده‌اید مهارت‌های خود را به چالش کشیده و در عین حال آنها را نشان می‌دهید و این امر می‌تواند منجر به رضایت خودتان گردد. ۶. دو دقیقه مدیتیشن در روز مطالعه‌ای در یکی از بیمارستان‌های ایالت ماساچوست به بررسی اسکن مغزی افراد قبل و بعد از دوره‌های مدیتیشن پرداخت. بعد از دوره، بخش‌هایی از مغز که مربوط به احساسات و خودآگاهی هستند افزایش یافته و بخش‌هایی که مربوط به استراس هستند کاهش یافتند. ۷. پنج تشکر اگر به خاطر مسائل جزئی خوشحال باشید خوشحال بودن نیز ساده خواهد بود. کتاب یا مجله‌ای پیدا کرده و سه الی پنج رویداد هفته قبل که شما به خاطر آنها خوشحال بوده و قدردان آنها هستید را یادداشت نمایید. گردآوری: سایت خبری به روز نیوز مترجم: رسول رحیمی منبع: success.com
۱. سه بار پیاده روی

محققان دانشگاه پنی سیلوانیا اعلام کرده‌اند که افرادی که از نظر فیزیکی فعالیت بیشتری دارند خوشحالی و هیجان بیشتری را در زندگی خود تجربه می‌کنند. این امر به زمان زیادی نیاز ندارد: می‌توانید سه بار در هفته به مدت نیم ساعت پیاده روی نموده و حس خوشحالی را برای خود به ارمغان بیاورید.

۲. تجدید خاطره‌های ۲۰ دقیقه‌ای

نوشتن به مدت ۲۹ دقیقه در روز در مورد یک تجربه مثبت خوشحالی شما را بیشتر می‌کند. چرا؟ زیرا با نوشتن آن خاطره شما خاطره مثبت را مجددا تجربه کرده و در آینده نیز با هر بار خواندن آن انرژی بیشتری دریافت می‌کنید.

۳. انجام کارهای خیرخواهانه

انجام پنج کار خیرخواهانه در هر هفته می‌تواند خوشحالی شما را افزایش دهد. پروفسور مارتین سلیگمن می‌گوید: «دانشمندان بدین نتیجه رسیده‌اند که انجام اقدامات خیرخواهانه و مهربانانه منجر به افزایش روحیه و سلامتی می‌شوند و هیچ ورزشی قادر نیست این احساس را به فرد القا کند.»

۴. خاموشی مطلق

مطالعه‌ای در دانشگاه کانزاس بدین نتیجه رسید که استراحت بعد از کار می‌تواند انرژی شما برای روز بعد را تامین نماید. بنابراین توصیه می‌شود بعد از خوردن شام گوشی خود را خاموش کرده و با آسایش کامل استراحت کنید.

۵. درگیر باشید

درگیر کارهای خود باشید. زمانی که شما کاری را انجام داده و دقت زیادی را معطوف آن کرده‌اید مهارت‌های خود را به چالش کشیده و در عین حال آنها را نشان می‌دهید و این امر می‌تواند منجر به رضایت خودتان گردد.

۶. دو دقیقه مدیتیشن در روز

مطالعه‌ای در یکی از بیمارستان‌های ایالت ماساچوست به بررسی اسکن مغزی افراد قبل و بعد از دوره‌های مدیتیشن پرداخت. بعد از دوره، بخش‌هایی از مغز که مربوط به احساسات و خودآگاهی هستند افزایش یافته و بخش‌هایی که مربوط به استراس هستند کاهش یافتند.

۷. پنج تشکر

اگر به خاطر مسائل جزئی خوشحال باشید خوشحال بودن نیز ساده خواهد بود. کتاب یا مجله‌ای پیدا کرده و سه الی پنج رویداد هفته قبل که شما به خاطر آنها خوشحال بوده و قدردان آنها هستید را یادداشت نمایید.

گردآوری: سایت خبری به روز نیوز
مترجم: رسول رحیمی
منبع: success.com

دیدگاه بگذارید

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز