افتتاح اولین سالن زیبایی مخصوص خانم‌ها در نیویورک

امروز اولین سالن زیبایی مخصوص خانم‌ها در نیویورک افتتاح می‌شود!

افتتاح اولین سالن زیبایی مخصوص خانم‌ها در نیویورک

همانطور که دیدن تابلوی «سالن زیبایی فقط مخصوص خانم‌ها» در ایران عجیب و غیر عادی است، در نیویورک نیز این تابلو عجیب و غیر عادی است، با این فرق که در ایران سالن‌های زیبایی فقط و منحصرا ویژه زنان هستند و در آمریکا همه سالن‌ها مختلط هستند و از این جهت برای بسیاری از زنان محجبه مسلمان رفتن به این آرایشگاه‌ها حرام و ناپسند است.

افتتاح اولین سالن زیبایی مخصوص خانم‌ها در نیویورکبا این وصف وقتی خانم محجبه‌ای به نام هدی قوهشی [یا کوهشی] تصمیم می‌گیرد سالنی را ویژه خانم‌ها افتتاح کند این کارش تبدیل می‌شود به خبر روز و عجیب خبرگزاری‌ها!

برای اینکه بفهمید چقدر این کار عجیب است تصور کنید که در تهران آرایشگاه مختلطی ویژه زنان و مردان افتتاح شود البته با پنجره‌های شفاف و در خیابانی شلوغ، و نه با پنهان کاری و در یک زیر زمین یا آپارتمان و پشت درهای بسته!

باری، امروز هدی قواشی که مسلمانی محجبه است اولین سالن زیبایی ویژه زنان را با نام لجمیلک در بروکلین نیویورک افتتاح می‌کند. ورود مردان به این آرایشگاه اکیدا ممنوع است!

هدی همراه شوهر جان و بچه ها
هدی همراه شوهر جان و بچه ها – ۲۰۱۵

هدی می‌گوید پیدا کردن آرایشگر زن در این شهر کاری دشوار است، یک بار تصمیم گرفتم به سالنی بروم و پس از من مردی وارد آنجا شد، به سرعت برق حجابم را روی موهای خیسم انداختم و سریعا آنجا را ترک کردم و از آن زمان در این فکر افتادم که سالنی مختص خانم ها باز کنم.

اگر روزی روزگاری هوس کردید به این آرایشگاه سر بزنید نشانی‌اش را یاداشت کنید:

LeJemalik
لجمالك

Salon & Boutique 6915 5th Ave. Brooklyn, NY 11209 917•378•8993

 

سالن لجمالک ویژه خانم‌هاست، اما هدی توضیح می‌دهد که از همه زنان، بدون توجه به قومیت و یا مذهب‌شان استقبال می‌شود.

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar