ابوبکر بغدادی در موصل دیده شد

در حالیکه شایعاتی در مورد هلاکت ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش سر زبان‌هاست، سه روز پیش او در موصل دیده شد.

ابوبکر بغدادی در موصل دیده شد
ابوبکر بغدادی در موصل دیده شد

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، منابع عراقی اعلام کردند: ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش سه روز قبل در موصل دیده شده است.

بر این اساس، کریم سنجاری — وزیر امور داخلی اقلیم کردستان عراق — روزشنبه به خبرگزاری رویترز گفت: ابوبکر البغدادی در حال تشجیع و روحیه دادن به نیروهایش در موصل دیده شده است.

سنجاری در همین حال با اشاره به پیشروی نیروهای عراقی در جنگ علیه تروریست های داعش در نینوا اعلام کرد: این نیروها در پنج کیلومتری شهر موصل مرکز این استان قرار دارند.

وزیر امور داخلی اقلیم کردستان عراق افزود: عناصر تروریستی داعش که تعدادشان چهار هزار تا هشت هزار نفر تخمین زده می شود به دلیل اهمیت نمادینی که شهر موصل دارد به شدت مقاومت خواهند کرد.

پیشتر نیز فرمانده یگان واکنش سریع وزارت کشور عراق در محور عملیاتی القیاره در 60 کیلومتری جنوب موصل تأکید کرده بود که گروه تروریستی داعش در این محور کاملا روحیه خودش را باخته و هیچ گونه مقاومتی ندارد.

در همین حال ارتش عراق در ششمین روز عملیات آزادسازی موصل موفق شد پرچم تروریست های داعش را از بلندای شهر مهم و راهبردی برطله در شرق موصل به زیر بکشد و پرچم عراق را در این شهر برافرازد.

بد نیست بدانید که آمریکا در ازای اطلاعاتی که منجر به دستگیری یا مرگ ابوبکر بغدادی شود، ده میلیون دلار نقد جایزه می‌دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar