ماجرای کامل انصراف یا رد صلاحیت سید حسن خمینی

ماجرای کامل انصراف یا رد صلاحیت سید حسن خمینی

ماجرای کامل انصراف یا رد صلاحیت سید حسن خمینی,رد صلاحیت سید حسن خمینی,انصراف سید حسن خمینی از خبرگان
ماجرای کامل انصراف یا رد صلاحیت سید حسن خمینی

سید حسن خمینی

سایت خبری تفریحی به روز نیوز به علت اهمیت موضوع مجلس خبرگان و سید حسن خمینی ماجرای کاملی انصراف سید حسن خمینی یا رد صلاحیت احتمالی سید حسن خمینی را برای شما آماده کرده است.

از ابتدای امسال در مورد حضور یا عدم حضور سید حسن خمینی نوه امام خمینی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری حواشی زیادی به وجود آمده بود.سر انجام با اعلام رسمی خبر حضور خود در انتخابات خبرگان را اعلام کرد و در روز ثبت نام با سرو صدای زیادی در محل حاضر شد و ثبت نام کرد.

بعد از ثبت نام سید حسن خمینی اظهارنظر هایی بیان شد تا جایی که عده ای ثبت نام سید حسن خمینی را فتنه جدید نامیدند و موضوع را به هاشمی نسبت دادند.این گروه معتقد بودند که هاسمی با جلو انداختن سید حسن خمینی قصد دارد فتنه جدید را به راه بندازد و سید حسن مهره جدید هاشمی است.

عده ای دیگر نیز در اجتهاد سید حسن خمینی تشکیک ایجاد کردند و با اعلام اینکه اجتهاد سید حسن خمینی تایید شده نیست به همین دلیل صلاحیت عضویت در مجلس خبرگان را ندارد.

گفتنی است روش تایید صلاحیت و اجتهاد داوطلبان بدین صورت است که باید داوطلبان توسط چهار مر جع تقلید تایید شوند و همچنین در آزمون اجتهاد شرکت کنند.

برگزاری آزمون خبرگان

ماجرای کامل انصراف یا رد صلاحیت سید حسن خمینی,رد صلاحیت سید حسن خمینی,انصراف سید حسن خمینی از خبرگان,سید حسن خمینی,علت شرکت نکردن سید حسن خمینی در آزمون خبرگان,خبر انصراف شد حسن خمینی از خبرگان,آیا سید حسن خمینی رد صلاحیت می شود؟,آیا سید حسن خمینی اصراف داده است؟,آخرین خبر از سید حسن خمینی و خبرگان
ماجرای کامل انصراف یا رد صلاحیت سید حسن خمینی

این ماجرا ادامه داشت اینکه دیروز (15 دی 1394) آزمون برگزار شد.این آزمون مکتوب اجتهاد برای داوطلبان مجلس خبرگان رهبری با حضور 400 تن از 531 چهره ثبت نام کننده در انتخابات برگزار شد.چند تن از چهره های مطرح در این آزمون شرکت نکردند.که نام های آنها به شرح زیر است: «حجت‌الاسلام امجد، حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی، حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی و حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا»

بعد از شرکت نکردن سید حسن خمینی در آزمون اجتهاد خبرگان در مورد رد صلاحیت سید حسن خمینی یا انصراف سید حسن خمینی از مجلس خبرگان مطرح شد.

واکنش ها به شرکت نکردن سید حسن خمینی در آزمون اجتهاد خبرگان:

سخنگوی شورای نگهبان در گفتکو با خبرنگار باشگاه خبر نگاران جوان اعلام کرد:اثر شرکت نکردن در این آزمون این است که در ادامه فرایند به علت محرز نشدن شرط اجتهاد، داوطلبان نمی‌توانند بقیه مراحل را طی کنند و صلاحیت آنها احراز نخواهد شد. صلاحیت غایبان در آزمون علمی خبرگان محرز نمی‌شود.

ابراهیمیان افزود: دعوتنامه اصلی از داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری، همان اطلاعیه‌ای است که شورای نگهبان قبلاً صادر کرده بود که در آن، هم افرادی که باید در آزمون شرکت می‌کردند و هم زمان و مکان برگزاری آزمون اعلام شد لذا دعوتنامه شخصی برای هیچکس صادر نشده است.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: البته برای اطمینان بیشتر به کسانی که شماره تلفن همراه خود را در برگه‌های ثبت‌نام اعلام کرده بودند، پیامک مربوط به برگزاری آزمون ارسال شد، البته ممکن است پیامک مربوط به آن‌ها نرسیده باشد و ما این امر را نفی نمی‌کنیم اما در هر صورت تأکید می‌کنم که دعوتنامه اصلی همان اطلاعیه صادر شده از طرف شورای نگهبان بوده است چرا که از ابتدا هم اصلاً قرار نبوده که دعوتنامه فردی برای داوطلبان ارسال شود.

واکنش بیت امام به آزمون اجتهاد

یک منبع نزدیک به بیت امام در گفت‌وگو با  ایسنا اظهار کرد: به گفته حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی دعوت رسمی از سید حسن خمینی برای شرکت در آزمون علمی خبرگان به عمل نیامده است و ایشان پیامک یا دعوتنامه‌ای در این رابطه دریافت نکرده‌اند.
وی همچنین گفت که سید حسن خمینی در زمان برگزاری آزمون علمی خبرگان سر کلاس درس و مشغول تدریس بوده است.

تصویری که نشان می دهد سید حسن خمینی در حال تدریس بوده است:

ماجرای کامل انصراف یا رد صلاحیت سید حسن خمینی,رد صلاحیت سید حسن خمینی,انصراف سید حسن خمینی از خبرگان,سید حسن خمینی,علت شرکت نکردن سید حسن خمینی در آزمون خبرگان,خبر انصراف شد حسن خمینی از خبرگان,آیا سید حسن خمینی رد صلاحیت می شود؟,آیا سید حسن خمینی اصراف داده است؟,آخرین خبر از سید حسن خمینی و خبرگان
ماجرای کامل انصراف یا رد صلاحیت سید حسن خمینی

واکنش بیت امام به انصراف سید حسن خمینی از خبرگان

منبع نزدیک به بیت امام تأکید کرد که سید حسن خمینی از کاندیداتوری در انتخابات خبرگان انصراف نداده است و هر گونه خبر دیگری بر خلاف آنچه تاکنون اعلام شده قویا تکذیب می‌شود.

ماجرای درخواست آزمون اختصاصی

البته خبر هایی هم منتشر شده که سید حسن خمینی در خواست برگزاری آزمون انفرادی و اختصاصی داشته که این موضوع از طرف شورای نگهبان رد شده است.

البته صحت این خبر تایید نشده است.

به هر حال باید ماند و دید که سرانجام چه اتفاقی خواهد افتاد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان، تابناک، نواندیش

سایت خبری تفریحی به روز نیوز

اخبار مرتبط به سید حسن خمینی

توهین بی شرمانه یک روحانی به سید حسن خمینی

دانلود فیلم ثبت نام سید حسن خمینی برای انتخابات خبرگان

اعلام کاندیداتوری سید حسن خمینی برای خبرگان

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

10
لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar
6 نظرات مستقل
4 پاسخ به دیگران
0 دنبال کنندگان
 
نمایش نظرات بیشترین امتیاز
نمایش نظرات با بیشترین پاسخ
10 تعداد نظر دهندگان
امینفدايي رهبرک ممحمدعبدالله کوردی Recent comment authors
محمد
مهمان
محمد

با نشست و برخاستی که این آقا با اصحاب فتنه داره اصلا نباید اجازه میدادن ثبت نام کنه
آقایون لغب علامه هم بهش دادن!

M
مهمان
M

مردک تو هنوز توی نوشتنت غلط املایی داری اون وقت در مورد سید حسن خمینی نظر میدی…
تو چی میفهمی از سیاست….

پوریا
مهمان
پوریا

چرا وقتی اطلاع زیادی در مورد چیزی نداریم نظر میدیم؟؟خوشبختانه ما ملتی هستیم که هر کدوممون صاحب نظر در مورد علوم پزشکی،مسایل دینی،سیاست،اقتصاد و … هستیم.تا حالا شده وقتی در مورد کسی یا چیزی ازما سوالی میشه که اطلاعی ازش نداریم به طرف مقابل بگیم بزار در موردش تحقیق کنم؟؟؟؟؟؟

محمد
مهمان
محمد

خداکنه نظرها فیلتر نشه، متأسفم که هنوز عده ای با سواستفاده از اسم فتنه و دیگرمسائل دارن عابروی شخصیتهای دلسوز مملکتو به نقد ناروا و تاراج میبرن، زمانی که تو دولت احمدی نژاد شب میخوابیدیم و صبح قیمت دلار و عرض رو چک میکردیم و بعد میرفتیم سرکار و توی ظهر و عصر همون روز بازم همین کارو میکردیم تنها کسی که جرئت کرد به وضعیت موجود و دولت انتقاد کنه سید حسن خمینی بود و اغلب مسئولان به ظاهر دلسوز خودشونو به خواب زده بودن،که از قضا همین آقایون خواب نما حالا شدن مخالفان کاندیداتوری سید حسن، امام کجایی که انتقام فقر و فلاکت ملتت رو از تندروهای منفعت طلب بگیری

فدايي رهبر
مهمان
فدايي رهبر

غلط نكن عوضي بيسواد داري در مورد يادگار امام صبحت مي كني اسمشو تو دهن كثيفت نيار برو توبه كن ؟آشغال اسرائيلي

سیامک
مهمان
سیامک

به امید خدا و به کوری چشم بد خواهان 7 اسفند شاهد حضور مقتدرانه حضرت حجت السلام والمسلمین سید حسن خمینی خواهیم بود

سعید
مهمان
سعید

درجواب محمدچهارشنبه16دی
افرادبیخودی که درموردهرچیزی نظرکارشناسی میدن کارشان به جایی رسیده که درمورد نوه عزیزامام هم گستاخی رابه کمال رسانده اندوفقط کلمه فتنه رااز زبان دیگران شنیده معنایش هم مطمئنانمیدانددرحالیکه خودشان اصل فتنه وفتنه گرند.کاسه داغ ترازآش شده اند شایدکاسب تحریم باشند شایدم اخلالگران اقتصادی وشایدم ازمفت خورهای بیت المال باشندکه ازآینده خودشان بیمناکند.

عبدالله کوردی
مهمان
عبدالله کوردی

بنده طرفدار آقای هاشمی رفسنجانی نیستم!
ولی سیاستهای وی را برای حال ایران بد نمیدانم،
و آمدن جناب آقای سیدحسن خمینی به کارزار انتخابات خبرگان را هم به فال نیک میگیرم… امیدوارم شورای نگهبان با تائید صلاحیت ایشان عدالت وعقلانیت رو اجرا، زیرا عدم صلاحیت ایشان ظلم به مردم است…

ک م
مهمان
ک م

سال 88 دوستان امام فتنه گر شدند و حالا خانواده امام فتنه گرند
احتمالا در آینده خود امام را هم اعلام کنند که … بود
واقعا متاسفم
امام کاش بودی
کاش بودی و میدیدی چه ظلم هایی بر ما ملت کردند
کسانی که هیچ حقی در نظام نداشتند حال خود را صاحبان اصلی نظام میدانند و آنهایی که در زمان رژیم شاهنشاهی عذاب کشیده و صبوری کردند و انقلاب کردند شده اند فتنه گر
فتنه گر و اصل فتنه شمایید که هوه امام را فتنه گر میخوانید

امین
مهمان
امین

تو این مملکت یه روز یکی رو به عرش بردن و روز دیگه به فرش آوردن کار عادی و روال سیاسی شده.امیدوارم راه و مسیر حق رو بشناسیم و بی دلیل کسانی رو متهم یا بزرگ نکنیم.