آشنایی با هنرمندی که بدون خارج شدن از خانه‌اش از دنیا عکس می‌گیرد

ژاکی کنی [Jacqui Kenny] یکی از هزاران انسانی است که از بیماری آگورافوبیا رنج می‌برد. برای او، حتی فکر بیرون رفتن از خانه‌‌اش وحشتناک است. او توانایی کارهای روزمره‌ای چون رفتن به مغازه یا کار برایش سخت و غیر ممکن است! او اسیر چهاردیواری خانه‌اش بود تا روزی که با نمای خیابانی گوگل با تجربه‌ای متفاوت آشنا شد.

آشنایی با هنرمندی که بدون خارج شدن از خانه‌اش از دنیا عکس می‌گیرد

چه تصویر زیبایی
یک روز که او روی نمای خیابانی نقشه گوگل کلیک می‌کرد سگی را دید که پشت سر دوربین خودروی عکس‌بردار نقشه گوگل راه می‌رفت. با خودش گفت: «چه تصویر زیبایی»!

آشنایی با هنرمندی که بدون خارج شدن از خانه‌اش از دنیا عکس می‌گیرد
او س‍پس با جستجوی مناطق دور و نزدیک جهان از طریق نمای خیابانی نقشه گوگل سحنه‌های ناب و منحصر بفردی را یافت که دوربین خودکار خودروی گوگل بی‌احساس و بی‌توجه آن‌ها را ‍شت سر گذاشته بود.

ژاکی از این لحظات بی‌نظیر عکس می‌گرفت و از طریق اینستاگرامش به اشتراک می‌گذاشت تا دیگر مردم نیز در لذت تماشای این تصاویر با او شریک شوند.

پونو | پرو
سنگال
مکزیک
قرقیزستان

ژاکی کنی یک نیو زیلندی ساکن لندن است. او عکاسی است که دوربین ندارد و از خانه‌اش خارج نمی‌شود اما طی دو سال و از طریق نمای خیابانی گوگل بیش از ۲۷ هزار اسکرین‌شات [نماگرفت] گرفت.

ژاکی می‌گوید بدلیل اضطراب و بیماری آگورافوبیا توانایی سفر کردن را ندارد، اما راه دیگری را برای دیدن جهان پیدا کرده است.

***

آگورافوبیا چیست
آگورافوبیا یا هراس از مکان‌های باز به وحشت و ترس از حضور در مکان‌هایی باز و شلوغ مثل سینما یا مراکز خرید یا پایانه‌های حمل و نقل عمومی و فرودگاه‌ها و پل و غیره گفته می‌شود. این بیماری در زنان دو برابر مردان مشاهده می‌شود.

منبع:
گوگل
ویکی‌پدیا
اینستاگرام ژاکی کنی

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar