معصومه ابتکار: مقصر آلودگی هوا احمدی‌نژاد است!

آلودگی هوا ادامه دارد/ چشم امید به باد و باران و برف دوخته شده است!

با وجویکه هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد بود تمام مدارس پایتخت باز است!

با تشدید آلودگی هوای تهران، سرپرست اورژانس کشور، از استقرار اکیپ‌های امدادی و درمانی اورژانس در معابر اصلی و پر رفت و آمد پایتخت خبر داد!

معصومه ابتکار: مقصر آلودگی هوا احمدی‌نژاد است!در سه ماهه پاییز امسال ۳۴ روز هوای ناسالم داشتیم و بیش از ۱۰ روز از این روزها تهران در شرایط اضطرار قرار داشت، اما با این حال باز هم خبری از تلاش برای حل این مشکل وجود نداشت و ابتکار مانند همیشه ترجیح داد یا این ایام را در تهران نباشد یا مانند همیشه این معضل را به گردن دولت قبل بیندازد!

ابتکار در آبان ماه امسال در مورد آلودگی هوای تهران در کانال تلگرامی خود نوشت: دولت دقیقا می‌داند که برای آلودگی در کلان‌شهرها چکار باید بکند، اما رفع آلودگی هوا زمان‌بر است. در سال ۱۳۷۹ هم اعلام کردیم این برنامه کوتاه مدت نیست و ده الی پانزده سال زمان خواهد برد. به جای اینکه بپرسیم چرا این مشکل حل نشده، باید بپرسیم چرا برنامه اجرایی کاهش آلودگی هوا مصوب سال ۷۹، طی یک دوره هشت ساله تعطیل شده بود؟!

سؤال اینجاست دولت که می‌داند باید برای رفع معضل آلودگی هوا چه کند؟ چرا تا کنون دست روی دست گذاشته و منتظر نشسته است تا باد و باران، بار مسئولیت را از دوش مسئولان بردارد، آیا به نظر دولت هنوز زمان آن نرسیده است که راهکارهای خود را برای کنترل معضل آلودگی هوا به کار گیرد؟

امروز سومین روز زمستان است که هوای تهران در شرایط آلوده و ناسالم قرار دارد اما بازهم هیچ خبری از مسئولان سازمان محیط زیست نیست مسئولانی که متولیان اصلی محیط زیست در کشور هستند و هم اکنون هم که در حقوق شهروندی، هوای سالم حق تمام شهروندان عنوان شده است اما این حق مسلم مردم از سوی ابتکار و سایر مسئولان محیط زیست نادیده گرفته شده است.

بر اساس آخرین اطلاعات مرکز پایش آلودگی هوای استان تهران، امروز نیز میزان غلظت آلاینده‌ها در هوای پایتخت فراتر از حد مجاز اعلام شده است و میزان غلظت آلاینده‌ها با قطر کمتر از 2.5 میکرون بر روی عدد 152 قرار داشت که فراتر از حد مجاز و نشان‌دهنده شرایط اضطرار است.

آلودگی هوا داستانی است که گویا آخرش را باید همیشه با دعا برای آمدن باران و برف بست چرا که دیگر امیدی به تدبیر و ابتکار مسئولان نیست.

منبع: خبرگزاری فارس

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar