کودکان و سالمندان و آلودگی هوا

با استمرار و شدت آلودگی هوا در تهران و ایجاد وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس به ویژه سالمندان و کودکان، این افراد لازم است تا از رفت و آمدهای غیر ضروری به شدت اجتناب کنند.

کودکان و سالمندان و آلودگی هوا
کودکان و سالمندان و آلودگی هوا

اورژانس تهران نیز با ارائه توصیه‌های اورژانسی به مردم پایتخت با توجه به افزایش آلودگی هوا، اعلام کرده همشهریان تهرانی از سفرهای غیرضروری در شهر پرهیز کنند.

افراد مبتلا به بیماری‌های تنفسی مزمن که از دستگاه اکسیژن استفاده می‌کنند، نیز باید در هنگام خروج از منزل دستگاه اکسیژن خود را به همراه داشته باشند و با مشاهده علائم تنگی نفس و مشکلات ریوی به اولین واحد درمانی مراجعه یا با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند.

حسن‌الله صادقی، متخصص ریه هشدار داد که آلودگی هوا باعث تشدید بیماری‌های انسدادی ریه از جمله آسم می‌شود و این بیماری‌ها را تشدید و در بسیاری از مواقع باعث مرگ بیماران می‌شود.

آلودگی هوا در درازمدت در ایجاد انواع سرطان‌ها موثر است و به طور کلی می‌توان گفت این آلودگی، عملکرد مغزی، سیستم اکسیژن، ریه‌، قلب و به طور کلی همه اعضای بدن را درگیر می‌کند.

توصیه

متخصص ریه تصریح کرد: ماسک‌های N95 و فیلتردار می‌تواند از ورود ذرات معلق به ریه موثر عمل کند.

ماسک‌ N95
ماسک‌ N95

صادقی گفت: در این روزهای آلوده مصرف مواد آنتی‌ اکسیدان یعنی میوه جات رنگی همچون هویج، گوجه، سبزیجات، خرمالو توصیه می‌شود.

نوزادان، سالمندان، زنان باردار، بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و سایر گروه‌های پرخطر نباید تا حد امکان از منزل خارج نشوند.

در صورت نیاز ضروری به سفرهای داخل شهری، افراد حساس حتماً از ماسک‌های مناسب استفاده کرده و داروهای مورد نیاز خود را به همراه داشته باشند.
منبع: خبرگزاری فارس

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar