خانه » اخبار » اخبار اجتماعی » آمنه بهرامی: این بار رضا درمیشیان زندگی‌ام را سوزاند

آمنه بهرامی: این بار رضا درمیشیان زندگی‌ام را سوزاند

آمنه بهرامی می‌گوید عوامل فیلم «لانتوری» این فیلم را بدون هیچگونه مجوزی بر اساس زندگی او ساخته‌اند و باعث شدند تا خسارت شدیدی بر او وارد شود.

لانتوریبه گزارش سایت خبری به روز نیوز در سال ۸۳ پاشیدن اسید توسط خواستگار آمنه بهرامی چشمانش را از او گرفت و به زیبابی صورتش لطمه وارد کرد.

آمنه به شرط پرداخت دیه از سوی متهم از حکم قصاص صرف‌نظر کرد
و این بخشش بزرگوارانه سبب شد تا نام او برای مدتی سر تیتر خبرهای خبرگزاری جهانی شود.

معروفیت آمنه بهرامی سبب شد تا یک شرکت فیلمسازی آلمانی با او بر اساس ساخت فیلمی بر اساس زندگی‌اش قرادادی منعقد کند.

قرارداد میلیاردی تهیه فیلم

آمنه می‌گوید در سال ۹۳ نهایت قراردادی به ارزش ۲۵۰ هزار یورو معادل یک میلیارد تومان به اضافه سود ۲ درصدی فروش فیلم به توافق و امضای دو طرف رسید.

از آنجا که کارهای مقدماتی فیلم مدتی زمان می‌برد آنها ۱۰ هزار یورو معادل ۴۰ میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت به حساب او واریز کردند و آمنه این مبلغ را در همان سال صرف جراحی هایش در کشور اسپانیا کرد.

اما از بخت بد این دختر پس از چندی شرکت فیلمسازی آلمانی اعلام کرد که ساخت فیلم منتفی است و نمی‌توانند ادامه همکاری دهند.

آن‌ها مدعی شدند که بهمن ۹۴ فیلمی به نام «لانتوری» در جشنواره برلین به نمایش بین‌المللی درآمده که با وجود ساختار ضعیف نکته‌های اصلی و کلیدی زندگی آمنه در آن به نمایش گذاشته شده و بدین جهت سوژه این فیلم سوخته است.

آن‌ها با تشابهاتی که در فیلم و زندگی امنه وجود داشت فکر می‌کردند که او فریب‌شان داده‌ و خواستار بازگرداندن پیش پرداخت و سایرخسارت‌ها شدند. همچنین آلمانی‌ها مدعی شدند که وی با تهیه‌کننده و کارگردان ایرانی قرارداد بسته‌است.

آمنه بهرامی پس از اکران فیلم لانتوری، به ایران آمد و با مراجعه به دادسرای فرهنگ و رسانه از «رضا درمیشیان» کارگردان و تهیه‌کننده این فیلم شکایت کرد. همچنین شکایتی نیز به سازمان سینمایی ارشاد ارائه کرده و نامه‌ای نیز برای وزیرفرهنگ وارشاداسلامی در این باره نوشت وخواستار رسیدگی به موضوع شد.»

این فیلم بار دیگر زندگی‌ام را سوزاند

آمنه برای درمان خود با مشکلات شدید مالی روبه‌رو است و به گفته پزشک معالجش در اسپانیا اگر نتواند هزینه عملش را فراهم کند به دلیل خشکی چشم با مشکلات فراوان دیگری مواجه می‌شود.

این دختر که همه امیدش برای ادامه درمان به دریافت مابقی قراردادش با شرکت فیلمسازی آلمانی بوده می‌گوید: «وقتی فیلم را دیدم واقعاً ناراحت شدم. در سناریوی این فیلم نه تنها از لحظات کلیدی زندگی من پس از اسیدپاشی استفاده شده بود حتی جملاتی که من گفته بودم نیز از زبان بازیگر بیان می‌شد. مجید در آخرین لحظات پیش از اسیدپاشی به من گفت: «یا مال من باش یا هیچ‌کس» و من این را در کتابم آورده‌ام.

بخش دوم لانتوری هم با همین جمله شروع می‌شود. یا جمله «من بخشیدم. دیگر چیزی برای باختن ندارم» که لحظه بخشیدن مجید گفتم را نیز در فیلم استفاده کرده‌اند.

همین طور وقایع و اظهارات شاهدان در پارک رسالت (محل اسیدپاشی).»

وی افزود: «من این پول را برای عمل‌هایم لازم داشتم ولی با پا پس کشیدن شرکت فیلمسازی آلمانی، فقط می‌توانم بگویم «آقای درمیشیان و فیلم لانتوری زندگی‌ام را دوباره سوزاندند».

من در این دو سال از دو کارگردان ایرانی و یک شرکت اسپانیایی پیشنهاد داشتم اما به خاطر قرارداد با شرکت آلمانی همه را رد کردم. حالا دیگر همه چیز خراب و زندگی‌ام نابود شده و بار دیگر به فنا رفته است.»

سوءاستفاده از مصاحبه‌ها

آمنه بهرامی درعین حال درباره انتشار مصاحبه‌ای از او که همزمان با اکران این فیلم با یکی از روزنامه‌ها انجام داده بود، گفت: «من فیلم را ندیده بودم و از مضمون آن نیز خبر نداشتم و فقط می‌دانستم درباره اسیدپاشی است. وقتی یکی از رسانه‌ها درباره آن با من مصاحبه کرد گفتم: «هر کس به قربانیان اسیدپاشی کمک می‌کند، دستش درد نکند» اما این جمله من به عنوان تیتری تبلیغاتی برای فیلم استفاده شد و نوشتند: «آمنه از رضا درمیشیان به خاطر فیلم «لانتوری»تشکر کرد».

به نظر من این کار اصلاً درست واخلاقی نبود و حالا هم فقط منتظر رأی دادگاه هستم. خسارتی که به من وارد شده، با شرایطی که من دارم خیلی سنگین است و امیدوارم رسیدگی لازم در این باره هر چه زودتر انجام شود.»

آمنه به شرط دیه از اسیدپاش گذشت

آمنه درباره شرط بخشش عامل اسیدپاشی نیز گفت: «خیلی‌ها در این سال‌ها از من پرسیدند چطور حاضر به بخشش شدی؟ این در حالی است که من در ازای گرفتن دیه از قصاص گذشتم و حتی مدرک هم دارم. اما در این سال‌ها هیچ حرفی از دیه نشد و وقتی فهمیدم مجید سه سال زودتر از پایان حبس ۱۰ ساله‌اش آزاد شده و تنها ۶ ماه از تبعید ۶ ساله را گذرانده، با مدارکی که داشتم بشدت به این موضوع اعتراض کردم اما متأسفانه رفتار خوبی با من نشد.

به همین خاطر از قاضی پرونده به دادگاه عالی قضات شکایت کردم و چند سالی است که پیگیر این شکایت نیز هستم که امیدوارم این ماجرا نیز هر چه سریعتر به نتیجه برسد.»

آمنه بهرامی با انتقاد ازبرخی حاشیه سازان درفضای مجازی و اینکه گفته شده وی پس ازاسید پاشی مبالغ قابل توجهی پول به دست آورده نیز اظهارداشت: «به غیر از چند تن از مسئولان عالی رتبه، فقط روزنامه ایران بود که در سال‌های بحران مالی و نیازهای شدید درمانی‌ام دستم را گرفت و کمکم کرد، بنابراین هیچ وقت این کمک روزنامه ایران و مردم نیکوکار کشورم را فراموش نمی‌کنم. اما در پاسخ به برخی شایعه سازان می‌گویم که براستی مگر نه این است که زندگی من دراوج جوانی به دست یک اسیدپاش جنایتکار تباه شد؟ مگر نمی‌دانند که برادر جوانم به خاطر وضعیت من خودکشی کرد؟ مگر نمی‌دانند که بعد ازاین فاجعه چه بلایی بر سر من و خانواده‌ام آمده است؟

راستی آن روز که من به خاطر مردم و کشورم از حق مسلم قصاص عامل اسید پاشی گذشتم، قهرمان مردم شدم ولی امروز به خاطر ناتوانی در پرداخت مخارج عمل‌های جراحی‌ام همچنان دست به دامن مردم و مسئولان هستم.»

آمنه بهرامی می گوید که شایعه سازان را به خدا می‌سپارد و امیدوار است که خدا از گناهشان بگذرد. او می‌گوید که مردم و مسئولان بدانند پزشکان اسپانیایی و پرستاران بیمارستان طی سال‌های اخیر کمک مالی‌اش کردند تا بتواند به درمانش ادامه دهد. اما هزینه‌های بهبودی همچنان قابل توجه است و اینک بدون پشتوانه به دنبال دریافت وام و یاری است.
روزنامه ایران

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز