ظریف قلابی و طمع خانم

وقتی شوهر خوب کمیاب باشد، اما طمع و ساده‌دلی زیاد باشد، آقای ظریف وارد می‌شود!

ظریف قلابی و طمع خانمهجدهم فروردین ماه امسال پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری به شیوه جعل عناوین از کلانتری ۱۰۸ نواب به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع می‌شود و در دستور کار قرار می‌گیرد.

داستان ظاهرا در زمستان ۹۵ اتفاق افتاده است. خانمی شکایت کرده:

چندی پیش با فردی که خودش را آقای ظریف معرفی کرده بود، آشنا شدم. او خودش را به عنوان مأمور یکی از وزارتخانه‌های مهم دولتی معرفی کرد و پس از مدت کوتاهی به بنده پیشنهاد ازدواج داد.

طی این مدت وی بارها در خصوص جایگاه اداری خود صحبت می‌کرد تا اینکه یک بار گفت که می‌تواند با استفاده از موقعیت خود نسبت به ثبت نام خرید یک دستگاه خودرو سواری برای من، آن هم به صورت اقساط بلند مدت، و مهم‌تر از آن بدون بهره اقدام کند و تنها باید مبلغ را به عنوان پیش ثبت نام به حساب خودروسازی مربوط واریز کنم تا در عرض چند روز خودرو را تحویل بگیرم.

من نیز که طی همین مدت کوتاه به او اعتماد کامل پیدا کرده بودم، پول درخواستی را برای ثبت نام اولیه خودرو پرداخت کرده و منتظر ماندم تا طی چند روز خودرو را تحویل بگیرم اما هیچ خبری نشد و بارها با شماره تماسش تماس گرفتم اما گوشی تلفن همراهش خاموش شده بود و آن زمان بود که فهمیدم قصد ازدواج با کسی را داشته‌ام که تنها از او یک شماره تلفن همراه بیشتر ندارم.

 

بدون بهره
اگر آقای ظریف قصه ما، کارمند واقعی دولت بود و می‌توانست خودرویی را با اقساط اندک و بدون بهره تقدیم نامزدش کند، این نشانه‌ای از سوء استفاده و رفتار مجرمانه است، ولی برای این خانم، شراکت در این رفتار مجرمانه بسی شیرین بوده، حتما هم اگر از ایشان ایراد بگیرید، خواهد گفت همه مردم از اینکارا می‌کنند، و گرنه کلاهت پس معرکه است!

 

کلاه پس معرکه
کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی با توجه به اظهارات شاکی که گفته بود برای دریافت پول به همراه متهم متواری پرونده به شعبه بانک مراجعه کرده، به شعبه بانک مورد نظر رفته و در بازبینی تصاویر ضبط شده توسط دوربینهای مداربسته بانکی و با راهنمایی شاکی موفق به شناسایی تصویر متهم پرونده شدند.

ظریف قلابی و طمع خانممرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام کرد:

با توجه به ادامه رسیدگی به این پرونده و به منظور شناسایی و دستگیری متهم، هماهنگی لازم برای انتشار بدون پوشش تصویر به دست آمده از متهم با بازپرس شعبه ۷ دادسرای ناحیه ۱۰ تهران به عمل آمده است. بنابراین از کلیه شهروندانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و اطلاعاتی در خصوص هویت واقعی و یا مخفیگاه و محلهای تردد او دارند درخواست میشود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره ۵۱۰۵۵۵۱۳ در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

همچنین از دیگر شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم پرونده شده و توسط این فرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند نیز دعوت می شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

 

 

یک ظریف دیگر

سال گذشته، یک ظریف دیگر نیز از سادگی مردم جیب خود را پر می‌کرد. این کلاه‌بردار با دریافت ده‌ها میلیون تومان پول از اشخاص متقاضی سفر به اروپا و آمریکا، با تقلید صدا، خود را نماینده وزارت امور خارجه یا بصورت تلفنی خود را محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نیز معرفی می‌کرد و گواهینامه‌های جعلی وزارتی می‌ساخت.

این ظریف فعلا در زندان آب خنک می‌خورد، اما افرادی که می‌خواستند با کمک ایشون، قوانین را دور بزنند آزادند، هر چند که بی‌کلاه!

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar