دستگیری دزدان پول‌های خودروی حمل پول بانک پاسارگاد

بالاخره داستان «سرقت پول‌های بانک در روز روشن» با خوبی و خوشی، و دستگیری دزدان، و یافتن بخشی از پول‌ها، و اما و اگرهای بیشتر به پایان رسید.

بنا به گزارش‌های خبرگزاری‌ها روشن شد که در این سرقت هالیوودی پای یک زن نیز در میان است. البته همیشه پای یک زن در میان بوده، از زمان حضرت آدم تا همیشه، و اصولا شیرینی داستان به وجود رد پای یک زن و کشف آن بستگی دارد!

دستگیری دزدان پول‌های خودروی حمل پول بانک پاسارگاد

سرقت زیرکانه

سردار ساجدی نیا فرمانده انتظامی تهران در این باره توضیح داد: پس از وقوع سرقت، پلیس اگاهی موظف رسیدگی به پرونده شد و با توجه به اینکه سرقت کاملا زیرکانه و دور از چشم دوربین‌های سطح شهر انجام شده بود، تیم‌های ویژه پلیس مسول رسیدگی قرار گرفتند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت اول دو نفر از سارقان شناسایی و با پیگیری‌های انجام شده مشخص شد ۶ نفر در این سرقت دخیل هستند.

سردار ساجدی نیا گفت: ۴ نفر از سارقان به استان‌های غربی و مرکزی و شمال و شمال شرقی متواری شدند که دیروز بعد از شناسایی در عملیاتی هماهنگ توسط پلیس تهران در تمامی استان‌ها و همچنین تهران، دستگیر شدند.

با شناسایی مخفیگاه سارقان در شهر لاهیجان با همکاری پلیس گیلان دو سارق مرد و یک زن که اقدام به سرقت خودروی حمل پول کرده بودند در عملیات تعقیب و گزیر و با شلیک پلیس به خودروی پرشیای آنها دستگیر شدند.

دستگیری دزدان پول‌های خودروی حمل پول بانک پاسارگاد

کارمندان حراست بانک پاسارگاد

رئیس پلیس تهران گفت: دو نفر از عاملان اصلی این سرقت از کارمندان حراست بانک پاسارگاد بودند که آنها نیز دستگیر شدند.

وی ادامه داد: سارقان با توجه به اشرافی که به وضعیت پول رسانی بانک داشتند در تدارک سرقت دیگری نیز به همین شیوه از بانک پاسارگارد بودند که خوشبختانه قبل از هر گونه اقدام دستگیر شدند.

ساجدی نیا گفت: مأموران پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق شدند ۵۵۰ میلیون تومان پولهای به سرقت رفته را که هنوز خرج نشده بود کشف و ضبط کنند و مابقی پول‌هایی که خرج شده بود نیز در حساب‌های بانکی و اموال خریده شده شناسایی شد.

دستگیری دزدان پول‌های خودروی حمل پول بانک پاسارگاد
زن داستان

سردار ساجدی‌نیا در پاسخ به این سؤال که آیا خانمی با این باند همکاری داشته است، گفت: شب گذشته در درگیری مأموران برای دستگیری یکی از این اعضای این باند یک خانم که همسر وی بود شناسایی شد که البته بعید به نظر می‌رسد همکاری در این سرقت داشته باشد ولی مرجع قضایی مسئولیت تصمیم‌گیری در این خصوص را عهده‌دار است.

همچنین در عملیات شب گذشته دستگیری اعضای این باند ۲ نفر از این سارقان مجروح شدند و در حال حاضر تحت درمان قرار دارند.

در خبری دیگر، و به گفته رئیس پلیس تهران بزرگ، یک زن در عملیات سرقت نقش داشته که همسر یکی از سارقان است و هنگام دستگیری همسرش با درگیری ایجاد شده با ماموران، مصدوم و هم اکنون در بیمارستان بستری می باشد.

اعتراف

یکی از دستگیر‌شدگان گفت: «من از قبل می‌دانستم چه زمانی خودروی حمل پول از مقر خارج می‌شود و بر همین اساس از یک ماه قبل از وقوع سرقت برنامه‌ریزی‌های خود را آغاز کردم. می‌دانستم که خودرو مسلح نیست و بر همین اساس پول‌های کهنه را ربودیم چرا که می‌دانستیم این پول‌ها شماره سریال ندارد و راحت می‌توانیم خرجش کنیم.»

بانک پاسارگارد

سردار ساجدی‌نیا با بیان اینکه باید از بانک بپرسید که چرا خودروی حمل پول مسلح نبوده است گفت: جالب است بدانید که دوربین‌های داخل خودروی حمل پول نیز قطع شده بود.

وی افزود: چهار نفر از عاملان اصلی این سرقت سابقه سرقت و زورگیری داشتند و برای انجام این سرقت نیز دو دستگاه پراید ربوده بودند.

اما بعد…

تکذیبه بانک پاسارگاد

روابط‌ عمومی بانک‌ پاسارگاد، در خصوص نقش ۲ نفر از کارمندان حراست این بانک در سرقت اتومبیل پول رسان، اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

«ضمن تشکر از مأمورین و کارآگاهان خدوم اداره آگاهی تهران بزرگ که مقتدرانه موفق به شناسایی و دستگیری سارقین مسلّح خودروی پول رسان بانک پاسارگاد گردیدند، با توجه به اینکه در ترکیب اعضاء دستگیر شده ۲ نفر به عنوان کارمند حراست بانک اعلام شده اند خاطر نشان می‌سازد ۲ نفر یاد شده هیچگونه رابطه استخدامی با بانک پاسارگاد نداشته‌اند بلکه از مأمورین یک شرکت خدمات حفاظتی می‌باشند که تحت نظر و با مجوز نیروی انتظامی فعالیت می‌نماید.

ضمناً برخی از بانک ها جهت تأمین نیروی حفاظتی مورد نیاز خود موظف به استفاده از خدمات اینگونه شرکت‌ها می‌باشند.

توانمندی و سرعت عملیات اداره آگاهی تهران بزرگ جهت شناسایی و دستگیری سارقین به قدری تحسین آمیز و گران قدر می‌باشد که بانک پاسارگاد ترجیح می‌دهد در اطلاع رسانی موضوع به همین مقدار بسنده و از ورود به جزئیات بیشتر که گویای سلامت، حقّانیت و کفایت همکاران بانک می‌باشد خودداری نماید.»

پول‌های فرسوده

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهند که ظاهرا این پول‌ها چندان هم فرسوده نبوده‌اند یا چشم ما اشکال دارد!

دستگیری دزدان پول‌های خودروی حمل پول بانک پاسارگاددستگیری دزدان پول‌های خودروی حمل پول بانک پاسارگاد

دستگیری دزدان پول‌های خودروی حمل پول بانک پاسارگادمبلغ دقیق «پول‌های فرسوده جهت امحاء»

اگر چه پلیس در آخرین اطلاع‌رسانی‌اش خبر داد که سارقان ۹۰۰ میلیون تومان از خودروی حامل پول بانک پاسارگاد را سرقت کردند اما آخرین گفته مدیر روابط عمومی بانک پاسارگاد این است: «اطلاعی از ارزش ریالی پول‌های سرقت شده ندارم.» و «مبلغ دقیق پول‌های به سرقت رفته مشخص نیست.»!

 

منبع: میزان /جام جم /عصر ایران /تسنیم /مشرق /ایسنا /ایرنا /مهر

 

قسمت اول این داستان پلیسی را اینجا بخوانید

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar