خانه » اخبار » حوادث » سرقت پول‌های بانک در روز روشن

سرقت پول‌های بانک در روز روشن

4 (80%) 2 votes

دزدهای زرنگ و سحرخیز، روز روشن، در بزرگراه حقانی پول‌های فرسوده بانک پاسارگاد را «به راحتی» و مثل آب خوردن دزدیدند!

سرقت پول‌های بانک در روز روشناولین خبر در مورد این سرقت اینگونه گزارش شد:

«به گزارش پایگاه خبری پلیس، به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت ساعت 7:47صبح امروز یکی از خودروهای حمل پول بانک پاسارگاد در بزرگراه حقانی توسط دو دستگاه پراید متوقف شده و سارقین پس از پیاده شدن به راحتی خودرو حمل پول را به سرقت می‌برند.»

بعدا گفته شد که خودروی حمل پول بانک پاسارگاد را ندزدیدند و فقط پول‌هایش را دزدیدند، آن هم به راحتی!

بعد خسرو رفیعی سخنگوی بانک پاسارگاد گفت: «اطلاع دقیقی از رقم به سرقت رفته در دست نیست»، اما شاهدان عینی خبر دادند که «سه کیسه پول از خودرو خارج شده» و «خودرو به سرقت رفته همچنان در اتوبان حقانی قرار دارد»!

سرقت پول‌های بانک در روز روشن

بعد رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران گفت: «ارزش پول‌های مسروقه بیش از ۸۰۰ میلیون تومان است و این پول‌ها برای امحا [یعنی نابود کردن] به بانک مرکزی در حال انتقال بوده»!

بعد «منابع آگاه در بانک پاسارگاد مجموع پول سرقتی از خودروی متعلق به این بانک را ۹۰۰ میلیون تومان اعلام کردند» بدون یه قرون کم و زیاد!

چند ساعت بعد، مدیر روابط عمومی بانک پاسارگاد، ارقام منتشر شده درباره میزان پول سرقت شده از خودرو حمل پول را تکذیب کرد و گفت: «به محض اطلاع از میزان پول سرقت شده اخبار آن را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهم داد»!

پلیس که از اول می‌گفت: «خودرو حمل پول بانک پاسارگاد به دلیل اهمال مسئولین این بانک در تامین امنیت لازم به سرقت رفت» افزود که «علی رغم تذکرات پلیس و استانداردهای مربوط به تامین امنیت خودروهای حمل پول، مسئولان این بانک هیچ گونه تامین امنیتی برای این خودرو از قبل پیش بینی نکرده و فرد مسلحی برای تامین امنیت این خودرو داخل آن نبوده است»

یک پراید؟ دو پراید؟ ال نود؟ !
یک منبع آگاه در بانک مرکزی در این باره به خبرگزاری ایلنا گفته است: «سارقان با استفاده از یک اتومبیل پراید در خروجی حقانی به سمت کتابخانه ملی، خودروی حامل پول را متوقف و پس از سرقت پول‌ها با جابجایی اتومبیل‌ها و استفاده از یک خودروی ال نود متواری شدند.»

زدی ضربتی ضربتی نوش کن!
یک منبع آگاه در بانک پاسارگاد در واکنش به انتقاد پلیس گفت: «نیروی انتظامی در این قضیه فرار رو به جلو می‌کند. این خودرو در روز و جلوی چشم مردم ربوده می‌شود لذا جای تعجب دارد.» وی همچنین افزود: «خودروهای حمل پول امن بوده و حصار فلزی دارند لذا سرقت از آنها تعجب آور است.»

آخرین خبر
به گزارش پلیس «حضور به موقع مأموران انتظامی و کارآگاهان اداره آگاهی موجب شده است سرنخ‌هایی برای شناسایی سارقان به دست آید» اما هنوز سارقین دستگیر نشده و پلیس به دنبال سرنخ‌های بیشتری است.

سرقت پول‌های بانک در روز روشن

این خبر شاید تکمیل شود، شاید هم نشود!

جزییات بیشتر و متفاوت از این سرقت
ساعت ۷:۴۷ صبح پنجشنبه‌ خودروی حمل پول بانک پاسارگاد با ۴ سرنشین از بزرگراه حقانی عبور می‌کرد که ناگهان در ورودی بزرگراه مدرس یک پراید هاچ‌بک سفیدرنگ سد راهش شد.

راننده خودروی بانک تصور می‌کرد پراید دچار نقص فنی شده است اما در ادامه ۲ سرنشین پراید که یکی به کلت کمری و دیگری به کلاشینکف مسلح بود پیاده شدند. آنها با تهدید، ۴ سرنشین خودروی حمل پول که هیچ کدام مسلح نبودند را مجبور کردند پیاده شوند. این در حالی بود که همدستان تبهکاران در پراید دیگری در پشت خودروی حمل پول حضور داشتند. آنها مسیر را بسته بودند و از نزدیک شدن خودروهای دیگر جلوگیری می‌کردند. سارقان مسلح در یک چشم به هم زدن همگی با رها کردن خودروهای‌شان سوار خودروی حمل پول شدند و از آنجا فرار کردند.

سارقان دقایقی بعد با ورود به مسیر غرب به شرق بزرگراه حقانی خود را به ورودی کتابخانه ملی رساندند. یک استاد دانشگاه سوار بر خودروی ال ۹۰ از آنجا عبور می‌کرد که تبهکاران سد راهش شدند و با تهدید سلاح خودروی وی را سرقت کردند.

سارقان مسلح که نقشه دقیقی برای دستبرد میلیونی‌شان داشتند ۳کیسه پول را که ۹۳۳میلیون تومان داخلش بود از خودروی حمل پول به ال۹۰ منتقل کردند و با رها کردن خودروی بانک گریختند. آنها فکر همه‌‌چیز را کرده بودند و چند ساعت بعد برای اینکه ردی از خود باقی نگذارند ال۹۰ مسروقه را نیز در حوالی کیانشهر رها کردند.

منبع: پایگاه خبری پلیس/ خبرگزاری صدا و سیما/ جام جم /خبرگزاری میزان/ شبکه خبر/ یورونیوز/ ایلنا/ رکنا…

 

قسمت دوم: دستگیری دزدان پول‌های خودروی حمل پول بانک پاسارگاد

Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز