رئیس‌جمهور: سیاه‌نمایی کار نادرست و غلطی است

رئیس جمهور در تازه‌ترین سخنرانی‌اش از جنگ روانی و اقتصادی آمریکا و توطئه‌های بزرگ دشمنان و بدخواهان گفت و افزود: «درآمدمان نسبت به مخارج در ماه‌های اخیر افزایش یافته است، کمبود واقعی نداریم… اطمینان می‌دهیم مردم در نیازمندی‌های روزانه مشکلی نخواهند داشت»!رئیس‌جمهور: سیاه‌نمایی کار نادرست و غلطی است

حجت الاسلام حسن روحانی در همایش سراسری قوه قضائیه گفت:

«ما به دنیا اعلام کردیم که حق ندارند، فعالیت هسته‌ای ملت ایران را نامشروع جلوه دهند و توانستیم به اهداف خود دست پیدا کنیم

به دنیا اعلام شده که ایران حق غنی‌سازی دارد و این یک دستاورد بزرگ ملی است.

این تحریم‌ها مشروع نیست و آنچه امروز در برابر ما قرار دارد، تحریم‌های یکجانبه آمریکاست.»

روحانی گفت:

«توقع از رسانه‌ها، نخبگان و تریبون داران بالاست؛ با حفظ سرمایه اجتماعی دشمنان را شکست می‌دهیم. انتقاد مفید است؛ اما نباید تریبون‌ها برای تخریب، تهمت، افترا و دروغ آزاد باشند؛ عدالت سیاسی و اقتصادی، توزیع عادلانه قدرت و ثروت است، عدالت اجتماعی یعنی حقوق و منزلت هیچ شهروندی آسیب نبیند.»

روحانی گفت:

«اگر امید و اعتماد در مردم زنده بماند، هر مشکلی قابل حل و فصل است، اما اگر آینده را سیاه ببینیم و با سیاه‌نمایی بخواهیم پیش برویم، معلوم نیست چه خواهد شد. یکی از توطئه‌های دشمن برای ضربه زدن به امید مردم به آینده و اعتماد آنها به نظام، این است که به اذهان عمومی القاء کنند قضات در ایران تحت تأثیر پول، جناح، حزب، مذهب یا قومیت هستند و مستقل نیستند و لذا بسیار مهم است که در این زمینه‌ها بهانه‌ای به دست دشمن ندهیم.»

رئیس جمهور اظهار داشت:

«سیاه‌نمایی اساساً و در ذات خود نیز کار نادرست و غلطی است و در برخی اشکال، اقدامی مجرمانه نیز به حساب می‌آید. تهمت زدن و شخصیت و آبروی افراد را زیرپا گذاشتن گناه بزرگ و نابخشودنی است.»

رئیس جمهور ادامه داد:

«هیچ کمبود ملموس فیزیکی در زمینه کالاها یا ارز و ریال نداریم، پس چرا نگرانی وجود دارد؟ این همان چیزی است که اقتصاددانان آن را انتظارات تورمی توصیف می‌کنند و بنده به زبان ساده‌تر آن را سیاه‌نمایی آینده و ترساندن و نگران کردن مردم حتی بیش از واقعیت نسبت به آینده می‌نامم.»

روحانی اظهار داشت:

«متأسفانه عده‌ای افراد ناآگاه نیز همراه دشمن شده و چند درصد نگرانی جزیی را به یک نگرانی کلی و گاه حتی صد در صدی تبدیل می‌کنند.

امروز در خدمت شما مسئولان شریف قوه قضائیه و ملت بزرگ ایران می‌گویم که مردم تحت هیچ شرایطی برای تأمین نیازمندی‌های ضروری و روزمره خود مشکل نخواهند داشت.

مردم مطمئن باشند که برای تأمین نیازهای روزمره‌شان ارز رسمی کافی تخصیص خواهد یافت.»

منبع:
خبرگزاری تسنیم

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar