خانه » بهداشت و سلامت » زناشویی » دانشگاه بچه‌داری در چین

دانشگاه بچه‌داری در چین

در نیمه اول سال ۲۰۱۶ بیش از ۸ میلیون نوزاد در چین بدنیا آمدند

پس از لغو قانون تک‌ فرزندی در چین و اعلام قانون دو فرزندی، بسیاری از خانواده‌های چینی در تلاش برای داشتن فرزند دوم هستند پیش از آنکه قانون جدیدی نوشته شود.

هم زمان با افزایش میلیونی زاد و ولدها، و افزایش فرصت شغلی برای نگهداری از نوزادان دیگران و فزونی دستمزد پرستار بچه‌ها، بسیاری از زنان و دخترانی که بیشتر ساکن روستاها هستند به سمت شهرها سرازیر شدند.

در این راستا دانشگاه آیی با رشته جدید بچه‌داری در پکن تاسیس شد تا با استفاده از نوزادان پلاستیکی به داوطلبان آموزش‌ و مهارت‌های لازم و حرفه‌ای در نگهداری از کودکان داده شود.

دانشگاه بچه‌داری در چین

دانشگاه بچه‌داری در چین

بد نیست برای دانش آموزان و دانشجویان دختر و پسر ما نیز کلاس‌های ویژه همسر داری و خانه داری و بچه داری فراهم شود که از نان شبشان واجب‌تر است!

دانشگاه بچه‌داری در چین

دانشگاه بچه‌داری در چین

دانشگاه بچه‌داری در چین

دانشگاه بچه‌داری در چین

سیاست‌های آشفته تنظیم خانواده در چین

پس از قدرت گرفتن حزب کمونیست در چین، مائو تسه تونگ رهبر آن که معتقد بود قدرت در تعداد بیشتر است فرمان «بچه بیشتر را صادر کرد و مادرانی که بیش از پنج فرزند داشتند لقب «مادر معظم» گرفتند و جمعیت چین از ۵۵۰ میلیون به ۹۰۰ میلیون نفر افزایش یافت.

سپس به منظور کنترل جمعیت بسرعت در حال گسترش چین، تشویق برای داشتن حداکثر دو فرزند آن هم با فاصله چهار ساله را علم کردند.

کمی بعد با سختگیری بیشتر سیاست تک‌فرزندی را علم کردند و زوج‌هایی که بیش از یک فرزند داشتند به پرداخت جریمه و حتی سقط جنین وادار می‌شدند.

حالا مردم چین آزادند که دو فرزند داشته باشند!

دیدگاه بگذارید

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز