خانه » اخبار » حرف های جنجالی فرح پهلوی در مورد رئیس دولت اصلاحات

حرف های جنجالی فرح پهلوی در مورد رئیس دولت اصلاحات

حرف های جنجالی فرح پهلوی در مورد رئیس دولت اصلاحات

حرف های جنجالی فرح پهلوی در مورد رئیس دولت اصلاحات,فرح پهلوی و رئیس دولت اصلاحات و گفتگوی تمدن ها

حرف های جنجالی فرح پهلوی در مورد رئیس دولت اصلاحات

فرح پهلوی و رئیس دولت اصلاحات

به گزارش سایت خبری تفریحی به روز نیوز فرح پهلوی حرف های جالب و جنجالی را در مورد رئیس دولت اصلاحات زده است.فرح پهلوی در مورد گفتگوی تمدن ها که به رئیس دولت اصلاحات نسبت داده شده است حرف های جالبی زده و مدعی شده است که گفتگوی تمدن ها طرح او بوده که قبل از انقلاب مقدمات انجام آنرا پیگیری کرده است.فرح پهلوی در گفتگو با یکی از تلویزیون های فارسی زبان این حرف های جنجالی را در مورد رئیس دولت اصلاحات عنوان کرده است:

گزیده ای از مصاحبه فرح پهلوی در مورد گفتگوی تمدن ها و رئیس دولت اصلاحات:

«…فکر می‌کنم چهار-پنج سال قبل از این جریانات[انقلاب] با کمک آقای داریوش شایگان و حسین ضیایی و یک آقای فرانسوی، روژه گارودی اسمش بود…که قبلا کمونیست بود و بعدا خیلی مذهبی شد، بعد طرفدار ما شد…آمد من را دید و بعد طرفدار جمهوری اسلامی شد ولی این فکرها را هم داشت…همین گفتگوی تمدن‌ها. و خب، ما این سازمان را درست کردیم با ریاست آقای داریوش شایگان. چند سال پیش از این اتفاقات، من یک بنیاد فرهنگی به‌نام خودم درست کرده بودم که محلش در باغ فردوس بود…بعد آنجا یک کنفرانسی بود که دانشمندان مختلف را از ممالک مختلف دنیا را دعوت کردیم که آمدند، و اگر اشتباه نکنم، آقای پرویز تناولی را با چند نفر فرستادیم در آمریکای جنوبی و یک مقدار از اشیای آمریکای جنوبی برای اولین بار در آنجا به نمایش گذاشته شد.» آن موقع، ما در این قسمت می‌خواستیم کار کنیم که در جشنواره هنر شیراز هم مطرح شد.

فرح در مورد نسبت داده شدن «گفتگوی تمدن‌ها» به سید محمد خاتمی گفته: «مثل اینکه آقای خاتمی گفتند که گفتگوی تمدن‌ها، مال ایشان است. خب من هم نامه‌ای نوشتم به یونایتد نیشنز (سازمان ملل) و این ور و آن ور، و در مصاحبه‌ها هم گفتم اول فکر می‌کنم ایشان بهتر است با تمدن خودشان یاد بگیرند گفتگو کنند…»

سایت خبری تفریحی به روز نیوز

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز