خانه » اخبار » چتر حمایت بانک ها بر سر صنعت خودرو + نحوه دریافت وام 100 میلیونی خودرو

چتر حمایت بانک ها بر سر صنعت خودرو + نحوه دریافت وام 100 میلیونی خودرو

چتر حمایت بانک ها بر سر صنعت خودرو + نحوه دریافت وام 100 میلیونی خودرو

وام 100 میلیونی خودرو , چند سالی می شود که صنعت خودرو با رکود مواجه شده و خودروسازان دیگر آن مشتریان دست به نقد خود را که حاضر بودند برای خرید خودرو از ماه ها قبل نیز ثبت نام کنند را از دست داده اند ، به همین دلیل طی یکی دو سال گذشته راهکارهایی برای خروج از این وضعیت بی رمق از سوی مسئولان دولتی ارایه شده است.

اعطای وام 25 میلیونی از مهمترین تصمیمات این حوزه بود که سال گذشته البته به طور نصفه ونیمه ، در مدت زمان کوتاه و برای تعداد محدودی متقاضی اجرایی شد، این طرح شاید برای فروش تولیدات در انبار مانده خودروسازان مناسب بود اما نتوانست بازار خودرو را از رکود خارج کند و شرکت های خودروسازی را برای مدت طولانی راضی نگه دارد.

چتر حمایت بانک ها بر سر صنعت خودرو + نحوه دریافت وام 100 میلیونی خودرو

چتر حمایت بانک ها بر سر صنعت خودرو + نحوه دریافت وام 100 میلیونی خودرو

نحوه دریافت وام 100 میلیونی خودرو

صنعت خودرو که همواره محبوب دولت بوده در شرایط سخت رکود و کمبود نقدینگی که دامن تمامی صنایع داخلی را گرفته ، هیچگاه بی حمایت نمانده و هربار به هر طریقی که شده مسیر تولید و فروش خود را طی کرده است.

در حالیکه تسهیلات بانکی به مبلغ محدود و با هزار اما و اگر به سایر بخش های تولید تعلق می گیرد به تازگی خبر اعطای وام 100 میلیونی به بخش خودرو از سوی برخی بانک های خصوصی و موسسات مالی شنیده می شود.

بر اساس این گزارش این بانک خصوصی که فعالیت خود را از سال 72 در قالب موسسه قرض الحسنه شروع کرده بود زیر سایه بانک مرکزی خیلی پیشرفت کرده و خدمات جالبی به مشتریان خود ارائه میدهد.

در این میان سوالی تامل برانگیز ذهن مارا به خود مشغول می کند و آن این است که چطور بانک ها برای پرداخت وام های 3 میلیون تومانی ازدواج اعتبار نداشتند و حتی زمانی که وام ازدواج 10 میلیون تومانی شد ، عنوان کردند که ما توان پرداخت نداریم و میزان ذخیره و اعتبارات بانک، کفاف وام 10 میلیون تومانی را نمی دهد و … حال چگونه به راحتی وام های کلان پرداخت می کنند؟

مسلما پرداخت وام ازدواج با سود 4 درصد خیلی برای بانکی ها اقتصادی نیست و آن ها به دنبال وام های سنگین با بهره های بالاتری هستند و البته که در چارچوب عقود اسلامی.

زمانی که دولت برای خروج از رکود خودرو سازان طرح وام 25 میلیون تومانی را به اجرا گذاشت،منتقدان حسابی از خجالت آن درآمدند و آن را مضر و ناکارآمد خواندند حال باید دید که در این خصوص چه اقدامی خواهند کرد؟

البته این بانک در قالب طرح های دیگر به شما تا 500 میلیون تومان نیز وام می دهد که مهم نیست این پول صرف چه کاری می شود و تنها آنچه که مهم است گردش حساب شماست که باید حسابی پر و پیمان باشد.

به خاطر داشته باشید که اگر قصد دریافت وام 100 میلیونی البته با سود 20 درصد را داشتید باید به ازای هر 20 میلیون تومان یک ضامن به همراه خود ببرید.

بر اساس این گزارش اینکه از صنعت مادری در کشور حمایت شود بسیار امر منطقی و حتی ضروری است اما آنچه موجب نارضایتی مردم و فعالان صنایع دیگر شده این است که این کمک های مالی تاکنون تنها در بخش فروش صورت گرفته و نتوانسته زیربنای خودروسازی کشور را آنچنان محکم کند که تاب رقابت با خودروسازان بین المللی را پیدا کند و از زیر چتر حمایتی تعرفه واردات خارج شود.

حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم حمایت وِیژه و سودآور بانکها از صنعت خودرو با نظارت و یا حتی بدون نظارت بانک مرکزی تا کجا ادامه دارد و چقدر می تواند در بهبود وضعیت این صنعت موثر باشد.

چتر حمایت بانک ها بر سر صنعت خودرو + نحوه دریافت وام 100 میلیونی خودرو

چتر حمایت بانک ها بر سر صنعت خودرو + نحوه دریافت وام 100 میلیونی خودرو

*** وام 100 میلونی خودرو به افراد خاص اعطا می شود

همچنین موید حسینی  صدر نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: با توجه به رکود حاکم بر صنعت خودرو و حال بد اقتصاد لازم است که دولت دراستای جلوگیری از ورشکستگی صنعت خودرو مشوق های جدیدی را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

وی افزود: با توجه به آنکه بسیاری از خانوارها به سبب درآمد پایین امکان خرید خودرو را ندارند از این رو لازم است که درجهت حمایت از تولید داخل و اقتصاد مقاومتی تا سقف 15 میلیون تومان وام کم بهره به اقشار محروم جامعه اختصاص یابد .

حسینی صدر در پاسخ به این سوال که وام 100 میلیونی خودرو می تواند رونق به این بخش بازگرداند، تصریح کرد: چنین وام هایی با مبالغ بالا شرایط خاص خود را دارد که افراد عادی نمی توانند از آن بهره مند شوند.

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه درباره "چتر حمایت بانک ها بر سر صنعت خودرو + نحوه دریافت وام 100 میلیونی خودرو"

avatar
سایت گلگون
مهمان

شرایط پرداخت وام فوری بدون ضامن
پرداخت سرمایه آزاد و تامین نقدینگی شما
golgun.com

تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز