کشته شدن ماهی ۱۴۰۰ نفر در حوادث رانندگی

ملت جوگیری هستیم، برای حادثه پلاسکو عزادار می‌شویم و صفحات بسیاری از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی را سیاه می‌کنم از گفتگو و غصه خوردن در این باره، اما چشم خود را می‌بندیم به حوادث تلخ و مرگبار رانندگی.

کشته شدن ماهی ۱۴۰۰ نفر در حوادث رانندگی

طبق آخرین آمار، امسال در حوادث رانندگی هر ماهه در حدود ۱۴۰۰ نفر کشته شدند و هر روز بیش از ۹۰۰ نفر آسیب دیدند و خدا می‌داند چند میلیارد تومان هزینه حوادث رانندگی شده است، اما نه این موضوع خبر داغ و ترند می‌شود و نه کسی برای کشته‌ها و خانواده‌هایشان عزای عمومی اعلام می‌کند و نه شاهد همت جمعی برای کمک و یاری به بازماندگان و آسیب دیدگان جانی و مالی این حادثه می‌شویم.

ملت جوگری هستیم و همانگونه که آتش پلاسکو سرد شد حرارت قلب‌های احساساتی شده‌مان نیز سرد می‌شوند، و نخود نخود هر که رود خانه خود!

بد نیست بدانیم

کشته‌های ۹ ماهه

به گزارش پزشکی قانونی کشور در ۹ ماه نخست امسال ۱۲ هزار و ۷۵۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، از کل این تلفات ۹ هزار و ۹۵۹ نفر مرد و ۲ هزار و ۷۹۲ نفر زن بودند. همچنین در این مدت ۳هزار و ۴۹۵ نفر در مسیرهای درون شهری، ۸ هزار و ۲۹۵ نفر در محورهای برون شهری، ۹۲۷ نفر در مسیرهای روستایی و ۳۴ نفر در مسیرهای نامعلوم جان باختند.

زخمی‌های حوادث رانندگی

در این مدت ۲۶۳ هزار و ۹۰۴ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که ۱۸۹ هزار و ۳۴۲ نفرشان مرد و ۷۴ هزار و ۵۶۲ نفرشان زن بودند.

کشته‌های آذرماه

در آذر ماه امسال هزار و صد و چهل نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند و ۲۶ هزار و ۳۷۹ نفر آسیب دیده حوادث به مراکز درمانی مراجعه کردند.

سلفی بگیریم

بر خلاف پنددهندگان و فحاش‌های حادثه پلاسکو پیشنهاد می‌کنیم که هر جا حادثه‌ای دیدید و کشته و زخمی و حادثه‌دیده‌ای، علاوه بر یاری، چند سلفی بگیرید و به اشتراک بگذارید، بلکه سلفی‌های شما انگیزه‌ای شود برای حذف حوادث مرگبار رانندگی از خیابان و جاده‌ها!

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar