خانه » اخبار » علت درگذشت حبیب محبیان خواننده سرشناس + عکس و فیلم

علت درگذشت حبیب محبیان خواننده سرشناس + عکس و فیلم

علت درگذشت حبیب محبیان خواننده سرشناس + عکس و فیلم

حبیب محبیان معروف به “حبیب” خواننده معروف و قدیمی که از پیش راجب بیماری اش گفته بود.صبح امروز جمعه در ساعت ۹ به دلیل ایست قلبی در روستای نیاسته کتالم رامسر درگذشت
تسلیت به جامعه هنری ایران و خانواده محبیان

علت درگذشت حبیب محبیان خواننده سرشناس + عکس و فیلم

علت درگذشت حبیب محبیان خواننده سرشناس + عکس و فیلم

آن گونه که مسئولان مرکز اورژانس مازندران خبر داده‌اند، محبیان صبح امروز جمعه در ساعت ۹ و ۱۷ طی تماس با مرکز پیام اورژانس غرب استان مازندران برای انجام مأموریت در روستای نیاسته در کتالم رامسر درخواست آمبولانس شد.

پس از اعلام مأموریت بلافاصله، تیم اورژانس به محل اعزام شدند و پس از بررسی وضعیت متوجه شدند که متأسفانه وی فاقد هرگونه علائم حیاتی و سیانوز کامل و مردمک‌ها گشاد شده بود.

حبیب محبیان سابقه مشکل قلبی داشت و اقدامات احیا مؤثر نبود. حبیب محبیان ازخواننده های ایرانی بود و در سن ۶۳ سالگی درگذشت.

 

 

حبیب محبیان در ۴ مهر ۱۳۳۱ در شمران تهران[۲] به‌دنیا آمد. در خانوادهٔ او، برادرانش نیز به موسیقی علاقه داشتند اما تنها خود حبیب به موسیقی حرفه‌ای روی آورد. برادران او منوچهر، منصور و محمود، و خواهران او مریم و افت هستند. منصور برادر حبیب در سال ۱۳۹۲ از دنیا رفت. فرزندان منصور محبیان عبارتند از: مهدیس، پردیس، رضا و نوادگان او، آریان حقیقی، ملودی حقیقی و پارسا قدرتی‌پور هستند. در علی‌رغم تمایل سایر برادرانش به ویولن، علاقهٔ وی از ابتدا به گیتار بود. دوران نوجوانی حبیب مصادف با پیدایش گروه بیتلز در دهه ۶۰ میلادی اروپا شد و این باعث علاقهٔ بیشتر وی به موسیقی گردید. با پذیرفته شدن در آزمون صداوسیما، زیر نظر مرتضی حنانه[۳] به فراگیری اصول و تدابیر آهنگسازی روی آورد. بعدها وی توانست به‌عنوان خواننده در تلویزیون استخدام شود.

دانلود فیلم

 

تسلیت به جامعه هنری ایران و خانواده محبیان

عکس هایی از حبیب خواننده مرد تنهای شب در سردخانه‌ای در رامسر

 

 

زندگینامه
حبیب در ۴ مهر ۱۳۳۱ در شمران تهران به‌دنیا آمد. در خانواده او، برادرانش نیز به موسیقی علاقه داشتند اما تنها خود حبیب به موسیقی حرفه‌ای روی آورد. برادران او منوچهر، منصور و محمود، و خواهران او مریم و عفت هستند.

براساس نوشته‌های منتشر شده در سایت ویکی پدیا، علی‌رغم تمایل سایر برادرانش به ویولن، علاقه وی از ابتدا به گیتار بود. دوران نوجوانی حبیب مصادف با پیدایش گروه بیتلز در دهه ۶۰ میلادی اروپا شد و این باعث علاقه بیشتر وی به موسیقی گردید. با پذیرفته شدن در آزمون صداوسیما، زیر نظر مرتضی حنانه به فراگیری اصول و تدابیر آهنگسازی روی آورد.

بعدها وی توانست به‌عنوان خواننده در تلویزیون استخدام شود. وی بعد از ۲ سال از استخدام در رادیو و تلویزیون به خدمت سربازی رفت و در آنجا نیز خواننده باشگاه افسران بود.

همسر اول حبیب، شادی نام داشت. احمدرضا تنها فرزند حبیب از وی است که در ایران زندگی می‌کند. روزی شادی در خیابان پایش پیچ می‌خورد و به علت آنکه احمدرضا را در آغوش داشته به زمین می‌افتد و در بیمارستان به دلیل حساسیت به آمپول پنی‌سیلین در عرض چند دقیقه فوت می‌کند. تقریباً همزمان با فوت همسر حبیب، مادر او نیز، به‌علت حملهٔ قلبی فوت می‌کند و این حوادث باعث می‌گردد که در اولین آلبومش یعنی «مرد تنهای شب» که در سال ۱۳۵۶ انتشار یافت بیشتر آهنگ‌ها را به‌یاد آنها بخواند.

آهنگ‌های «مادر» و «خرس کوکی» را به‌یاد مادرش، «شهلای من» و «خواب سرخ بوسه‌ها» را به‌یاد همسرش و «نگاهم» را به‌یاد هر دوی انها خواند.

همسر دوم حبیب ناهید نام دارد که «محمد » ثمره ازدواج با اوست. وی از معدود خوانندگانی است که در اجرای آهنگ‌ها از گیتار دوازده سیم استفاده می‌کند.

 

علت درگذشت حبیب محبیان خواننده سرشناس + عکس و فیلم

علت درگذشت حبیب محبیان خواننده سرشناس + عکس و فیلم

 

ترک و بازگشت به ایران
حبیب در سال ۱۳۶۰ به‌دلیل ممنوعیت خواندن، ایران را ترک کرد و در سال ۱۳۶۴ در لس آنجلس در ایالات متحده آمریکا ساکن شد.

او در سال ۱۳۸۸ با نگارش نامه‌ای به رئیس جمهور وقت، محمود احمدی‌نژاد، خواستار حضور در کشور شد و با موافقت ضمنی و پذیرفتن رعایت برخی شرایط  به همراه خانواده اش به ایران بازگشت و در رامسر، چهارصد دستگاه اقامت کرد.

آلبوم و کنسرت در ایران
حبیب در سال ۱۳۸۹ درخواست خود برای دریافت مجوز انتشار آلبوم را ارائه و اعلام کرد که می‌خواهد در ورزشگاه آزادی تهران کنسرت برگزار کند؛ و ادعا کرد که این کنسرت اگر ۱۰ شب هم برگزار شود، ۱۰۰ هزار نفری آزادی خالی نمی‌شود.

اسفندیار رحیم مشایی (رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد)، در واکنش به حضور حبیب در ایران گفت: «این‌که یک ایرانی بخواهد فعالیتی در داخل و خارج از کشور داشته باشد، مطابق چارچوب و قوانین آزاد است و مشکلی ندارد. فعالیت هنری در همه بخش‌ها از جمله موسیقی برای همه هنرمندان در داخل و خارج از کشور آزاد است و برگشت به ایران برای کسی مشکلی ندارد.»

اما حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزیر ارشاد (دولت دهم) در سال ۱۳۹۱ گفت: «خواننده‌ای که به ایران بازگشته از وزارت ارشاد مجوزی ندارد و آنچه گفته و شنیده شده شایعه است.»

در سال ۱۳۹۳ حسین نوش‌آبادی (سخنگوی وزارت ارشاد دولت یازدهم) گفت: «ایشان می‌تواند با توجه به نگاه و رویکرد دولت یازدهم به محتوای آثار فرهنگی و هنری، مجدداً به ارائه آلبوم خود برای اخذ مجوز اقدام کند. ارائه مجوز به آثار هنری ربطی به تولید در دولت قبل ندارد و ویژگی‌های اثر ارائه شده در شرایط حاضر ملاک است.»

سید احمد خاتمی (امام جمعه موقت تهران) در واکنش به‌این موضوع (حضور حبیب در ایران) گفت: «ایران جای خواننده‌های لس آنجلسی نیست.»

حبیب در آخرین مصاحبه خود اعلام کرد که با اختیار خود به ایران برگشته و قطعه‌ای به‌نام «عشق‌های خدایی» را در آلبوم جدید خود ساخته است. او در ژانویه ۲۰۱۲ موزیک‌ویدئویی به‌همراه سمیر زند، منتشر کرد که عناصری از تکنو، ترنس و هاوس دارد. این ویدئو موجب جلب توجه گسترده رسانه‌ای شد.

 

علت درگذشت حبیب محبیان خواننده سرشناس + عکس و فیلم

علت درگذشت حبیب محبیان خواننده سرشناس + عکس و فیلم

 

بازداشت
در سال ۱۳۹۳ حبیب در جاده ماسوله و شهرک تاریخی ماسوله در حال تولید یک ویدئو کلیپ بود که توسط نیروی انتظامی بازداشت شد و به واسطه تشاهر و همچنین عدم به همراه داشتن مجوزهای مربوطه برای ضبط فیلم، به دادسرا معرفی شد تا روند قضایی معمول پیگیری شود. در پایان، حبیب با تودیع قرار وثیقه متناسب آزاد شد، اما برخی سایت‌ها اعلام کردند که وی توسط لباس شخصی‌ها و بی‌دلیل دستگیر شده است.

حبیب پس از آزاد شدن، یک نامه سرگشاده با عنوان «من در سرزمین مادری‌ام بدون دلیل بازداشت شدم و بدون دلیل هم آزاد!» نوشت.

انتشار کتاب مرد تنهای شب
در سال ۱۳۹۳ کتاب «مرد تنهای شب» به قلم حبیب انتشار یافت و در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران همان سال ارائه شد. این کتاب برگزیده‌ای از آثار و ترانه‌های حبیب در همه سال‌های فعالیت‌اش را تشکیل داده است.

 

 

زمان و مکان مراسم تشییع پیکر حبیب محبیان

 

راهنما

توجه : لطفا به دیگران توهین نکنید و از دشنام دادن و افترا بستن و اتهام زدن پرهیز کنید!

دیدگاه بگذارید

48 نظر درباره "علت درگذشت حبیب محبیان خواننده سرشناس + عکس و فیلم"

avatar
ترتیب بر اساس:   تازه ترین | قدیمی ترین | بیشترین امتیاز
ندا
مهمان

اصلا گذاشتن اين عکس کار درستي نبود. من که پدرمو از دست دادم ميفهمم که خانوادش با ديدن اين عکس چه حالي ميشن.

محمدرضا شاطرقلی
مهمان

متااسفم.ولی ایشون معلوم هس که تنها بودن و دیر رسیدگی شده.من به همه هموطنان و طرفداران ایشون تسلیت میگم.

آشنا
مهمان

لطفا عکس سردخانه ای این بنده خدا رو از سایت حذف کنید….. بخدا درست نیست

داریوش
مهمان

خواننده ****و درجه 3 ای بیش نبود و خیلیم ادعا داشت ولی هیچی نبود

کیمیا
مهمان

آقا داریوش درست نیست الان این بگی تو خودت آگه الفبا یاد گرفتی. بهتر خودش احترام نیاری به طرفداری بزار سه زره شخصیت بد نیست

مهران
مهمان

داریوش…
بهتر نيست قبل از قضاوت در مورد دیگران … نگاهی به خودت بندازي.

موزیک
مهمان
سه هزار سال دیگه عمر کنی به اندازه ای نمیرسی که به صدای حبیب گوش گنی یعنی کوچکتر از این حرفا هستی. چه برسه به اینکه نظر بدی. برو همون مزخرفات خودت رو گوش کن و حبیب و امثال اون رو بذار برای اهل فن نظر بدن. من خودم بیست هشت ساله موزیسین هستم و سنتی کار میکنم اما صدای زنده یاد حبیب که دوستان به درستی اشاره کردن صدای متفاوت و تاثیر گذار و پر احساس و جذاب و درست و طبیعی بود. چقدر استاد شجریان گوش میکنم و برام عزیز هست حبیب هم همون اندازه گوش میکنم و… ادامه »
علی ح خ
مهمان

تواصلاًمیدونی حبیب کی بودکه دربارش نظرمیدی ،درست نیست وقتی ازکسی که اندک شناخت کافی ازش نداری اینطورنظربدی وبهش بی احترامی کنی،البته نظرشمامحترمه ولی آدم بایدحواسش باشه طوری انتقادکنه یا نظربده که به خودایشون وخانواده وطرفدارانشون توهین وبی احترامی نشه دوست عزیز…

رضا
مهمان

تو اصلاً میدونی درجه چیه؟!!!!! تو از چی میسوزی ،داری این حرفو میزنی؟حیف اون اسم داریوش که رو تو گذاشتن؟!!!!!

محسن
مهمان

اقاداریوش فعلاایشان فوت کردن شماکه همچی هستیدوادعانداریدیادبگیریدپشت سره مرده حرف نزنی.درظمن خیلیابااهنگهای زیباشون خاطره دارن خیلی هم کارشون درست بود.

سامان
مهمان

آدم از این دلش میسوزه حبیب(مرد تنهای شب ) دنیا رو ترک میکنه و بعضیها معلوم نیس از کجا اومدن و کین در موردش اظهار نظر میکنن و بهش میگن خواننده درجه 3 .روزگار است دیگر کاریش نمیشه کرد

ش
مهمان

سبک خاص وصدای بسیار خوبی داشت از دوران کودکی همه آهنگاش تو خاطرم مونده وهنوز ازشنیدن اونها لذت می برم روحس شاد در جواب دوستانی هم که اون خواننده درجه 4 می دونن باید بگم حتما” آهنگای مبتذل امروزی که وزارت ارشاد مجوز بهشون میده درجه 5 هستن و صداهایی که با هزار جور دستگاه ضبط می شه عالی به هر حال به خانواده این هنرمند تسلیت می گم روحش شاد

کیمیا
مهمان

حبیب خواننده بزرگی بود وبا این اراجفایی که راجع بهش میزنن چیزی از بزرگی و معروف بودنش کم نمیکنه….
روحش شاد و یادش گرامی

فریبا
مهمان

بعید میدانم هر کس سر سوزن ذوقی داشته باشد از صدای گیرا و جادویی حبیب لذت نبرده باشد، روحش قرین رحمت الهی،صدای گرمش با خون عجین است.

مرتضی
مهمان

اقایی که میگی خواننده درجه 3 …. انسانیت درجه 3 به خرج بده و راجب کسی که دیگه بین مانیست و دستش از این دنیا کوتاهه اینجوری صحبت نکن…..

شبنم
مهمان

واقعا خواننده خوبی بودن و همیشه صدای جادویی شون ماندگار هست
به خانواده محترمشون و تمام دوستدارنشون تسلیت میگم و انشالله خانه آخرتشون خانه آرامششون باشه
به اون شخصی هم که گفتن خواننده درجه 3 بودن و ادعا داشتن باید بگم شما برین همون زیر زمینی ها رو گوش بدین و برین فضا
شما رو چه به هنر شناسی

رضا
مهمان

باسلام وتسلیت
من اهل موسیقی نیستم
اما اگر صدای یک خواننده رو دوست داشته باشم وازش لذت ببرم اونم مرحوم حبیب است من 20سال پبش داخل ماشینم یک نوار کاست موسیقی بیشتررنبود واون هم فقط حبیب بود. روحش شاد امروز باشنیدن خبر مرگش اشک ریختم باورکنید.
تو این دنیا کسی میتونه تو لس آنجلس زندگی کرده باشه خواننده اونور آبی باشه اما محبوب دل ملیونها آدم هم باشه عزت و ذلت فقط دست خداست وبس.
یاحق..

باران
مهمان

روحش شاد ….چقدر خاطره دارم با آهنگاش حدود 17 ساله دارم گوش میکنم . از دست دادن حبیب غیر قابل باوره… آقایی که در مورد حبیب بزرگ داری نظر میدی اصلا خودت تو درجه بندی انسانیت رتبه چندی ؟یه ذره شخصیت داشته باش…

آریآ
مهمان
با سلام… باورتون نمیشه تو این مملکت جا جای همین افراد بی لایق بی هنره که دنیا دنیا مجوز میگیرن و امثال خودشونو جمع میکنن دور خودشون و دولت هم حمایت میکنه…ولی یه هنرمند واقعی که حقش چیزی از استادی کم نداره تو میهن خودش به صورت غریب باید از بین ما بره… ببخشید بر نخوره به هنرمندای خوبمون ولی بخدا حقش نبود. یه فلش 16 گبگ دارم 1300 تا آهنگ خارجی که فقط بین اینا میتونین آهنگای حبیب رو پیدا کنین…اینا تنها آهنگای ایرانیه که من گوش میدادم تو این سالهای عمر خدا به بزرگواریش تو این ماه عزیز… ادامه »
محمد زند
مهمان

حیف واقعا حیف
خدا رحمتش کنه
دلم از دنیا گرفته شب من مهتاب نداره…..

بهنام
مهمان
حبیب یکی از بزرگترین و منحصر به فرد ترین خواننده های ایران زمین بوده و هست خبر از دنیا رفتن این خواننده بزرگ هنوز باور کردنی نیست برام و ای کاش شایعه بود صداش سبکش و خودشو شخصیتش تکرار نشدنی هست در مورد اون کسانی که خودشونو در حد و اندازه ای میبینن که در مورد خواننده های بزرگی مثل حبیب بیان و درجه بندی شماره 3 و 4 بدن باید بگم امثال شماهایی که کوچکترین بویی از هنر شناسی و موسیقی نبردین در بین مردم و طرفداران بی شمار خواننده های بزرگی مثل حبیب هیچ و.پوچ به حساب میاین… ادامه »
ارسلان
مهمان

آقای داریوش اگه این درجه سه بوده حتما یگانه یا پاشایی درجه یک هستن؟
فن و فهم موسیقی تون صفره صفر

قاسم
مهمان

جناب حبیب محبیان عزیز
آقای خوش صدای روزهای جوانی پدر…..

دیگه کابوس زمستون نمی بینی
توی خواب گُلای حسرت نمی چینی…

روحت شاد

فریبا
مهمان

آقای داریوش برو خواهشا یه کم سواد موسیقایی ات رو ببر بالا تو چه میدونی حبیب کی بود و چه سبکی داشت برو درباره هم سطح خودت نظر بده آفرین توروچه به حبیب درجه یک فک کنم به نظرت فریده و مندی باشن

علی
مهمان

خداحافظ ا ی مرد تنهای شب روحت شاد و یادت گرامی ایران به پاس هنرمندی تو سوگوار است

sadegh
مهمان

تو کل ای خواننده ها مردی رو دسش نیست فقط حبیب هس که وفا داره به کشورش و عاشق مردمشه .بخاطر همین برگشت . بنظر من مردی مثل حبیب با ای تن صدا دیگه نمیاد

sadegh
مهمان

اسمت داریوش هس میخوام بدونی که تو هنوز نمیتونی مفتو بکشی بالا اومدی در مورد حبیب نظر میدی اخه بچه اصلا میدونی موسیقی چیه …. عوضی

سینا
مهمان

یه کم باادب تر در مورد یه فرد مرده وراجی کنی بهتره..هر چند معلومه از چه قماش و خانواده ای هستی…حالا خوب گوش کن ببین چی بگم مرتیکه.. اگه حبیب ادعای موسیقی داشت و دنبال ثروت و شهرت هیچوقت از آمریکا برنمی گشت ایران و چه بسا الان به اندازه ی خواننده های دیگه شهرت و اعتبار داشت.اون فقط به خاطر عشق و علاقه به خاک کشورش برگشت تا بتونه سال های آخر عمرشو تو خاک ایران بگذرونه.حالا تو یه جوجه بچه که از موسیقی دوزار بارت نیست حبیب رو خواننده درجه ۳ میدونی……مرد تنهای شب آسوده بخواب.

حبیم قلبم
مهمان

حبیب جان روحت شاد چرا رفتی بغض داره خفه ام میکنی. از وقتی شنیدم کارم شده گریه. ای خدا چرا همه ی خوبارو میبری. من با صداش بود که تا امروز زنده ام حالا جیکار کنم. واقعا جرا قدر حبیب ندونستیم. اقای سمیر زند از حرفات خجالت بکش که در مورد حبیب زدی.

رضوان
مهمان

حبیب تنهابودودرتنهایی وغریبی رفت روحت شاداسطوره نامت وآهنگهات جاودانه خواهدماند

reza
مهمان

قابل توجه حالا اصلا کاری به خواننده بودن یا نبودنش نداریم مهم اینه که یه انسان از دنیا رفته و مرده هم از نظر همه محترم شمرده میشود. همه ی ما ها مسافریم تو این دنیا. پس سعی کنید تو این دنیا سهم شما خوبی ها باشه. پس اضهار نظر بی خودی نکنید. در پاسخ اون دوستانی که میگن خواننده درجه 2 و 3 هست بگم این یه نظر شخصی شما هستش اگه میخواهید بسنجیدش با ملاک و معیار جهانی بسنجیش.
با احترام

علی خراسانی
مهمان

باسلام،به نظربنده خدابیامرزحبیب یکی ازپنج خواننده برترومحبوب دربین خوانندگان پاپ بود،فهمیدن شعروآهنگهای حبیب روشایدهرکسی نتونه درک کنه به همین علت بعضی دوستان که آهنگهای چرت گوش میدن نمیتونندبااین خواننده محبوب ومردمی ارتباط برقرارکنند،ومیگن اصلاًخواننده خوبی نبوده چون معناومفهوم درست شعروموسیقی وخوانندگی رونمیدونندونمیفهمند،بهرحال من ازطرفداران ایشون بوده وهستم،خداوند رحمتش کند،باآرزوی سلامتی وصبربرای خانواده محترم ایشان وتمامی طرفداران حبیب،بزرگ مردتنهای شب ایران

رضا
مهمان

تو اصلاً میدونی درجه چیه؟!!!!! تو از چی میسوزی ،داری این حرفو میزنی؟حیف اون اسم داریوش که رو تو گذاشتن؟!!!!!

رضا
مهمان

به شب نشینی خرچنگ های مردابی چگونه رقص کند ماهی ذلال پرست… روحت شاد و یادت تا قیامت در قلب های ما

امیر از مشهد
مهمان

حبیب مرد تنهای شب،، مهم نیست که الان در قطعه هنرمندان نیستی. مهم اینه که در قلب تمام طرفدار هات هستی تا آخر عمر. شک ندارم که آمرزیده شدی با این همه خدابيامرزی که برات گفتن.

الناز
مهمان

سلام وعرض تسلیت
خدارحمتشون کنه و به خانواده ی عزیز و بزرگوارشون صبر بده
اول راجب حرفی که میخوای بزنی خوب فکر کن اگه در شان خودتو اطرافیانت بود میتونی به زبون بیاری..
با این طرز فکرت فقط شخصیت خودتو آوردی پایین ونشون دادی بقول خودت درجه چندی…

ABC
مهمان
داریوش، افرادی. مثل تو ترد شدن تو جامعه، جایی ندارن، پوچ گرا و یاوه گو، سر از دمب خر در نمیارن اما میخان نعل اسب و عوض کنن، برو مجید خراطها گوش کن محسن یگانه عبدالمالکی ازین اراجیف زیاده تو ایران، فقط یک بیت از شعر مرگ غو حبیب عزیز و اگه میفهمیدی شب خوابت نمیبرد، چه برسه به سبک موزیک و صدا و غیره، هنر اصلی تو اینجور مردا و زنهای قدیمی بوده، راسی سیزده باند هم گوش کن بکارت میاد ، اخ اخ تتلو هم خوراکته، اینم یادت باشه اسم بزرگان و هیچ وقت به زبون نیار، هیییچ… ادامه »
فاطی
مهمان

یکی به اون داریوش بگه تو یکی لطفا خفه شو که اگه خفه نشی خودم خفت میکنم کاش به جای حبیب نازنین ادمایی امسال توی کثافت از این دنیا زودتر برن بی پدر

فاطی
مهمان

حبیب عزیزم خدارحمتت کنه من تا اخرین لحظه عمرم به یادت میمونم عاشقانه ترانه هاتو گوش میکنم همیشه توقلب ما جا داری روحت شاد

رویا
مهمان

داریوش مگه تو اهل فن هستی که هنرمندارو درجه بندی میکنی متاسفم برات که صدای به این زیبایی وگیرایی رو نمی فهمی.دوستان عزیزمنن کلی گریه کردم واقعا ناراحتم عاشق صداش بودم.روحت شاد قوی زیبا.

آرزو
مهمان

خدای مهربان،استاد حبیب رو رحمت کنه.

هانا محبیان
مهمان

بچه ها من خواهرش هستم.
ممنون از نظراتتون آقا داریوش شما دیگه بی احترامی نکن

احمد نام شما (الزامی)
مهمان

لعنت ب این دنیا و اونایی که حبیب رو اذیت کردن. نه تنها حبیب بلکه موسیقی و صدای پاک هم مرد. رفتنش غریبانه و دردناک بود .

Mehrsa
مهمان

اقایی که میگی حبیب خواننده درجه سه هستش بایدبگم که به نظر من وسایر دوستان درجه ‏IQ‏ شما هم زیر خط فقرهستش(خدا رحمت کند “حبیب” مرد تنهای شب را )

بهرام بینا
مهمان

راجب املای اشتباه واژه ی “راجع به” بمعنای در مورد

محسن ملااسماعیلی
مهمان

من مرد تنهای شبم روحت شاد سرورم

کاظم
مهمان

اگر میخواهی بزرگ شوی باید حق بزرگان را ادا کنی روح تمام بزرگان شاد و یادشان گرامی باد

wpDiscuz
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز