خانه » اخبار » متهمان اصلی فساد فوتبال:کفاشیان و صفایی فراهانی

متهمان اصلی فساد فوتبال:کفاشیان و صفایی فراهانی

متهمان اصلی فساد فوتبال:کفاشیان و صفایی فراهانی

متهمان اصلی فساد فوتبال:کفاشیان و صفایی فراهانی,پرونده فساد در فوتبال ایران

متهمان اصلی فساد فوتبال:کفاشیان و صفایی فراهانی

فساد فوتبال

به گزارش سایت خبری تفریحی به روز نیوز کمیسون اصل نود گزارش کامل فساد در فوتبال را بالاخره منتشر کرد و در این گزارش تلویحا علی کفاشیان و محسن صفایی فراهانی به عنوان متهمان اصلی فساد در فوتبال معرفی شدند.

در بند هایی از این گزارش بدون اینکه نامی از کسی برده شود متهمان مسببان اصلی فساد در فوتبال معرفی شده اند که میتوان علی کفاشیان و صفایی فراهانی را به عنوان مسببان و متهمان اصلی فساد در فوتبال استنباط کرد.

گفتنی است که چند روز پیش خبر ممنوع التصویر بودن علی کفاشیان منتشر شد.

    متهمان اصلی فساد فوتبال:کفاشیان و صفایی فراهانی,Safai Farahani,Kaffashian,علی کفاشیان,محسن صفایی فراهانی,پرونده فساد در فوتبال ایران,منهمان فپرونده فساد در فوتبال ایران,ماجرای فساد در فوتبال,علی کفاشیان و فساد در فوتبال,صفایی فراهانی و فساد در فوتبال,جزییات پرونده فساد در فوتبال ایران,اطلاعات اصلی در مورد فساد در فوتبال ایران,کمیسون اصل نود 90,کمسیون اصل نود و فساد در فوتبال,چه کسانی متهمان اصلی فساد در فوتبال ایران هستند؟,اسامی مفسدلن مالی فساد فوتبال ایران,علت فساد در فوتبال ایران,اصلاعیه کمسیون اصل نود در مورد فساد در فوتبال

متهمان اصلی فساد فوتبال:کفاشیان و صفایی فراهانی

در بخشی از این گزارش بدون اینکه نامی از صفایی فراهانی آورده شود، او را به عنوان یکی از مسببین ایجاد فساد معرفی کرده اند. بند «ب» این گزارش، «انتصاب افراد سیاسی و غیر متخصص در فوتبال» را به عنوان یکی از عوامل فساد معرفی کرده و در توضیح آن نوشته شده است:

«براساس بررسی های به عمل آمده، یکی دیگر از دلایل مهم ایجاد فساد در فوتبال ایران، استفاده از چهره های سیاسی بدون سابقه ورزشی و به ویژه سابقه فوتبالی و یا استفاده از چهره های غیر سیاسی اما بدون سابقه فوتبالی و ناتوان از جهت مدیریتی، در راس فدراسیون فوتبال و یا باشگاه های کشور می باشد. در اینجا موارد زیر قابل توجه است:

1. فدراسیون فوتبال از ابتدای انقلاب تاکنون دارای 33 رئیس بوده است اما از سال 77 در دولت هفتم با انتصاب یک چهره سیاسی بدون سابقه مرتبط و مدیریت ورزشی، این انتصابات وارد عرصه مدیران سیاسی غیر فوتبالی و موجب دور شدن این ورزش از اهداف اصلی و حرفه ای خود گردید. در چهارمین سال ریاست وی بر فدراسیون فوتبال، هیات رئیسه سازمان لیگ، تصمیم به برگزاری لیگ حرفه ای در مسابقات باشگاهی ایران گرفت که در نهایت نام لیگ برتر روی آن نهاده شد که تبعات ناشی از آن، به دلیل عدم برخورداری از ساختارهای سخت افزاری و نرم افزاری، تاکنون گریبانگیر فدراسیون و باشگاه ها بوده است که ریاست فدراسیون انتقالی، افزایش بی رویه و یکباره دستمزد بازیکنان، مربیان و باشگاه ها و متعاقبا افزایش هزینه های باشگاه داری را به دنبال داشت. حدود 14 سال است که لیگ فوتبال ایران واژه «حرفه ای» را یدک می کشد اما این لیگ با وجود اینکه تقریبا 14 فصل را پشت سر گذاشته از نظر بسیاری از کارشناسان، هنوز دقیقه حرفه ای نشده است.

2. هرچند در ابتدای دولت هشتم با انتصاب یک چهره غیر سیاسی و فوتبالی در راس فدراسیون این روند تغییر کرد لیکن در سال 85 با برکناری این مدیر با سابقه در فوتبال از راس فدراسیون، تلاش برای ورود یک چهره سیاسی دیگر بدون هرگونه سابقه ورزشی در راس فدراسیون فوتبال ادامه یافت اما به دلیل موانع قانونی و عدم امکان حضور وی در انتخابات تعیین ریاست فدراسیون، وی در آخرین دقایق از شرکت در انتخابات کناره گیری کرد و لاجرم، فردی که از توان و سابقه قابل توجه مدیریتی و مرتبط با فوتبال برخوردار نبود، به عنوان تنها کاندیدای ریاست این فدراسیون باقی ماند و در حقیقت در این جایگاه منصوب شد.»

طبق این گزارش، صفایی فراهانی هم ردیف با علی کفاشیان، به عنوان بخشی از عوامل ایجاد فساد در فوتبال معرفی شده اند!

منبع:پارسینه

سایت خبری تفریحی به روز نیوز

اخبار و طالب مرتبط با فوتبال:

پیشنهاد نامشروع جنجالی داور مرد به فوتبالیست زن

احضاریه برای ۵ فوتبالیست دیگر صادر شد

راز فوتبالیست پسری که دختر شد!+دانلود فیلم

دانلود فیلم مخفی جنجالی لو رفته پاسپورت مسی

عکس طارمی و بنگر کنار بازیگر زن سینما

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه درباره "متهمان اصلی فساد فوتبال:کفاشیان و صفایی فراهانی"

avatar
محرم کیان
مهمان

حسین هدایتی با الطاف نقدی به داوران و تعدادی از بازیکنان تیم های مقابل پرسپولیس (بیشتر بازیکنان گرایش پرسپولیسی دارند)
مثلث عابدینی هدایتی تاج جهت قهرمانی سه دوره پرسپولیس
بیچاره مربیان وبازیکنان لیگ سه دوره قهرمان مشخص شده است

تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز