خانه » اخبار » آیا خارج شدن قلب راکتور اراک و پر شدن با بتن صحت دارد؟

آیا خارج شدن قلب راکتور اراک و پر شدن با بتن صحت دارد؟

آیا خارج شدن قلب راکتور اراک و پر شدن با بتن صحت دارد؟

آیا خارج شدن قلب راکتور اراک و پر شدن با بتن صحت دارد؟,جزییات خارج شدن قلب راکتور اراک

آیا خارج شدن قلب راکتور اراک و پر شدن با بتن صحت دارد؟

راکتور اراک

به گزارش سایت خبری تفریحی به روز نیوز دیروز خبر های مبتنی بر خارج شدن قلب راکتور اراک و پر شدن راکتور اراک با بتن در همه خبرگزاری ها پیچید.خبر گزاری ها با انتشار خبر خارج شدن راکتور اراک اعلام کردند که راکتور اراک با بتن نیز پر شده است.

اما سازمان انرژی اتمی ساعاتی بعد بع خبر خارج شدن قلب راکتور اراک واکنش نشان داد و خارج شدن قلب راکتور اراک و پر شدن آن با بتن را تکذیب کرد.سازمان انرژی اتمی با صدور بینایه به خبر ها در مورد راکتور اراک واکنش نشان داد.

آیا خارج شدن قلب راکتور اراک و پر شدن با بتن صحت دارد؟,راکتور اراک,reactor Arak,جزییات خارج شدن قلب راکتور اراک,راکتور اراک با سیمان پر شد؟,ماجرای خارج شدن قلب راکتور اراک,ماجرای پر کردن قلب راکتور اراک با سیمان,آیا قلب راکتور اراک با سیمان پر شدن است؟,جزییات خبر خارج کرن قلب راکتور اراک و پر کردن با سبمان,اطلاعیه ساز مان انرژی اتمی در مورد خارج کردن قلب راکتور اراک,آیا قلب راکتور اراک خارج شده است؟,آیا پر کردن راکتور اراک با پتن واقعیت دارد؟,تکذیب پر شدن قلب راکتور اراک با سیمان و بتن,تکذیب خارج شدن قلب راکتور اراک,واکنش سلزمان انرژی اتمی به خارج شدن قلب راکتور اراک

آیا خارج شدن قلب راکتور اراک و پر شدن با بتن صحت دارد؟

اطلاعیه سازمان انرژی اتمی در مورد راکتور اراک

بنا بر اطلاعیه سازمان انرژی اتمی «سازمان مطابق برنامه و مفاد نامه مقام معظم رهبری، اقدامات توافق شده را باید تا روز اجرای برجام به اتمام برساند. در این رابطه برخی کارهای مقدماتی آغاز شده ولی هیچ اقدامی در این خصوص (خارج کردن قلب راکتور اراک) تکمیل نشده است.»

به گزارش ایسنا، در چارچوب توافق هسته‌ای وین، ایران متعهد شده است تا برای اجرایی شدن برجام، اقدامات هسته‌ای را در راستای اعتمادسازی انجام دهد. این اقدامات از جمله کاهش سانتریفیوژهای نطنز و فردو به تعداد تعیین شده در برجام، مبادله اورانیوم غنی‌شده با اورانیوم طبیعی (کیک زرد) و نیز خارج کردن قلب راکتور اراک برای آماده سازی آن در جهت بازطراحی، از جمله مهم‌ترین اقدامات هسته‌ای ایران بوده است که تاکنون کاهش سانتریفیوژها و نیز مبادله سوخت انجام شده و بر اساس اعلام مقامات وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سازمان انرژی اتمی، اقدامات در راستای تکمیل تعهدات در اراک در حال انجام است.

خبرنگار ایسنا همچنین اطلاع یافت، همزمان با انجام اقدامات ایران، آژانس در همکاری با ایران اقدام به راستی‌آزمایی همزمان و کوتاه کردن راستی آزمایی نهایی از اجرای تعهدات ایران کرده و در خوشبینانه‌ترین پیش‌بینی گزارش نهایی آژانس در رابطه با راستی آزمایی تعهدات ایران طبق برجام، جمعه هفته جاری منتشر خواهد شد. در عین حال ممکن است با توجه زمان‌بر بودن اقدامات راستی آزمایی و علاوه بر این ضرورت تکمیل اقدامات ایران، این زمان کمی به تاخیر بیفتد. همچنین پیش از این براساس رایزنی‌های میان ایران و 1+5 بنا بود تا قبل از اجرای برجام، کمیسیون مشترک دیگری در سطح معاونان وزیران خارجه برگزار شود اما به نظر می آید تاکنون دو طرف تصمیمی برای برگزاری این نشست هنوز ندارند.

سایت خبری تفریح به روز نیوز

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز