باور می‌کنید وکیل مجلس نمی‌داند توییتر فیلتر است؟

نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در مورد فیلتر بودن توییتر از خبرنگار شهروند می‌پرسد: «باور می‌کنید نمی‌دانستم فیلتر است؟» خبرنگار با بی‌ادبی می‌گوید: «راستش، نه!»! اما ما سخن نماینده محترم را باور می‌کنیم، ندانستن هم عیب نیست، توی این مملکت خیلی‌ها حتی نمی‌دانند «توییتر» و «فیلتر» یعنی چه!

باور می‌کنید وکیل مجلس نمی‌داند توییتر فیلتر است؟روزنامه شهروند نوشت: «اخیرا چندین و چند چهره‌ سیاسی با افتتاح حساب کاربری رسمی در توییتر گامی دیگر در مسیر سیاست‌ورزی مدرن برداشته‌اند و جالب آن‌ که بر خلاف تصور رایج، هر دو طیف سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا در میان این سیاسیون پیشگام در استفاده از توییتر نمایندگانی دارند.

سیدحسین نقوی‌ حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و همچنین سخنگوی فراکسیون «نمایندگان ولایی» مجلس دهم از جمله اصولگرایانی است که به ‎تازگی حساب کاربری خود در توییتر را افتتاح کرده و این در حالی است که توییتر که بر خلاف اینستاگرام بسیار بیشتر مورد استقبال سیاسیون قرار گرفته، فیلتر است. در این گفت‌وگوی کوتاه نظر نقوی‌حسینی را از تجربه جدیدش جویا شدیم.

چه شد که تصمیم به افتتاح حساب توییتر گرفتید؟ آیا خودتان توییت می‌کنید یا مدیریت آن ‌را به مسئولان دفترتان سپرده‌اید؟

خیر، خودم شخصا می‌نویسم. اتفاقا مدیریت کانال تلگرامی، اینستاگرام، وب‌سایت و دیگر رسانه‌ها و وسایل ارتباطی‌ام بر عهده همکاران دفتر است اما قضیه توییتر متفاوت است و تصمیم گرفتم شخصا در توییتر بنویسم.

یکی از توییت‌های مهمی که در این مدت کوتاه نوشتید، مربوط به روز استیضاح بود. توییتی که بسیار هم مورد استقبال قرارگرفت و بارها ریتوییت شد و واکنش‌های بسیاری برانگیخت. ماجرا از چه قرار بود؟

اولا بگویم که این توییت مربوط به پیش از رأی‌گیری برای استیضاح بود. بازخوردها هم جالب بود. با هشتگ «استیضاح آخوندی» نوشتم فراکسیون امید در خدمت دولت، فراکسیون مستقل تابع لاریجانی؛ اصولگرایان هم سردرگم! فقط می‌توانم بگویم: کجاست مدرس؟! جالب این‌که یکی از دوستان هم گفت که مجسمه مدرس روبه‌روی ساختمان مجلس با عصبانیت هر روز از نمایندگان گلایه‌مند است!

تویت تبریک به اصغر فرهادی

و اما آن سوال اصلی: شما چگونه توییتری شده‌اید؟ مگر نه این‌ که توییتر در کشورمان فیلتر است؟

باور می‌کنید زمانی که توییترم را راه‌اندازی کردم، نمی‌دانستم فیلتر است.

راستش، نه!

باور کنید نمی‌دانستم. اتفاقا چند روز بعد از این‌ که توییترم فعال شد، یکی از دوستان به بنده اطلاع داد که توییتر فیلتر است.

پس با این حساب فیلترشکن شما همیشه روشن است؟

خب، واقعا فرصت فکر کردن به این مسائل وجود ندارد. سیستم را روشن و سایت مورد نظرم را باز می‌کنیم. (با خنده) شما همیشه به‌ دنبال جنجال هستید!

بگذریم. آیا قصد ندارید با توجه به جایگاه‌تان به‌ عنوان نماینده مردم در مجلس اقدامی در مسیر رفع فیلتر توییتر انجام دهید؟ به‌ طور کلی با توجه به این‌ که در این چند روز فضای توییتر را دیده‌ و با آن آشنا شده‌اید، آیا فکر می‌کنید مسدود بودنش ضرورت دارد؟

ما که کاره‌ای نیستیم. من هم مثل شما. ولی به‌ هر حال از توییتر استفاده می‌کنم و می‌توانم این را بگویم که بر خلاف دیگر درگاه‌های ارتباطی آنلاین، شخصا مسئولیت توییترم را بر عهده دارم و خودم در توییتر می‌نویسم!»

تویت انتقاد از عملکرد دولت

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar