زلزله بزرگتر در کمین تهرانی‌هاست؟

نگران زلزله نباشید! – نگران زلزه باشید!

در زمانی که محمدعلی نجفی، شهردار تهران می‌گوید نگرانی از زلزله بزرگ‌تر در تهران برطرف شد و از صبح روز سوم دی ماه وضعیت قرمز در تهران به وضعیت زرد می‌رسد. محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی می‌گوید: با توجه به اطلاعات دستگاه‌های شتاب‌نگار و لرزه‌نگار به‌نظر می‌رسد هنوز گسل ماهدشت فعال است و منطقه زلزله‌زده هنوز لرزه‌خیز بوده و به ثبات نرسیده است و خطر وقوع زلزله ۷ ریشتری وجود دارد!

از طرف دیگر مهدی زارع استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله معتقد است که این احتمال وجود دارد که در فاصله زمانی دو تا ١٦ هفته آینده، زمین‌لرزه مهمی با بزرگای تا حدود حداکثر ٧.٥ ریشتر به سراغ تهران بیاید.

زلزله بزرگتر در کمین تهرانی‌هاست؟اشهد خود را بخوانید و آماده و هوشیار باشید

مشکل ما فقط وقوع زلزله نیست، عدم آگاهی و آمادگی مردم و خودخواهی‌شان نیز نور علی نور می‌باشد!

شهردار تهران می‌گوید: «زلزله روز چهارشنبه موجب ترافیک شدیدی در تهران شد و موجب شد هر لحظه حادثه دیگری اتفاق بیفتد و این ترافیک قطعاً اگر زلزله مجددی در تهران رخ می‌داد، امدادرسانی را با مشکل مواجه می‌کرد.» همچنین «عده زیادی از همشهریان نیز با ظروف پلاستیکی برای جمع‌آوری بنزین اقدام کرده بودند که اقدام بسیار خطرناکی بود و ممکن بود هر لحظه با کوچک‌ترین جرقه‌ای در پمپ بنزین‌ها حادثه بزرگی رخ دهد.»

 

پس نوشت
دکتر مهدی زارع می‌گوید: «من در یکی از رسانه‌ها گفتم، احتمال وقوع زمین لرزه‌های شدید در کشور وجود دارد که برخی با شیطنت به آن میزان و تاریخ دقیق هم داده اند و با صحبت‌های من همخوانی ندارد. حرف من این است که با توجه تجربه‌های پیشین احتمال وقوع زلزله با شدت بیشتر وجود دارد و همچنان روی حرفم هستم. حالا هر کس می‌خواهد از این حرف من ناراحت شود و هر کس می خواهد نسبت به این موضوع حساس و هشیار شود.»

 

 

منبع:
خبرگزاری فارس
خبرگزاری نسنیم
خبر گزاری العالم

سایت تابناک

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar