خانه » اخبار » اخبار فرهنگ و هنر » هیاهو بر سر تصاویر بدون حجاب فاطمه ربانی

هیاهو بر سر تصاویر بدون حجاب فاطمه ربانی

تصاویر بدون حجاب فاطمه ربانی [دختر رئیس جمهور سابق افغانستان] در مجله آمریکایی «هارپرز بازار» سروصدای زیادی در شبکه‌های اجتماعی به ویژه فیسبوک براه انداخته است.

هیاهو بر سر تصاویر بدون حجاب فاطمه ربانی

هیاهو بر سر تصاویر بدون حجاب فاطمه ربانی

عکس‌های منتشر شده از خانم ربانی در مجله آمریکایی «هارپرز بازار» بخشی از یک پروژه ابتکاری برای معرفی محصولات فرهنگی و تجاری افغانستان بود که در دوبی برگزار شد.

خانم ربانی می‌گوید از این واکنش‌ها تعجب کرده و تاکید می‌کند که هدف اصلی او و همکارانش در این پروژه نادیده گرفته شده است.

فاطمه ربانی اعتقاد دارد که منظورش نشان دادن چهره مثبت از فرهنگ غنی و از مدنیت افغانستان و معرفی لباس، جواهرات، سنگ‌ها، غذا، و هر چیز دیگر این کشور است.

او گفت: «از عکس‌های من برای حمله به پدرم استفاده می‌کنند، چیزی در مورد من برای گفتن ندارند. آنچه بیشتر مرا شوکه کرد، منحرف کردن اصل هدف ما بود. هدفی که ما برای بهتر نشاندادن محصولات افغانستان، برای بازاریابی بهتر، برای انعکاس مثبت افغانستان در بیرون از مرزهای آن داشتیم…. محور صحبت‌ها سه تصویر بدون روسری من شد، در حالی که، آنجا ما هدف بزرگتری را برای افغانستان دنبال می‌کردیم.»

هیاهو بر سر تصاویر بدون حجاب فاطمه ربانیفاطمه ربانی ۳۴ سال دارد و با شوهرش در امارات متحده عربی زندگی می‌کند. او می‌گوید: «همه حملات متوجه پدرم است. پدرم که دیگر زنده نیست. مگر پدرم برای آزادی، حقوق زن و آزادی بیان نجنگید؟ منتقدان من همان طور که پدرم را تهدید می‌دانستند چون متفاوت می‌اندیشید، مرا هم تهدید می‌دانند.»

هیاهو بر سر تصاویر بدون حجاب فاطمه ربانیفاطمه در مورد پدرش معتقد است که امکان نداشت وی با حضور زنان در فضای اجتماعی سیاسی مخالفت کند. او دختران خودش را به تحصیلات عالی به دانشگاه فرستاد و هیچگونه سند و مدرکی بر ضد پدرش در این زمینه وجود ندارد.

حضور بدون حجاب در افغانستان
خانم ربانی می‌گوید: «من در افغانستان بدون روسری ظاهر نخواهم شد. چون فرهنگش اجازه آنرا نمی‌دهد. من هیچ پیام سیاسی با روسری نپوشیدنم ندارم. فکر می‌کنم پوشیدن و نپوشیدن روسری معیار مسلمان بودن و انسان خوب بودن نباید باشد. در عین حال من به این باورم که زنان باید حق انتخاب داشته باشند. اگر زنی در افغانستان روسری دوست دارد، باید این حق انتخاب از او باشد.»
منبع:بی‌بی

دیدگاه بگذارید

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز