خانه » اخبار » اخبار علمی » کشف جنین دوقلو در بدن پسر ۶ ساله

کشف جنین دوقلو در بدن پسر ۶ ساله

ریتیش، از ماه مه معده درد داشت، اما وقتی که در بیمارستانی خصوصی بستری شد پزشکان بجای تومور جنین دوقلویی را در بدنش کشف کردند.

کشف جنین دوقلو در بدن پسر ۶ سالهبه گزارش سایت خبری به روز نیور، ریتیش، پسر بچه هندی، از ۷ ماه پیش معده درد داشت، وقتی که درد امانش را برید در بیمارستان بستری شد. نتیجه سونوگرافی وجود غده در داخل معده بود.

کشف جنین دوقلو در بدن پسر ۶ سالهگروهی از پزشکان جراح، بلافاصله دست به کار جراحی وی شدند و در عملی ۳ ساعته، با شگفتی متوجه شدند که توده‌ای که در شکم این پسربچه وجود داشت جنینی رو به رشد بود.

کشف جنین دوقلو در بدن پسر ۶ سالهاین جنین از زمان تولد در بدن وی وجود داشت و مدام بزرگ و بزرگتر شده و دست و پا و حتی مو در آن ایجاد شده بود.

دکتر «الوک بهار» متخصص کودکان این مورد را «اگر نگوییم نادر، یکی از کمیاب‌ترین» موارد توصیف کرد و گفت: «مشکل این پسربچه با موفقیت برطرف و درمان شده و وضعیت او اکنون پایدار است و به سرعت بهبود می‌یابد. اگر جنین از بدنش خارج نمی‌شد با مشکلات شدیدی در آینده روبرو می‌شد».

کشف جنین دوقلو در بدن پسر ۶ سالهدکتر «آوادش کومار کوشیک» جراح لاپاروسکوپی بیمارستانی در بنارس هند معتقد است: «این وضعیت یک اختلال رشدی محسوب می‌شود که طی آن توده‌ای از بافت، شبیه جنین درون بدن می‌شود».

mirror/تسنیم

دیدگاه بگذارید

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز