از شایعه تا حقیقت درگذشت محمدرضا شجریان استاد بزرگ کشورمان

از شایعه تا حقیقت درگذشت محمدرضا شجریان استاد بزرگ کشورمان

استاد محمدرضا شجریان موسیقیدان، نوازنده، سازساز و خطاط برجسته ایران طبق خبری در تلگرام و اینستاگرام فوت کردند .محمدرضا شجریان (زادهٔ ۱ مهر ۱۳۱۹ مشهد) موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز، خواننده و خوشنویس اهل ایران است.وی از برجسته‌ترین هنرمندان موسیقی سنتی ایرانی است و آلبوم‌های بسیاری را در این زمینه منتشر کرده است. او به دلیل نوع صدا و سبک مخصوص به خود و تصنیف‌های ملی میهنی که اجرا کرده، شناخته می شود.محمدرضا شجریان درگذشت

این خبر تکذیب شده و ایشان در سلامت کامل هستند

از شایعه تا حقیقت درگذشت محمدرضا شجریان استاد بزرگ کشورمان
از شایعه تا حقیقت درگذشت محمدرضا شجریان استاد بزرگ کشورمان

درگذشت محمدرضا شجریان

همایون شجریان در پست اینستاگرام خود توضیحاتی پیرامون وضعیت استاد شجریان داد:

دوستان عزيز با سلام و احترام اميدوارم همواره خوب و سلامت و برقرار باشيد. نتايج تمام آزمايشات خوب هستند و در هيچ كدام نشانه اى از پيشرفت سرطان ديده نشده است. همانطور كه از قبل مى دانيد تنها ضعف جسمانى ست كه آنهم به اميد دوست، با تغذيه و دارو و فيزيوتراپى تا قبل از آنكه زمان براى شروع مرحله دوم درمان از دست برود برطرف خواهد شد. علت طولانى تر بودن اين ضعف بر كسى معلوم نيست اما رسيدگى در نهايت خودش در حال انجام است. مرحله دوم درمان براى بازگشت نكردن و پيشرفت نكردن مريضى الزامى به نظر مى رسد، تا معشوق چه خواهد.
شايعات ناراحت كننده اى به گوش مى رسند كه پايه و اساس درستي ندارند، ايشان هوشيارى شان سر جاست و نسبت به يك ماه گذشته با روحيه بالاترى دستورات پزشك را اجرا مى كنند. بد نيست بدانيد با اشتياق زياد همراه من و برادرم رايان جام ملت هاى اروپا را تا پايان دنبال كردند و از قهرمان شدن تيم پرتقال شايد به خاطر بازيكن محبوبشان رونالدو راضى به نظر مى رسند. زندگى اينجا تمام نشده و نبضمان بيدار و هشيار است. از تلويزيون و اخبار بدور هستند و ما هم از رساندن خبرهاى تاسف برانگيز كه ناراحتشان مى كند خوددارى ميكنيم و پيغام هاى محبت آميز شما نازنينان را بدون كم و كاست به اطلاع شان مى رسانيم و لبخند واقعى را دريافت مى كنيم. هر بار كه شعرى از حافظ برايشان ميخوانم زبان به تحسين اين مرد آسمانى مى گشايند و باورم نمى شود در غزلى كه برايشان تفعل زدم او نيز اينچنين كرد و فرمود:

ای دوست دست حافظ تعویذ چشم زخم است
یا رب ببینم آن را در گردنت حمایل
با اينكه سرطان را ميهمان خود مى خوانَد، به شوخي به ايشان گفتم شاعر گفته ميهمان گرچه عزيز است ولى همچو نفس خفه مى سازد اگر آيد و بيرون نرود تا مصمم ترشان كنم براى بدرقه ميهمان. تجسم وضعيت براى مثال از نظر حقير مانند شهرى است از شهرهاى ايران كه مهاجمان وارد شده باشند و بخواهند به اشغالش در بياورند، بسيارى از ما شاهدش بوده ايم در آن زمان كه دليران ايران مى جنگيدند و جان فشانى ميكردند، دوست مى كوشيد تا در آن ناگوار روزگار روحيه دهد و دعا ميكرد براى موفقيت، و برعكس آن شايعات مى كوشيد براى پذيرش نابودى. از اين لحظه هر خبر قابل توجهى كه لازم باشد عزيزان را از آن باخبر كنم، از طريق همين اينستاگرام به اطلاع شان خواهم رساند. رسانه هاى محترم و اشخاص محترمى كه مايل هستند خبر رسانى كنند مى توانند آخرين اطلاعات خود را از اين طريق دريافت نمايند.
در آخر نمى توانم بار ديگر از استاد بزرگ عباس كيارستمي ياد نكنم مردى كه جايش را فقط خودش ميتواند پر كند. روحش شاد

از شایعه تا حقیقت درگذشت محمدرضا شجریان استاد بزرگ کشورمان
از شایعه تا حقیقت درگذشت محمدرضا شجریان استاد بزرگ کشورمان

زندگی نامه محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان (زادهٔ ۱ مهر ۱۳۱۹ مشهد) موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز، خواننده و خوشنویس اهل ایران است.وی از برجسته‌ترین هنرمندان موسیقی سنتی ایرانی است و آلبوم‌های بسیاری را در این زمینه منتشر کرده است. محمدرضا شجریان به دلیل نوع صدا و سبک مخصوص به خود و تصنیف‌های ملی میهنی که اجرا کرده، شناخته می شود.

سایت انجمن آسیا وی را پرآوازه‌ترین هنرمند موسیقی اصیل ایرانی، روزنامهٔ ونکوور سان او را یکی از مهم‌ترین هنرمندان موسیقی جهان و همچنین رادیوی عمومی ملی (NPR) در سال ۲۰۱۰ وی را یکی از ۵۰ صدای برتر جهان معرفی کرده‌است.
محمدرضا شجریان، رئیس کنونی شورای عالی خانه موسیقی ایران، بنیان‌گذار گروه شهناز و مبدع چند ساز موسیقی می‌باشد. همچنین از فرزندان محمدرضا شجریان، همایون و مژگان در زمینهٔ موسیقی فعالیت دارند. شجریان در قرائت قرآن نیز فعالیت داشته و دعای ربنا معروف‌ترین تلاوت‌های قرآنیِ اوست. خوانندگان سرشناسی چون ایرج بسطامی، شهرام ناظری، حسام‌الدین سراج، حمیدرضا نوربخش و پسرش همایون از شاگردان شجریان هستند.

 

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

2
لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar
1 نظرات مستقل
1 پاسخ به دیگران
0 دنبال کنندگان
 
نمایش نظرات بیشترین امتیاز
نمایش نظرات با بیشترین پاسخ
2 تعداد نظر دهندگان
بروز نیوزمحمود حقیقت طلب Recent comment authors
محمود حقیقت طلب
مهمان
محمود حقیقت طلب

درود بر دست اندرکاران وبسایت
مطلبی اخیرا در شبکه های مجازی از جمله تلگرام پخش شده که چنین می نماید که گویا استاد عزیز از نامزدی آقای روحانی حمایت و دوست دارلن وملت را به حضور در انتخابات و دادن رای به ایشان توصیه فرموده اند . من مخالف حضور در انتخابات هستم . اما اگر دغدغه استادعزیز چنین باشد من تمکین کامل خواهم کرد . سپاسگزار محبت شما خواهم شد تایید یا رد ادعا را به ایمیل m.haghighat88@gmail.com
اطلاع دهید . شبی خوش توام با آرامش و تندرستی کامل استاد عزیز و شادی برای همه دست اندرکارلن وبسایت آرزومندم .
محمودحقیقت طلب ( پژوهشگر ، مؤلف ، مشاور حقوقی و سرمایه گذاری املاک و مستغلات )

بروز نیوز
مدیریت
بروز نیوز

خانواده شجریان نامه‌ای را که با عنوان «تقدیم حنجره محمدرضا شجریان به حسن روحانی» در فضای مجازی منتشر شده است، تکذیب کرد.

در این تکذیبیه همچنین آمده است: خانواده محمدرضا شجریان ضمن آرزوی سربلندی برای کشور عزیزمان ایران، اعلام می‌کند که محمدرضا شجریان این روزها در خانه مشغول مداواست و خبرهای سیاسی و مناظره‌های تلویزیونی را دنبال نمی‌کند.
http://www.isna.ir/news/96021811334/