خانه » اخبار » حوادث » قاتل فراری دستگیر شد

قاتل فراری دستگیر شد

عباس و علی در نوروز ۹۳ فردین را به باغی در نهاوند می‌برند تا از او زهر چشم بگیرند. در باغ با ضربات پیاپی چاقو او را می‌کشند و فرار می‌کنند. عباس همانجا دستگیر می‌شود و علی به تهران می‌گریزد.

پلیس می‌گوید پس از دو سال رد قاتل را در رستورانی در منطقه کن یافته که در آن جا به عنوان پیک موتوری کار می‌کرد و پس از تعقیب و گریز او را دستگیر می‌کنند.

قاتل فراری دستگیر شدبه به گزارش به روز نیوز متهم متواری از شهرستان نهاوند به نام علی . ب ۲۴ ساله پس از وقوع جنایت در یکی از روستاهای شهرستان نهاوند، از محل جنایت متواری و با پیگیری‌های پلیسی مشخص شده که در تهران زندگی مخفیانه‌ای را آغاز کرده است.

با تشکیل پرونده نیابت قضایی در دادسرای امور جنایی تهران و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی، پرونده برای شناسایی و دستگیری متهم متواری پرونده در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

پدر مقتول پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کاراگاهان گفت: پسرم به نام فردین ۲۵ ساله در دهم فروردین ماه سال ۹۳ طی درگیری با دو نفر از بچه‌های روستا به نام‌های عباس و علی به قتل رسید، در همان زمان عباس توسط پلیس آگاهی شهرستان نهاوند دستگیر و در اظهاراتش گفت که که قتلِ پسرم توسط علی انجام شده است، ماموران پلیس آگاهی شهرستان نهاوند نیز اقدامات زیادی را برای دستگیر علی انجام دادند تا نهایتا مشخص شد که وی پس از جنایت متواری شده است؛ به تازگی اطلاع پیدا کردیم که علی . ب به صورت مخفیانه در تهران زندگی می‌کند اما هیچگونه اطلاعاتی دیگری از وی در اختیار نداریم.

کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ، با بهره گیری از اطلاعات ارسال شده از سوی پلیس آگاهی شهرستان نهاوند و انجام اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که علی به عنوان پیک موتوری، در رستورانی در منطقه کن مشغول به کار شده است؛ لذا با شناسایی دقیق رستوران به عنوان مخفیگاه متهم در منطقه کن به این محل اعزام شدند. اما علی با اطلاع از حضور کارآگاهان در رستوران اقدام به درگیری و فرار کرد که سرانجام در جریان یک تعقیب و گریز همراه با تیراندازی از سوی کارآگاهان، دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

علی پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مدعی بیگناهی شد و گفت که بیگناه است و قتل را عباس . س انجام داده است.

متهم در اظهاراتش گفت: اوایل سال ۱۳۹۳ یکی از دوستانم به نام عباس . س به من مراجعه و عنوان داشت که با مقتول دچار اختلاف شخصی شده و قصد دارد تا از او انتقام بگیرد، عباس در خصوص درگیری خود با فردین نیز ادعا کرد که مسأله‌اش با فردین ناموسی است و به این بهانه مرا قانع کرد تا با او همکاری کنم و فردین را به بهانه‌ای به باغ یکی از بستگانش ببرم.

متهم در ادامه اظهاراتش به کاراگاهان گفت: در تاریخ دهم فرودین ماه آن سال با موتورسیکلت عباس به دنبال مقتول رفته و او را سر کوچه محل زندگی‌شان سوار موتور کرده و با خودم به باغ یکی از بستگانِ عباس بردم؛ عباس به من گفته بود که تنها قصد زهرچشم گرفتن از فردین را دارد اما به محض اینکه فردین از موتور پیاده شد، با یک چاقو به سمت وی حمله ور شد و ضربه‌ای به فردین زد که روی زمین افتاد؛ پس از آن نیز با ضربات متعدد چاقو او را به قتل رساند.

من هم که بسیار ترسیده بودم با رها کردن موتور در محل جنایت از داخل باغ متواری شده و پس از آن به تهران آمده و تحت عنوان کارگر ساده مشغول به کار شده تا نهایتا دستگیر شدم.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمـید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به وقوع جنایت در شهرستان نهاوند، متهم دستگیر شده ضمن انجام هماهنگی با مقام قضایی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان نهاوند قرار گرفت و به محل ارتکاب جنایت در شهرستان نهاوند منتقل شد.
ایسنا

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز