خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » چگونه پس از فوت سرپرست خانوار یارانه دریافت بگیریم؟

چگونه پس از فوت سرپرست خانوار یارانه دریافت بگیریم؟

اگر فکر می‌کنید دریافت یارانه پس از مرگ سرپرست خانواده مشکلی از بار اقتصادی شما کم می‌کند باید برای پس گرفتن و استمرار گرفتن یارانه مراحل زیر را انجام دهید:

چگونه پس از فوت سرپرست خانوار یارانه دریافت بگیریم؟

۱) فردی از خانوار به عنوان سرپرست جدید و جایگزین در اسرع وقت برای اصلاح اطلاعات خانوار خود به سازمان هدفمندی یارانه‌ها مراجعه کند.

۲) در گام بعدی سرپرست جدید همراه با مدارک کامل شناسایی خود و مدارک فوت سرپرست قبلی به نزدیک‌ترین دفتر پلیس+۱۰ محل سکونتش مراجعه کند.

۳) سرپرست جدید خانوار باید به یکی از شعب بانکی که حساب یارانه سرپرست قبلی در آن بوده مراجعه و حساب جدیدی را به این منظور افتتاح و در سامانه refahi.ir ثبت نماید.

4) کلیه بانک‌های عامل موظفند در صورت مسدود کردن مبلغ یارانه اینگونه خانوارها در حساب متوفی، بلافاصله پس از ثبت حساب سرپرست جدید در سامانه refahi.ir، مبلغ مزبور را از حساب متوفی به حساب سرپرست جدید منتقل کنند.

*) نکته از همه مهم‌تر این است که بازماندگان در اسرع وقت نسبت به اصلاح اطلاعات خانوار خود اقدام کنند چرا که این احتمال وجود دارد، مهلت سازمان هدفمندی برای اجرای این کار به پایان برسد، هر چند که در روال چهار گانه بالا هیچگونه اشاره‌ای به مهلت در اصلاح اطلاعات خانوار نشده است.

منبع: تسنیم

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز