دستگیری زنان بی‌حجاب هوادار کمپین چهارشنبه سفید

به گزارش عصرایران، به دنبال فراخوان شبکه‌های ماهواره‌ای تحت عنوان چهارشنبه سفید، ۲۹ نفر از فریب‌خوردگانی که در قالب این کمپین کشف حجاب کرده بودند توسط پلیس دستگیر شدند.

***

به گزارش ایسنا، سهیلا جلودارزاده، نماینده مردم تهران در مجلس، در ارتباط با حضور برخی زنان بدون حجاب در یکی از معابر گفت: «این نتیجه زمانی است که برای زنان محدودیت قایل می‌شدیم و آنان را تنگنای غیرلازم قرار می‌دادیم این کارها به خاطر رفتار اشتباه ماست.»

دستگیری زنان بی‌حجاب هوادار کمپین چهارشنبه سفید
من حجاب را دوست دارم ولی با حجاب اجباری مخالفم

***

کانال تلگرامی ایرنا نوشت: ۲۹ نفر از فریب خوردگان کمپین آزادی‌های یواشکی بازداشت شدند.

مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ خبر داد: ماموران انتظامی که وظیفه حفظ و ارتقای امنیت اجتماعی را عهده دار هستند ضمن اشراف کلی به محیط و آشناسازی معدودی از افراد ناآگاه و فریب خورده جوان، ۲۹ نفر از بر هم زنندگان امنیت اجتماعی شهروندان را دستگیر و به مراجع قضایی تحویل دادند

***

ایلنا نوشت: مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران‌بزرگ از دستگیری ۲۹ نفر در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی خبر داد.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران‌بزرگ در اطلاعیه‌ای نوشت: «همزمان با راه‌اندازی کمپین مردمی مقابله با فراخوان کشف حجاب مسیح علی‌نژاد و درخواست آنها مبنی بر برخورد مناسب مسوولان با عاملان این کمپین، مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ اعلام کرد که ماموران انتظامی که وظیفه حفظ و ارتقاء امنیت اجتماعی را عهده‌دار هستند ضمن اشراف کلی به محیط و آشناسازی معدود افراد ناآگاه و فریب‌خورده جوان، ۲۹ نفر از برهم زنندگان امنیت اجتماعی شهروندان را دستگیر و به مراجع قضایی تحویل دادند.»

***

خبرگزاری تسنیم نوشت: پلیس تهران: ۲۹ نفر از فریب‌خوردگان کمپین کشف حجاب دستگیر شدند.

پلیس تهران اعلام کرد که به دنبال فراخوان شبکه‌های ماهواره‌ای تحت عنوان چهارشنبه سفید، ۲۹ نفر از فریب‌خوردگانی که در قالب این کمپین کشف حجاب کرده بودند توسط پلیس دستگیر شدند.

***

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وزارت امورخارجه آمریکا روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای بازداشت چند زن در ایران را که طی روزهای گذشته به پوشش حجاب اجباری اعتراض کرده بودند، محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: ایالات متحده در حمایت از حق آزادی بیان، آزادی عقیده و آزادی تجمع مسالمت‌آمیز ثابت‌قدم است. مردم باید برای نوع پوشش‌ خود آزاد باشند و هر دینی که باور دارند را آزادانه انتخاب کنند.

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

2
لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar
1 نظرات مستقل
1 پاسخ به دیگران
0 دنبال کنندگان
 
نمایش نظرات بیشترین امتیاز
نمایش نظرات با بیشترین پاسخ
2 تعداد نظر دهندگان
ایرانیمالک Recent comment authors
مالک
مهمان
مالک

کشورهای غربی که دم از ازادی می زنند چرا با زنان محجبه برخورد می کند . چرا در بعضی از کشورها حجاب جرم می باشد. چرا در دنیای بقول خودشان پیشرفته با مسلمانان با تبعیض برخورد می شود. پس این کشورها قبل از نظر دادن برون روی ازادی های کشور خودشان بحث کنند

ایرانی
مهمان
ایرانی

مالک عزیز دقیقا در کدام کشور داشتن حجاب جرم است؟
حجاب بخشی از فرهنگ دینی مردم ایران است این مسئله در طول سالیان به یک فرهنگ و هنجار تبدیل شده است و چیزی نیست که بر اثر زور به وجود آمده باشد و با زور نیز نمی توان ان را نگه داشت بر عکس اگر اجبار در کار باشد جوانان جری تر خواهند شد و این موضوع می تواند مشکلات عدیده اجتماعی و حتی سیاسی به وجود بیاورد
عربستان هم در این مورد نرمش نشان داده است