آمار مبتلایان به ایدز در ایران

ایدز در ایران از راه‌های آمیزش جنسی، استفاده معتادان تزریقی از سرنگ آلوده، انتقال ویروس از مادر مبتلا به کودک و فراورده‌های خونی آلوده وارداتی منتقل می‌شود.

آمار مبتلایان به ایدز در ایرانچند نفر در ایران به ایدز مبتلا هستند؟

به دلایل واضح آمار دقیقی وجود ندارد!

شهريور ۱۳۸۸
عصرایران – رئیس اداره کنترل ایدز وزارت بهداشت خبر داده است که تعداد مبتلایان ایدز در ایران حدود ۸۳ هزار نفر است که تاکنون تنها ۱۹ هزار نفر از آنها شناسایی شده اند… از هر ۸۴۳ ایرانی یک نفر ایدزی است.

آذر ۱۳۹۲
افکارنیوز – رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت گفت: تعداد مبتلایان شناسایی شده تا اول مهر ماه بیش از ۲۷ هزار نفر است و آمار واقعی مبتلایان به این ویروس در کشور ۹۰ هزار نفر برآورد می‌شود.

آبان ۱۳۹۴
عصر ایران – وزیر بهداشت، اخیراً در یک برنامه تلویزیونی از ابتلای 100 هزار ایرانی به ایدز خبر داده است. این عدد، بسیار فاجعه بار است چرا که نشان می‌دهد از هر 800 ایرانی، یک نفرشان مبتلا به ایدز است.

ارديبهشت ۱۳۹۵
باشگاه خبرنگاران جوان – رییس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت جدیدترین آمار مبتلایان شناسایی‌شده ایدز در کشور را اعلام کرد: طبق این آمار هم اکنون 30 هزار و 727 مورد یعنی تنها 30 درصد از کل مبتلایان به ایدز در کشور از سال 93 تا ابتدای دی ماه 94 شناسایی شده‌اند و این درحالی است که متاسفانه 70 درصد بقیه افراد از بیماری خود بی‌خبر هستند و آماری از سایر مبتلایان در دست نیست.

شهریور ۱۳۹۶
ایلنا – رییس اداره ایدز وزارت بهداشت اظهار کرد: تا اول فروردین سال ۹۶، تخمین زده می‌شود؛ ۶۶۳۵۹ نفر در کشور مبتلا به ایدز باشند که از میان‌ آن‌ها ۳۴۹۴۹ نفر مبتلا به ایدز شناسایی شده.

۱۰ آذر ۱۳۹۶
تسنیم – رئیس اداره ایدز و کنترل بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت گفت: طبق آخرین آمار، تا پایان شهریورماه سال جاری تعداد مبتلایان به ویروس HIV حدود 36 هزار 571 نفر است.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
ایرنا، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 66 هزار و 359 نفر در ایران به ویروس ایدز مبتلا هستند، تاکنون 36 هزار و 571 فرد مبتلا شناسایی شده‌اند.

۱۴ آذر ۱۳۹۶
سلامت نیوز – جامعه ایران، امروز حداقل ٦٦‌هزار نفر و حداکثر تا ١١٠‌هزار نفر مبتلا به این ویروس خطرناک دارد

آمار مبتلایان به ایدز در جهان
طبق برآورد سال ۲۰۱۵ تعداد 36.7 میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به HIV هستند.

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar