تنها زندگی کردن چگونه می‌تواند شما را به فردی قدرتمند تبدیل کند؟

امروزه بیش از ۵۰ درصد افراد در کشورهایی نظیر آمریکا به تنهایی زندگی می‌کنند و این میزان ۲۸ درصد خانوارها را تشکیل می‌دهد. تنها زندگی کردن در سال‌های اخیر به یکی از روندهای رایج تبدیل شده است و ممکن است مزایای متعددی داشته باشد. اگرچه تنهایی در برخی شرایط بسیار دلگیر کننده می‌باشد اما می‌تواند چیزهای زیادی به شما یاد دهد. تنهایی می‌تواند شما را به فرد قوی‌تری تبدیل کند و در نتیجه درک شما از خود و روابط خود با دیگران بهتر می‌شود.

تنها زندگی کردن چگونه می‌تواند شما را به فردی قدرتمند تبدیل کند؟اگر شما نیز تاکنون تجربه تنها زندگی کردن را داشته‌اید، بدون شک این شش تاثیر را در زندگی خود مشاهده کرده‌اید:

۱. رابطه شما با دوستان و خانواده بهتر می‌شود

تنها زندگی کردن فرصتی را برای شما فراهم می‌آورد تا بر روی مواردی که برای شما مهم هستند تمرکز کنید بنابراین در این شرایط اهمیت و ارزش دوستان و خانواده خود را به خوبی درک خواهید کرد. زمانی که تنها هستید زمان‌هایی که با دوستان و خانواده خود در گذشته سپری کرده‌اید را به یاد آورده و به آنها ارزش می‌دهید. در این شرایط شما سعی می‌کنید زمان بیشتری را با دوستان و خانواده خود سپری نمایید. این بدین معناست که شما از زمانی که با آنها سپری می‌کنید لذت خواهید برد.

۲. به درک بهتری از توانایی‌های خود دست می‌یابید

زندگی در محیط‌های تنها برای شما این امکان را فراهم می‌آورد تا نقاط قوت، ضعف، انگیزه‌ها، رفتارها و خواسته‌های خود را بهتر بشناسید. تنهایی به شما کمک می‌کند تا به خودآگاهی برسید و این امر شما را به فردی بالغ‌تر تبدیل می‌کند. این مهارت‌ها زندگی شما را متحول ساخته و حتی از این طریق می‌توانید بر روی زندگی سایر افراد نیز تاثیر بگذارید.

۳. لذت بردن از شرایطی که تنها هستید را یاد می‌گیرید

برخی افراد تنها زندگی کردن را با تنهایی و دلتنگی ارتباط می‌دهند اما در برخی شرایط تنهایی می‌تواند بسیار آرامش بخش باشد. بعد از یک روز دشوار و خسته کننده، تنها زندگی کردن در خانه و در محیطی خصوصی حس خوبی را برای شما به ارمغان می‌آورد. هیچ صدایی در محیط نیست و در آرامش محض به سر خواهید برد.

این امر به شما یاد می‌دهد تا از تنهایی خود به روش های مختلف لذت ببرید. شما می‌توانید از آشپزی، خوابیدن، مطالعه و تماشای تلویزیون بدون مزاحمت سایر افراد لذت ببرید.

۴. پول خود را به خوبی مدیریت می‌کنید

یکی از اصلی‌ترین مزایای تنها زندگی کردن دستیابی به استقلال مالی است. افرادی که تنها زندگی می‌کنند نمی‌توانند به هم‌خانه یا والدین خود در زمینه پرداخت اجاره و قبوض اتکا کنند بنابراین همه موارد را باید به تنهایی به خاطر سپرده و انجام دهید. این امر مدیریت پول شما را بهبود بخشیده و این چیزی است که در سایر مراحل زندگی نیز به نفع شما خواهد بود.

۵. تمایل شما برای پذیرش چالش‌ها و مسئولیت‌ها بیشتر می‌شود

زمانی که شما به همراه دوستان و خانواده خود زندگی می‌کنید، شما برای از مقابله با برخی از موارد تلاش نمی‌کنید. زمانی که به تنهایی زندگی می‌کنید، شما مجبورید برخی موارد نظیر تعویض لامپ، یخ زدایی یخچال و … را بدون کمک گرفتن از دیگران انجام دهید. اگرچه این موارد در ابتدا همانند یک چالش به نظر برسند، اما به مرور زمان شما را به فردی مستقل تبدیل می‌کنند. این موارد اعتماد شما را افزایش داده و غرور و اعتماد به نفش شما بیشتر می‌شود.

۶. قدرت تصمیم گیری شما بهتر می‌شود

یکی دیگر از مزایای تنها زندگی کردن این است که قدرت تصمیم گیری شما بهتر می‌شود. افرادی که به تنهایی زندگی می‌کنند کارهای مورد نظر خود را انجام می‌دهند اما در آغاز شما ممکن است کار و اقدام مورد نظر خود را ندانید. برای مثال، قصد دارید اینترنت پرسرعت منزل خود را از کدام شرکت خریداری نمایید؟ اتاق خواب خود را چگونه تزئین خواهید کرد؟ رژیم غذایی شما چگونه خواهد بود؟

قدرت تصمیم گیری شما بیشتر شده و به تصمیمات خود اعتماد بیشتری پیدا می‌کنید و تصمیم نهایی همواره به شما بستگی دارد. این امر در ابتدا اندکی پر استرس می‌باشد اما در طول زمان شما را به فردی متکی به خود تبدیل خواهد کرد.
گردآوری: سایت خبری به روز نیوز
مترجم: رسول رحیمی
منبع: lifehack.org

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar