خانه » اخبار » حوادث » سرقت و فروش اعضای بدن توسط داعش

سرقت و فروش اعضای بدن توسط داعش

گروهک تروریستی داعش با از دست دادن بسیاری از منابع مالی‌اش برای تأمین هزینه‌های خویش به تجارت اعضای بدن مجروحان و بیماران روی آورده است.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «السومریه نیوز» یک منبع محلی در استان نینوا گفت: داعش اعضای بدن عناصر خویش و دیگر بیماران بستری در برخی بیمارستان‌های نینوا را دزدیده و از طریق واسطه‌های خویش در سوریه به باندهای قاچاق بین‌المللی منتقل می‌کند.

وی افزود: تیم پزشکی ویژه داعش تاکنون اعضای بدن ۸۵ نفر از عناصر این گروه و دیگر بیماران بستری در بیمارستان‌های نینوا را سرقت و تحت تدابیر شدید پزشکی به یک بیمارستان وابسته به داعش در اطراف موصل انتقال داده‌اند.

سرقت و فروش اعضای بدن توسط داعش

سرقت و فروش اعضای بدن توسط داعش

به نوشته السومریه نیوز، گروهک تروریستی داعش، هشتاد درصد از بودجه مالی خویش از طریق صادرات نفت خام را به علت شکست‌های متوالی در استان نینوا از دست داده است و به عنوان منبع جایگزین، سرقت اعضای بدن تروریست‌های خود و هرکسی که برای معالجه در بیمارستان‌های تحت کنترل این گروهک بستری می‌شود را در دستور کار قرار داده است.

تاکنون ده‌ها عضو سرقت شده توسط داعش از طریق خاک سوریه به دست فروشندگان باندهای بین‌المللی قاچاق بدن انسان رسیده است.

تروریست‌های داعش پس از سرقت اعضای بدن زخمی‌های خود و بیماران عادی، جنازه آنها را در گودالی در جنوب استان نینوا رها می‌کنند.

گفتنی است فشارهای فزاینده نظامی به داعش در استان نینوا و شهر موصل که مهمترین پایگاه این گروهک تروریستی در عراق به شمار می‌رود، دستیابی آنها را به منابع مالی خود با مشکل مواجه کرده و اکنون برای تأمین هزینه‌های خود به تجارت گسترده اعضای بدن انسان روی آورده‌اند.

منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاه بگذارید

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز