سفر یک‌طرفه به مریخ فقط ۲۰۰ هزار دلار

اگر می‌خواهید به مریخ سفر کنید از همین حالا در تدارک هزینه سفر خود باشید شاید جزو اولین انسان‌هایی باشید که پایتان به مریخ برسد!

سفر یک‌طرفه به مریخ فقط ۲۰۰ هزار دلار

به گزارش سایت به روز نیوز، مدیرعامل اسپیس ایکس، شرکت فناوری فضایی، می‌گوید هزینۀ این سفر ۲۰۰ هزار دلار است و نخستین سفینۀ مسافربری سال ۲۰۱۴ به سیارۀ مریخ اعزام می‌شود، و متاسفانه تضمینی برای بازگشت مسافران به زمین وجود ندارد!

اگر برای این سفر عجله ندارید می‌توانید منتظر تورهای سازمان فضانوردی آمریکا، ناسا، باشید که یک دهه پس از این تاریخ، شاید آماده اعزام فضانوردان به سیارۀ مریخ شود.

بنیانگذار اسپیس ایکس هنگام تشریح برنامۀ این سفر در گوآدالاخارا در مکزیک گفت: «هدف اصلی، اجرای طرحی است که برای تعداد زیادی قابل دسترسی باشد. نخستین پروازها گران خواهند بود اما ممکن است به کمتر از ۲۰۰ هزار دلار هم برسد، شاید هم به مرور با ۱۰۰ هزار دلار این سفر انجام شود. این مساله به حجم باری بستگی دارد که مسافر با خود حمل خواهد کرد.»

ایلان ماسک مدعی شده است که از سال ۲۰۲۴، هر بیست و شش ماه یکبار یعنی زمانی که زمین و مارس در یک خط قرار می‌گیرند، سفینه‌ای حامل مسافران را به مارس اعزام خواهند کرد. بر اساس برآوردهای سازمان‌های فضانوردی، طی مسیر ۱۴۰ مایلی زمین تا مارس شش تا نه ماه طول می‌کشد.

اینگونه که می‌گویند قرار است شهرکی هم برای ساکنان آینده و مسافران به مریخ ساخته شود. حتی اگر در حال حاضر و از ترس جانتان تمایلی به سفر مریخ و سکونت در آن را ندارید بد نیست در اندیشه خرید چند متر زمین [مریخ] باشید که با گران شدنش چند دلاری کاسب شوید.

یورو نیوز

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar