خانه » اخبار » اخبار علمی » سنگ کلیه دارید؟ سوار قطار هوایی شوید!

سنگ کلیه دارید؟ سوار قطار هوایی شوید!

شاید در شهربازی‌ها و پارک‌ها خطوط آهن مرتفع با پیچ و خم‌های بسیار و فراز و نشیب‌های تند دیده‌اید که حرکت قطارها روی این خطوط همیشه با جیغ و فریاد و هوار هوار مسافران همراه است.

سنگ کلیه دارید؟ سوار قطار هوایی شوید!به گزارش سایت به روز نیوز، پژوهش تازه‌ای نشان داده که سوار شدن افرادی که سنگ کلیه‌های ریز دارند، در این قطارهای هوایی، کمک می‌کند تا سنگ کلیه‌شان دفع شود و نیازی نداشته باشند تا کارشان بدست چاقوی جراحی بیفتد.

دکتر دیوید وارتینگر، جراح اورولوژی استخوان و استاد دانشگاه ایالتی میشیگان، می‌گوید ایده این روش را از یکی از بیمارانش گرفته که سه سنگش را هنگامی که سوار ترن هوایی اورلاندو بود از دست داد.

سنگ کلیه دارید؟ سوار قطار هوایی شوید!پژوهشگران یک مدل سیلیکونی کلیه دارای سنگ کلیه و ادرار را درون کوله پشتی گذشتند و بارها و بارها سوار ترن هوایی مرکز تفریحی والت دیزنی در فلوریدا شدند تا به این نتیجه رسیدند که زمانیکه کلیه مدل در قسمت جلو ترن هوایی باشد، احتمال دفع سنگ حدود ۱۷ درصد است و زمانیکه کوله پشتی در قسمت عقب ترن باشد دفع سنگ تا ۶۴ درصد افزایش می‌یابد.

پیش بینی
سنگ کلیه دارید؟ این پژوهش نشان داد که تکان خوردن شدید می‌تواند به دفع آسان و بدون درد سنگ کلیه منجر شود. انتظار نداشته باشید وقتی برای این بیماری به پزشک مراجعه می‌کنید بلیط سوار شدن قطار هوایی پارک تفریحی والت دیزنی را به دستتان بدهد، به احتمال شما را روی صندلی مخصوصی می‌نشاند و با فشردن دکمه‌ای صندلی را روش می‌کند و ناگهان شما با سرعتی سرسام آور بالا و پایین و چپ و راست حرکت می‌کنید و اگر خودتان نیفتید سنگ‌تان حتما می‌افتد!

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز