سردار رحیمی: دستگیری ۳ اینستاگرامی عربده‌کش

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری چند تهرانی خبر داد که در فضای مجازی کُری خوانی می‌کردند.

سردار رحیمی: دستگیری ۳ اینستاگرامی عربده‌کشبه گزارش خبرگزاری ایسنا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری تعدادی از اراذل و اوباش تهرانی که اقدام به خودنمایی و کُری خوانی در فضای مجازی کرده بودند، خبر داد.

سردار حسین رحیمی با اشاره به طرح برخورد با اراذل و اوباش در تهران که منجر به دستگیری ۲۴۱ تن از اوباش سطح یک و دو در نقاط مختلف تهران در روز سه شنبه شد، گفت: طرح‌های پلیس برای برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمان محلات با همکاری خود شهروندان و نیز رصد همکاران من در پلیس‌های تخصصی در نقاط مختلف تهران در حال اجراست که اخبار مربوط به آخرین مرحله اجرای این عملیات نیز منتشر شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره اینکه آیا از میان اوباش دستگیر شده در این طرح، اراذل و اوباش اینستاگرامی هم دستگیر شدند یا خیر؟ خاطرنشان کرد: سه مورد از افراد دستگیر شده از اراذل و اوباشی بودند که اقدام به کُری خوانی، عربده کشی و انجام اقدامات مجرمانه در فضای مجازی کرده بودند که با اقدامات انجام گرفته محل این افراد نیز شناسایی و دستگیر شدند.

سه نفر دیگر
در آذرماه امسال نیز به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت، خبر داد که با اقدامات اطلاعاتی و اقدامات فنی سه نفر از عاملان ایجاد رعب و وحشت در فضای مجازی شناسایی و دستگیر شدند و برای این افراد پرونده‌ای تشکیل و برای ادامه روند رسیدگی به دادسرا ارجاع شد.

معنی کُری خوانی
کُری خوانی یعنی رجز خوانی، کُری خوانی در فضای مجازی، یعنی با بلند کردن صدا و گردن کلفتی، از زیر لحاف بگویی که «من آنم که رستم بود پهلوان»!

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar