خانه » سبک زندگی » ۱۲ موردی که با ترک آن‌ها می‌توانید زندگی شادتری داشته باشید

۱۲ موردی که با ترک آن‌ها می‌توانید زندگی شادتری داشته باشید

چه چیزی می‌تواند زندگی شما را شاد و خوشحال‌تر نماید؟ برای برخی افراد درآمد بالا عامل اصلی خوشحالی به شمار می‌رود. برای برخی دیگر، توانایی خرید خانه رویایی و رسیدن به همسر مورد علاقه دلیل اصلی خوشحالی می‌باشد. بسته به کسی که این سوال را پاسخ می‌دهد گزینه‌ها متفاوت می‌باشند. اما واقعیت این است که هیچ یک از موارد زیر نمی‌توانند شادی واقعی را برای شما به ارمغان بیاورند.

اگر قصد دارید که زندگی کاملا شادتری داشته باشید، شما باید کنار گذاشتن برخی موارد را فرا بگیرید تا بتوانید به شادی دست یابید. در اینجا به برخی از این موارد می‌پردازیم.۱۲ موردی که با ترک آن‌ها می‌توانید زندگی شادتری داشته باشید

۱. انتظار از دیگران

داشتن انتظارات بالا از سایرین و انتظارات پایین از خود منجر به نابودی زندگی می‌شود. اگر شما چیزی می‌خواهید باید برای دستیابی به آن تلاش کنید. شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید افراد برخی مواردی که خود به آن نیاز دارند را به شما بدهند. شما باید مسئولیت خود را بر عهده بگیرید. هیچکس بجز خودتان نمی‌تواند شما را خوشحال نماید. افرادی موفق هستند که به سایر افراد وابسته نباشند.

۲. تفکر در مورد ثروتمند شدن

رویاپردازی در مورد دستیابی به سمتی نظیر مدیر عاملی شرکت بسیار خوب می‌باشد اما محدود کردن خود به این افکار تاثیرات بدی دارد. اگر قصد دارید ثروتمند شوید باید بر روی رویاهای خود کار کنید. با مطالعه افرادی را پیدا کنید که به اهداف خود دست یافته‌اند بنابراین در این صورت می‌توانید انگیزه خود را افزایش دهید. زندگی شاد صرفا به معنای رویاپردازی نیست بلکه به معنای تلاش زیاد برای دستیابی به اهداف خود می‌باشد.

۳. سعی برای کامل بودن

من بسیاری از افراد را می‌شناسم که بر این باورند داشتن پول زیاد بسیار عالی است و همچنین اعلام دارند که با پول می‌توانید به تمام خواسته‌های خود رسیده و زندگی شاد و کاملی داشته باشید. اما متاسفانه هیچ کس کامل نیست. اگر قصد دارید خوشحال باشید، باید بدانید که هیچ چیز کاملی در جهان وجود ندارد.

۴. کینه

افرادی که از دوستان، آشنایان و همسایگان خود کینه‌ای به دل گرفته‌اند تا زمانی که این کینه‌ها را کنار نگذاشته اند نمی‌توانند به خوشحالی دست یابند. به منظور لذت بردن از تمام جوانب زندگی باید برای بازگرداندن روابط مهم زندگی خود با دیگران تلاش کنید. خود را از هر گونه نفرت و کینه رها نمایید تا به زندگی بهتری دست یابید.

۵. سعی در کنترل همه چیز

اغلب اتفاقاتی که برای ما رخ می‌دهند خارج از کنترل ما هستند. هیچ جادویی وجود ندارد که بتوانیم از طریق آن زندگی خود را به بهترین نحو تنظیم نماییم. به جای آن شما باید زندگی را به حال خود بسپارید. اگر همواره به خاطر اتفاقات ناراحت باشید احتمال اینکه همواره با رویدادها و اتفاقات منفی مواجه شوید افزایش می‌یابد.
برای رسیدن به شادی و خوشحالی واقعی باید تمایل خود به کنترل را فراموش کنید.

۶. گله کردن از گذشته

اگر قصد دارید با شادی زندگی کنید، باید بر روی اتفاقاتی که هم اکنون رخ می‌دهند تمرکز کنید. این امر ممکن است دشوار به نظر برسد اما زمانی که نحوه فراموش کردن گذشته را فرا گرفتید زندگی شما سرشار از شادی و خوشحالی خواهد بود.

۷. قاضی بودن

افراد بسیاری وجود دارند که از بررسی زندگی افراد دیگر لذت می‌برند. این نوع تفکر منجر می‌شود که خود را با سایر افراد مقایسه کرده و در نهایت احساس بدبختی به آنها دست می‌یابد. به جای این کار بر روی زندگی خود تمرکز کرده و برای بهتر ساختن آن تلاش کنید. تمرکز بر روی زندگی دیگران در صورت مناسب است که از آن برای بهتر ساختن مهارت‌های خود استفاده نمایید.

۸. حسادت به دیگران

افرادی که نسبت به دیگران حسود هستند نمی‌توانند زندگی شاد و موفقی باشته باشند. حسادت می‌تواند شما را ناراحت نموده و از این طریق خوشحالی شما را از بین ببرد.
اگر کسی وسیله‌ای که شما دوست دارید را داشته باشد هرگز حسادت نکنید. او نیز ممکن است برای رسیدن به آن تلاش بسیاری زیادی کرده باشد بنابراین شما نیز تلاش نمایید تا بتوانید به بهترین‌ها دست یابید. اهداف خود را تعیین کرده و برای دستیابی به آنها تلاش کنید. اگر بتوانید به حسادت غلبه کنید می‌توانید زندگی بهتری داشته باشید.

۹. احساس ناامنی در تمام مواقع

اگر در نیاز خود به زندگی شادتر مصمم هستید، زمان آن فرا رسیده است که احساس ناامنی را از زندگی خود حذف کنید. شما در مقایسه با سایر افراد متفاوت هستید و باید همواره این را به خاطر داشته باشید. اگر نگران وضعیت ضعیف خود در جامعه هستید، هیچ کس جز خودتان از عواقب این مساله رنج نخواهد برد. زندگی شما پر از غم و اندوه بوده و همواره افسرده‌تر خواهید شد. اگر بتوانید احساس ناامنی را کنار بگذارید می‌توانید به سرعت به زندگی شادتر دست یابید.

۱۰. ترس از همه چیز

ترس بزرگترین دشمن شما به شمار می‌رود و از میان ترس‌ها می‌توان به ترس از رویارویی با دیگران، ترس از شروع و ترس از شکست اشاره کرد. بسیاری از اوقات، این ترس‌ها خوشحالی را از شما می‌گیرند. یک لحظه احساس شادی داشته و لحظه دیگر از همه چیز می‌ترسید و با این ترس همه چیز نابود می‌شود.

ترس امری عادی است. همه افراد ترس را تجربه می‌کنند. اما اگر قصد دارید زندگی شادتری داشته باشید ضروری است که این زنجیرها را از بین برده و برای شادی تلاش کنید.

۱۱. منفی بودن در زندگی

افرادی که با طعنه و کنایه زندگی می‌کنند خوشحالی کمتری را تجربه می‌نمایند. این بدین دلیل است که زندگی آنها با منفی بودن سپری می‌شود. آنها همواره زندگی خود را سخت‌تر می‌سازند. جمله مشهوری وجود دارد که می‌گوید: «زندگی فقط ۱۰ درصد چیزی است که برای شما اتفاق می‌افتد و ۹۰ درصد آن به نحوه واکنش شما به آن بستگی دارد.»

برای خوشحالی باید گوش‌های خود را برای برخی از مواردی که شما را ناراحت می‌کنند ببندید. زندگی خود را با افکار مثبت پیش ببرید و در این صورت است که زندگی شما مثبت تر جلوه خواهد کرد.

۱۲. خودشیفتگی

بسیاری از افراد خود شیفته قادر به لذت بردن از زندگی نیستند. آنها همواره در زندگی خود با افکار منفی درگیر هستند. این امر به مرور زمان شما را آزرده کرده و در نتیجه زندگی شما لذت بخشی خود را از دست می‌دهد. به جای غرق کردن خود در این گونه افکار، شما باید برخی از موارد را رها کرده و از زندگی خود لذت ببرید. هرگز خود را درگیر خود و اتفاقاتی که برایتان پیش می‌آیند نکنید. به جای آن برای درک و تفکر در مورد سایر افراد تلاش کنید.

نتیجه

اگر به دنبال خوشحالی هستید، هدف اصلی شما نباید تبدیل شدن به ثروتمندترین فرد یا مشهورترین فرد جهان باشد. به جای آن شما باید از زندگی خود بیشترین بهره را برده و از تمام جوانب مثبت آن استفاده کنید. جوانب مادی را رها کرده و از چیزهایی که امروز در اختیار دارید لذت ببرید.

گردآوری: سایت خبری به روز نیوز
مترجم: رسول رحیمی
منبع: dumblittleman.com

دیدگاه بگذارید

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز