حرف های عجیب علی مطهری در مورد صیغه موقت خواهر و دخترش

حرف های عجیب علی مطهری در مورد صیغه موقت خواهر و دخترش

حرف های عجیب علی مطهری در مورد صیغه موقت خواهر و دخترش
حرف های عجیب علی مطهری در مورد صیغه موقت خواهر و دخترش

علی مطهری

به گزارش سایت خبری تفریحی به روز نیوز علی مطهری نماینده تهران در نشست تبلیغاتی خود در دانشگاه شریف حرف های عجیبی در مورد صیغه و ازدواج موقت خواهر و دخترش زد.

علی مطهری نماینده تهران در نشست تبلیغاتی خود در آمفی تئاتر دانشگاه تهران در قسمتی از صحبت هایش در مورد مشکلات ازدواج جوانان و ازدواج موقت با سوالات متعددی از سوی دانشجوبان دختر مواجه شد.

شدت سوالات زمانی زیاد شد که علی مطهری در مورد صیغه موقت یا ازدواج موقت صحبت می کرد و گفت: چه عیبی دارد که خانواده ها زمینه را برای ازدواج موقت یا صیغه دختران و پسران فراهم کنند تا آنها به طور موقت با یکدیگر ازدواج کنند.

در این هنگام یکی از آنها خطاب به مطهری گفت: آیا حاضرید محارم شما همچون دختر و خواهرتان تن به ازدواج موقت دهد؟

خلاصه حرف های علی مطهری در دانشگاه شریف

مجری برنامه از مطهری خواست تا بگوید در کمیسیون فرهنگی مجلس چه کارهایی را برای تسهیل امر ازدواج کرده‌اند ولی گویا به نظر می‌رسید میهمان برنامه جامعه اسلامی دیروز دانشگاه شریف از این بحث خوشش آمد و از پاسخ دادن به این سوال صرف نظر کرد و درد دلش باز شد.

از مشکلات ازدواج موقت صحبت کرد و دانشجویان با مطرح شدن این بحث‌ها به هیجان آمدند. علی مطهری از خاطرات خودش در یکی از کشورهای اروپایی صحبت کرد و اینگونه گفت: «برای کاری به یکی از کشورهای اروپایی رفتم به محض حضور در خیابان‌ها با زنانی بی حجابی مواجه شدم (در اینجا گویی زبانش بند آمده بود!!) که دیگر نمی‌توانند بیشتر از وضع ظاهری آنان صحبت کنم از یکی از دوستانم پرسیدم مردم اینجا با این همه آزادی حجاب زنان چگونه می‌توانند زندگی کنند.

این خاطره نشان می دهد که اصلا برای غربی‌ها این مسائل مهم نیست و آزادانه این کارها را انجام می‌دهند البته این که می‌گویند با آزادی مطلق مسائل حل می‌شود این گونه نیست چرا که امروز با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند».

از اسلام صحبت کرد که مسیر را برای انسان‌ها باز گذاشته معتقد بود که چه عیبی دارد خانواده خود را برای ازدواج موقت پسران و دخترانشان آماده کنند این فرهنگ باید جا بیفتد جوانان که از نظر عاطفی و جنسی تامین باشند دیگر دچار مشکلات در جامعه نخواهند شد.این صحبت‌های با موافقت دانشجو  همراه بود.

وی معتقد بود اسلام با دوری از ازدواج مخالف است ازدواج عامل تکمیل انسان است در اسلام در درجه اول ازدواج دائم در درجه دوم ازدواج موقت و در درجه سوم تعدد زوجات مطرح شده که همه این راه حل معضلات اجتماعی است؛ همیشه در دنیا تعداد زنان آماده به ازدواج بیشتر از مردان است اگر این موضوع حل شود دیگر فساد رخ نخواهد داد.

این صحبت علی مطهری با واکنش تندی از طرف دانشجویان دختر مواجه شد و در آن میان یکی از آنها خطاب به مطهری گفت: آیا حاضرید محارم شما همچون دختر و خواهرتان تن به ازدواج موقت دهد؟

علی آقای مطهری اندکی مکث کرد و گفت: البته…. بله!!

هم چنین جالب است نماینده مردم تهران راهکارهایی را ارائه  در طی سنین 15 تا 30 سال هم ارائه کرد.

اولین راه: ازدواج دائم
دومین راه: ثبت نام در کلاس های ورزشی
سومین راه: ازدواج موقت.

دیگر مجری نمی‌توانست برنامه را اداره کند و پاسخش را از نمایند ه مردم تهران چگونه دریافت کند درصدد تغییر برنامه برآمد و اجازه داد دوستان حاضر در جلسه سوالات خود را پیرامون فتنه 88 بپرسند.

منبع:خبرگزاری دانشجو

گردآوری:سایت خبری تفریحی به روز نیوز

مطالب مرتبط:

جزییات تایید صلاحیت علی مطهری و نوه امام خمینی

آیا علت رد صلاحیت حمید رسایی فساد مالی بوده؟

لیست اسامی تایید یا رد صلاحیت کاندیداهای مجلس ۹۴

عکس تبلیغاتی جالب الناز شاکردوست برای انتخابات مجلس

روش تایید صلاحیت کاندیدای انتخابات مجلس چیست؟

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar