چهار تا مارمولک را کشتم

دو روز پیش، سرلشکر فیروزآبادی خبر داد:

«افرادی چندین سال پیش به عنوان فعالیت برای جمع‌آوری کمک به فلسطین به ایران آمدند، از تهران شروع کردند، بعد به ورامین رفته و از آنجا به سمت نایین و یزد راه افتادند.

ما به مسیری که انتخاب کرده بودند شک کردیم، اگر کسی می‌خواهد برای فلسطین کمک جمع کند باید به تهران و اصفهان بیاید جایی که مردم هستند و پول دارند نه وسط کویر راه بیفتند. آنها این مسیر را ادامه دادند و تا جیرفت کرمان رفتند، زمانی که به تهران رسیدند، خودشان را اجازه دادیم از کشور خارج شوند، اما اموال همراهانشان را نگه داشتیم.

در اموالشان انواع جانوران صحرایی را خریده بودند مثل سوسمار، مارمولک و آفتاب‌پرست. سپس بررسی کردیم که این موارد به چه دردشان می‌خورد، بعد متوجه شدیم که پوست آنها امواج اتمی را جذب می‌کند و اینها جاسوس اتمی بودند که می‌خواستند با این بهانه در داخل جمهوری اسلامی از طریق پوست این جانوران صحرایی به این نتیجه برسند که ما در چه مکان‌هایی معدن اورانیوم داریم و کجا در حال کار اتمی کردن هستیم.»

یک روز پس از آن، سایت تابناک از قول یکی از متخصصان خارجی نوشت:

«این ادعا که سوسمارها یا مارمولک‌ها می‌توانند امواج اتمی را جذب کنند کاملاً غیرمنطقی است، زیرا پوست مارمولک‌ها دقیقاً از پروتئین‌هایی شبیه به پروتئین‌های پوست انسان تشکیل‌ شده است: کراتین A و B. هیچ یک از این دو نوع کراتین توانایی خاصی در جذب یا تشخیص اورانیوم یا سایر مواد رادیواکتیو ندارند.»

چهار تا مارمولک را کشتمسایت فرارو بازنشری از مطلب سایت تابناک را با عنوان «پاسخی علمی به ادعای مارمولک‌های جاسوس» منتشر کرد و یکی از خوانندگان آنجا نوشت:

«از دیروز، به جرم جاسوسی برای اجانب، چهار تا مارمولک را کشته‌ام، رو حساب اینکه حرف سردار درسته، چرا این خبر را زودتر نزاشتی فرارو؟ خون اونا گردن توئه!»

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar