توییتر و سلبریتى‌ها و مهراب قاسم‌خانی

مهراب قاسم‌خانی، که از جمله کارهایش نویسندگی دورهمی و شب‌های برره است و تا کنون دوبار ازدواج کرده، یکی دو روز پیش با فیلتر شکنش رفت و عضو توییتر شد و در اینستاگرامش نوشت:

«امروز به توئیتر پیوستم. حالا این که چرا در روز فیلتر شدن یه اپلیکیشن، رفتم عضو یه اپلیکیشن فیلتر شده دیگه هم شدم رو نمیدونم دلیلش رو… ولى شدم دیگه… فیلترتون مستدام، فیلتر شکنمون پایدار، شب خوش»

توییتر و سلبریتى‌ها و مهراب قاسم‌خانیمهراب قاسم‌خانی در آخرین ارسالی‌اش به اینستاگرام، برداشت خود را از کاربرانی که در توییتر مشاهده کرده، یا نشست و برخاست داشته، شرح داده، که خواندنی است:

«ماجرا‌هاى من و توئیتر (قسمت اول)
بداش:
الان دو سه روزه عضو توئیتر هم شدم و توى همین مدت کوتاه کلى چیزاى جدید یاد گرفتم.

اولیش اینه خیلیاشون از سلبریتى‌ها متنفرن. یعنى یه چیزى می‌گم، یه چیزى می‌شنوید. تبعیض هم قائل نمی‌شن. نه جنسیت براشون مهمه، نه حوزه فعالیت اون سلبریتى. هر کس شناخته شده‌ست کم مغز و کم سواد و خود شاخ پنداره.

میزان شناخته شدن در اینستاگرام هم با میزان شعور براشون رابطه معکوس داره. یعنى هر چى بیشتر توى اینستاگرام فالوور داشته باشى، شعور کمترى دارى.

هدف نهایى این دسته هم اینه که کارى کنن که اون سلبریتى از توئیتر بره، طرفداراش رو هم با خودش ببره.

بخوام آسون تر بگم اینجوریه که نیتشون اینه که آدم لمپن وارد نشه، ولى این نیت روشنفکرانه رو با اکت لاتى انجام می‌دن که وایستاده سر کوچه، زنجیر می‌چرخونه!

خوباش:
توشون یه عده شوخى نویس دارن که خیلى خوب و خلاقن. خوب یاد گرفتن با استفاده از حداقل کلمات شوخى‌هاى ناب بسازن و بعضیاشون صاحب سبک هستن و حتى جریان ساز.

خوب ترش اینه که فقط شوخى نمی‌سازن براى خنده. دغدغه دارن و نسبت به شرایط اجتماعى و سیاسى آگاهن و خیلى هم سریع واکنش نشون می‌دن… یعنى یه وقتایى اونقدر سریع که هنوز خود اون اتفاق منعقد نشده!.
.
.
ادامه دارد…»

قسمت دوم ماجرا هاى مهراب قاسم‌خانی و توئیتر

«بداش:
دومین درسى که در همون ابتداى ورودم به توئیتر گرفتم این بود که یه مجموعه قانون و ادا وجود داره که حکم مرگ و زندگى دارن. یه عده هم هستن که کارشون اینه که دم در توئیتر وایستادن و این قوانین رو به تازه واردها فرو مىکنن. مثلاً هى می‌گن ایموجى نزن زشته.

چرا؟ نمی‌دونم. شاید چون فقط توى اینستاگرام زشت نیست… شایدم به همون دلیل که توى برره گناه بود نوچوفسکو رو با قاشق بخورى…

خلاصه که بازم دارن از این قواعد و قوانین تخطى ناپذیر که به مرور بدانها خواهیم پرداخت!

خوباش:
اونجا از این موجوداتى که توى پیج تیمارستان می‌بینیم خبرى نیست. یعنى حتى خطرشون هم تهدید نمی‌کنه فضاى توئیتر رو. نه خطر خودشون، نه طرفداراشون.

اپلیکیشنى که نه تنها بر اساس تصویر طراحى نشده، بلکه باید توش حرف هم بزنى، واسه شون در حد لب دریا براى یه خون آشام، نامناسب و کشنده‌ست.

اصلاً این موجودات این همه عمل کردن و ورزش کردن و با خودشون ور می‌رن که مجبور نشن حرف بزنن و بخونن، به جاش عکس و فیلم بگیرن.

در نهایت این که اگه سلیقه شما هم بر مبناى لذت بصرى تربیت شده، اونجا به دردتون نمی‌خوره!
.
.
.
ادامه دارد…»

اینستاگرام مهراب قاسم‌خانی بیش از یک و نیم میلیون هواخواه دارد!

اولین توییت مهراب قاسم‌خانی:

««ورود پر افتخار خودم رو به توئیتر تبريك می‌گم… امیدوارم به خروج حقارت بار ختم نشه»!»

یه پلنگ

مهراب قاسم‌خانی در توییترش غرش کرده که:

«جساراتاً می‌شه در بدو ورود یه چیزى رو یاد آورى کنم؟
من نه فقط قبل از تولد توئیتر و اینستاگرام، بلکمم قبل از تولد بیشتر شما عزیزان و اینترنت در ایران، خرج زندگیم رو از نوشتن در می‌آوردم. لطفاً غلاف بنمایید که دوست باشیم با هم… با تشکر.
یک سلبریتى پلنگ…»

واکنش چند کاربر توییتر:
تریاک بن خشخاش: «اشتباه نکن. علت تنفر مردم ازت بخاطر سلبریتی بودن نیست. بخاطر کلاش و پدر سوخته بودنته»!توییتر و سلبریتى‌ها و مهراب قاسم‌خانی

فریاد بی صدا شده: «این اومده توئیترو هم مثل اینستا کنه»!

خدای عزوجل: «خدایی مرد باش، تو اینستا تبلیغ توییتر نکنی، بذار ی جا واسه ما بمونه، اینجا جا کمه، همه تو دل همیم، از سهم امام روزگار می‌گذرونیم، لاکچری بازیم در نیاری، ب زمین و زمان بتوپ حال کنیم»

perdant: «اگر توییتر را به یک شهر بزرگ تشبیه کنیم شما احتمالن قسمت خیلی کوچکی از این شهر را می‌بینید، توییتر علاوه بر بالاشهر و کافه‌های شلوغ پلوغ و شیک، یه قسمت خلوت و دنج هم داره که فقط اهل دلها اقامت دارن، نون و ماستشون را می‌خورن و به مرغ و خروس‌ها و اردکهاشون غذا می‌دن?»

مورچه سیا: «?عاشقشم جون می‌ده واسه کل کل کردن باهاش، واقعا بهترین نویسنده طنز ایرانه))) :»

کوچکـِ بیکران: «آقای قاسم خانی رو اذیت نکنید، الان باز قهر می‌کنه می‌ره پیش اینستاگرامیا ازمون بد می‌گه»!

 

 

اینستاگرام مهراب قاسم‌خانی
instagram.com/mehrab_ghasemkhani

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar