پیام رسان برای کودکان زیر ۱۳ سال

فیسبوکی ویژه کودکان

فیس‌بوک پیام‌رسان ایمنی را با مشورت والدین و کارشناسان برای کودکان طراحی کرده تا کودکان زیر ۱۳ سال بتوانند از این طریق با دوستانشان چت کنند.

پیام رسان برای کودکان زیر ۱۳ سال

برنامه مسنجر کیدز (Messenger Kids) مخصوص کودکان زیر ۱۳ سالی است که اجازه داشتن حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی و ابزار‌های پیام رسان نظیر فیس‌بوک را ندارند.

خانواده‌ها معمولا گوشی‌های هوشمند یا تبلت خود را در اختیار کودکان قرار می‌دهند، اما همواره نسبت به استفاده مناسب آن‌ها از این فناوری‌ها و حضورشان در شبکه‌های اجتماعی نگرانی‌هایی وجود دارد. فیس‌بوک روز دوشنبه برای اولین بار اپلیکیشن پیام‌رسان خود که مخصوص کودکان طراحی شده را معرفی کرد.

بر اساس سیاست‌ شبکه‌های اجتماعی و ابزارهای پیام رسانی مانند اسنپ‌چت، اینستاگرام و فیس‌بوک، کودکان زیر ۱۳ سال نمی‌توانند حساب کاربری شخصی داشته باشند.

شرکت فیس‌بوک می‌گوید که پیام رسان مسنجر کیدز (Messenger Kids) مخصوص کودکانی است که به سن قانونی برای داشتن حساب کاربری نرسیده‌اند.

فیس‌بوک می‌گوید که هدف از طراحی این مسنجر، ایجاد محیطی کنترل شده برای کودکانی است که در هر صورت به گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها دسترسی دارند. این شرکت برای مقدمات طراحی این پیام رسان، ماه‌ها به مصاحبه و مشورت با والدین کارشناسان رفتار کودک و سازمان‌های مربوط به ایمنی و حفاظت از اطلاعات پرداخته است.

این پیام رسان که قابلیت فرستادن پیام، عکس و ویدئو و همچنین ارتباط تصویری و صوتی را دارد، در اولین قدم برای عضویت کودکان اجازه والدین آنها را درخواست می‌کند.

اضافه کردن دوستان در این اپلیکیشن نیز تنها با تائید والدین صورت می‌گیرد و آنها می‌توانند از ایمن بودن چت‌های زنده ویدئویی کودکانشان مطمئن شوند.

همچنین ایموجی‌ها، گیف‌‌ها (تصاویر متحرک) و دیگر ابزار تزئین تصاویر در این پیام رسان مناسب کودکان طراحی شده است.

فیس‌بوک ضمانت کرده است که از اطلاعات این پیام رسان برای مقاصد تبلیغاتی استفاده نشود و کودکان را به هدف تبلیغات مختلف تبدیل نکند.

چگونه مسنجر کودکان کار می‌کند
طبق مقررات کودکان زیر ۱۳ سال نمی‌توانند برای داشتن حساب فیس‌بوک ثبت نام کنند ولی والدین می‌توانند اپلیکیشن مسنجر کودکان برای کودکشان دانلود کنند و آنرا با حساب کاربری خود تأیید نمایند و نمایه‌ای با نام و تصویر فرزندشان تنظیم کنند.

والدین نیازی به دانلود این برنامه برای خودشان ندارند و از طریق مسنجر خودشان می‌توانند افرادی را که صلاح می‌دانند برای دوستی و ارتباط با فرزندشان تایید کنند.

پیام رسان مسنجر کیدز برای آیفون و آیپد در دسترس است و بزودی برای اندروید نیز در دسترس خواهد بود.

نکته
مشکلی که برای بسیاری از بزرگسالان باقی می‌ماند این است که کودکان بیشتر از آن‌ها از خم و چم شبکه‌های اجتماعی خبر دارند!

 

 

سایت مسنجر کیدز:
messengerkids.com

منبع:
مریم توسی طبیبی – یورونیوز فارسی

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar