خانه » اخبار » بهداشت و سلامت » میکروب ها باعث لاغری ما می شوند!

میکروب ها باعث لاغری ما می شوند!

Rate this post

گروهی از محققان دانشگاه دولتی آریزونابا تحقیقی که اخیرا روی تعدادی از مردم انجام داده اند به نتیاج جالبی دست یافته اند. به نقل از ساینس الرت ، آنها معتقدند که افزایش تنوع میکروبها در سیستم گوارشی ارتباط معکوسی با روند چاقی دارد ، یعنی هرچه تنوع میکروب ها بیشتر باشد روند کاهش وزن و لاغری بهتر طی می شود.

جراحی بایپس معده ای به عنوان مؤثرترین روش برای کمک به بیماران چاقی است که تلاش می کنند از وزن خود بکاهند. اکنون محققان متوجه شده اند که تنوع میکروبها به مراتب مؤثرتر از کمتر غذاخوردن در این روند است.

میکروب ها باعث لاغری ما می شوند!

تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد با انجام عمل جراحی بایپس معده، اکوسیستم میکروبها در سیستم گوارشی دگرگون شده به طوریکه تنوع آنها به میزان چشمگیری افزایش می یابد. شاید در ظاهر اینگونه به نظر برسد که چنین تنوعی برای سلامت فردی که این جراحی را انجام می دهد مناسب نباشد اما تحقیقات اخیر نتایج جالب توجهی به همراه داشته است.

 

گروهی از محققان دانشگاه دولتی آریزونا مطالعه ای را بر روی گروهی با جمعیت زیاد از افراد مختلف انجام داده و به این نتیجه رسیده اند افزایش تنوع میکروبها در سیستم گوارشی ارتباط معکوسی با روند چاقی دارد یعنی هرچه این تنوع بیشتر باشد، فرد پس از انجام این جراحی خاص در مسیر کاهش وزن قرار می گیرد.

 

البته این محققان چند سال پیش هم این مطالعه را انجام داده بودند اما به دلیل کوچک بودن جمعیت مورد آزمایش، تردیدهای زیادی درباره ادعایشان مطرح شده بود. اکنون اما مشخص شده که متنوع بودن جمعیت میکروبها در سیستم گوارشی تا چه حد به روند لاغر شدن در این دسته از افراد مؤثر است.

 

منبع مهر

Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز