قبری که معجزه می‌کند و مردمی که نیازمند معجزه‌اند

کشور ما در زمینه آمار کشته شدگان در اثر تصادف رتبه بالایی را در سطح جهان دارد و متاسفانه سالانه بطور متوسط در حدود ۲۰ هزار کشته و ۲۵۰ هزار مجروح روانه گورستان و بیمارستان می‌شوند!

قبری که معجزه می‌کند و مردمی که نیازمند معجزه‌اند

در کشور ما چیزی حدود ۱۷ میلیون خودرو وجود دارد که اگر ضربدر ۴ چرخشان بکنیم می‌شود ۶۸ میلیون چرخ، اگر فرض کنیم همه خودروها چهار چرخ داشته باشند. روزانه چه تعداد پنچری داریم؟ الله اعلم، اما حتما زیاد هستند!

روزانه و شبانه چند راننده خسته داریم؟ حتما خیلی!

هدف از این صغرا و کبرا چیدن چیست؟
مطلبی دیدم مربوط به سال گذشته، گفتم بد نیست پیش از خواندن آن این چند آمار را داشته باشید!

قبری که معجزه می‌کند و مردمی که نیازمند معجزه‌اند
قبری که معجزه می‌کند و مردمی که نیازمند معجزه‌اند

به گزارش بهارانه، پارک ترافیک در محله حسین بابا شهرستان بهار قبلا قبرستان بود و شهرداری با تخریب گورستان قدیمی این پارک را بنا کرد. در این پارک فقط یک مقبره بجای مانده، مقبره شخصی که نه امامزاده است و نه شخص نامداری!

پیرمردی از اهالی همین محل توضیح می‌دهد:
«قبلا این پارک قبرستان بود و شهرداری تصمیم گرفت اینجا را به پارک تبدیل کند، لودر همه قبرها را خراب کرد اما وقتی به این قبر رسید لودر پنچر شد و راننده آن بی هوش شد. همسایه‌ها جمع شدند و راننده لودر را به هوش آوردند.

همان شب شهردار بهار برای آوردن لاستیک لودر به همدان رفت تا با تعویض لاستیک یک بار دیگر کار را انجام دهند اما در راه برگشت با اهل و عیال خود تصادف کرد و همه در تصادف فوت کردند و این شد که همه قبرها را خراب کردند اما قبر این سید را نتوانستند خراب کنند و این قبر باقی ماند.»

قبری که معجزه می‌کند و مردمی که نیازمند معجزه‌اند

پیرمرد با اشاره به قسمتهای مختلف پارک گفت:
«در این پارک سید‌های زیاد دیگری هم وجود داشت به طور مثال قبر برادر این سید هم ده متر پایین‌تر قرار دارد، اما مقبره این سید کرامتی داشت که اجازه تخریب آن داده نشد و بنا به دلایلی نشد که این قبر را خراب کنند و این قبر باقی ماند.»

پیرمرد به شایعاتی در مورد وجود مار در زمان تخریب اشاره کرد و گفت:
«من شنیده‌ام که می‌گویند موقع خراب کردن قبر مار از آن درآمده؛ اما من که در همسایگی این محل سکونت دارم چنین چیزی ندیدم.»

پیرمرد گفت:
«سید اسد یک کارگر ساده بود که در باغها و زمین‌های کشاورزی کار می‌کرد و انسان تلاشگری بود، پسرش هم به نام سید بولدور در قبرستان فعلی به خاک سپرده شده است و پدر بزرگش هم در زمان رضاشاه به روستاهای زنجان تبعید شد.»

قبری که معجزه می‌کند و مردمی که نیازمند معجزه‌اند

پیرمرد در مورد مرمت قبر سید اسد گفت:
«چند سال پیش یک خانم اهل بهار در سفر به مکه در مکه فوت می‌کند . او در وصیتنامه خود وصیت می‌کند که من یک زمین دارم آن را بفروشید و پولش را خرج درست کردن قبر سید اسد کنید و اینطور شد که فرزندان آن خانم بعد از مرگش آمدند و این مکان را درست کردند.»

پیرمرد در مورد کرامات سید اسد گفت:
«من خودم از این سید حاجت گرفته‌ام و با نذر یک روز نماز و روزه به این سید پسرم شفا پیدا کرد. مردم هم گاهی در اینجا نذر کرده و روضه می‌گیرند.»

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar