مهناز افشار، آیا مشکل ما نبود خانم گزارشگر است؟

مهناز افشار، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، در اینستاگرامش نوشته:

«در روزگاری که زنان حتی در بالاترین سطح فوتبال و بسکتبال مردان جهان داوری می‌کنند، زنان ما در عرصه ورزش از کمترین حضور بهره می‌برند. ⁧‫#خانم_گزارشگر‬⁩ ایده بسیار خوبیه که زنان رو به عرصه گزارشگری وارد کنیم.»


سحر در این ارتباط نوشته:

«سلبریتی در کشور ایران حقیقتا چیزی نیست، جز موجودی که مامور می‌شه برای منحرف کردن ذهن مردم عامه از موضوعات اصلی و مشغول کردنشون به موضوعاتی که درجه‌ی اهمیت اونها به صفر شدیدا نزدیکه…
.
چرا این سلبریتی‌ها از مشکلات اقتصادی که دولت مردان منتخبشون ایجاد کردن حرفی نمی‌زنند؟! (مشکلاتی که گریبان گیر نه تنها زنان، بلکه مردان و کودکان و جوانانه)
.
می‌گن فعال حقوق زنان هستن!
حقیقتا موضوعات مطرح شده و کمپین ایجاد شده مشکل اساسی چند درصد از زنان این کشوره؟!
.
عاقل باشیم و دنباله رو افراد پوچ نباشیم.»


کمپین خانم گزارشگر
درباره کمپین خانم گزارشگر بیشتر بدانید


هر چیزی جای خود
این درسته که مشکل کشور ما و زنان ما، کمبود یا نبود گزارشگر ورزشی خانم نیست، اما این دلیل نمی‌شود که به این بهانه به این طرح تاخت و به قول قدما: چغندر به هرات، زیره به کرمان؟

از طرف دیگر، وقتی خانم‌ها به دنبال چیزی باشند، خودشان می‌روند دنبالش و قرار نیست کسی را هل بدهیم، به خصوص در این مورد که هیچ‌گونه منع قانونی و شرعی وجود ندارد، به قول قدما کاسه داغ‌تر از آش نباشید!

 

نگاه دیگران

ببینیم دیگران چه نظری دارند:

سعید: «خانم‌ها زهره هاشمی، اعظم حبیبی و مائده علاقمند، خانم‌هایی هستند که دارند در عرصه گزارشگری فعالیت می‌کنند و مشکلی هم ندارند. اول اطلاعات‌تون رو درباره این موضوع بالا می‌بردید بعد حرفی می‌زدید!»

.

ارسلان: «درود و مهر/ ابتدا عرض کنم که خانم دکتر نعیمه ظفر گزارشگر بسکتبال و فوتبال انجام داده و می‌دهند، دوم اینکه چرا فقط از حضور زنان برای پیوستن به این کمپین دعوت می‌کنید، در حالی که مردان خیلی زیادی در جامعه ما مدافع حقوق زنان هستند و به تفکیک و تفاوت جنسیتی قائل نیستند، ولی شما اگر درصدد اجرای یک مطالبه‌ی مردمی و مدنی هستید نیز نباید با تفکیک جنسیتی چنین کاری کنید، از طرفی اهرم فشار بر مسئولین با حضور آحاد جامعه پر توان‌تر خواهد بود.»
.
مانی: «خانوم افشار می‌خوای مردا بشینن تو خونه کارای خونه رو انجام بدن شما همه کارا خارج منزلو انجام بده!
فقط شرمنده دیگه نمی‌تونن بچه بیارن واستون، این یکی رو معذورن!»
.
باران: «الان دغدغه ملت اینه؟ نگاه به ظرفیت کن! می‌بینی زن ایرانی ظرفیت آزادی آرایش رو نداره، شده صدر جدول مصرف کننده لوازم آرایشی در جهان! این زن اگه آزادی غربی داشته باشه تو خیلی چیزا می‌شه صدر جدول، البته چیزای بد! گاهی محدودیت بهتره واسه این کم ظرفیتی!»
.
علی اصغر: «برو بابا، مردم نون ندارن بخورن، این خانم حالا یادش اومده خانم گزارشگر!»
.
سیما: «اخه‌ خانم‌ جان‌ من‌خودم‌ به‌ عنوان‌ یه‌ خانم‌ داد بزنم‌ گل‌ گل‌‌، واسه‌گل‌ دوم‌ که‌ صدام‌ می‌گیره‌. هر کاری‌ کاردان‌ خودشو‌ می‌خواد!»
.
مهدی: «صاحب کار ماهیانه به آقا ۹۰۰ می‌ده، ولی دخترا وقتی میان با حقوق ۴۰۰ کار می‌کنن، صاحب کار اون آقا رو اخراج می‌کنه، خب هزینش کم شده دیگه!
از وقتی که دخترا اومدن سرکار، آقایان دیگه کار ندارن!
حداقل کار می‌کنید با حقوق بالا کار کنید! نصف حقوق کار می‌کنید، باعث افتادن از نون خوردن یکی دیگه می‌شید!

از این موردها زیاد هست… خوتونم می‌دونید!
خانوم افشار عزیز این چیزا هم ببین، یک طرفه نرو!»
.
رضا: «می‌دونی خانم افشار شکمت خیلی سیره، توی این بحبوحه جنگ نرم و جنگ روانی و اینها، حالا تو بیا برای جوون‌ها تز بده!
کسی منکر حقوق مساوی زنان نیست، ولی همونطور که مراجع می‌گن و اسلام و قرآن می‌گه!
کم کم شما با این کارهاتون می‌خاید حرف‌های قرآن رو هم نادیده بگیرید و مطمئن باش بد جایگاهی داری!»

.

فاضل: «شما بفرمایید به نظرتون کمپین گزارشگر زن در چه سطح و درجه و رتبه‌ای از مطالبات بیشمار و مهم زنان قرار می‌گیرد؟»
.
فریبرز: «خانم افشار هنوز زن‌های جامعه ما اصول اولیه همسر بودن و مادر بودن رو بلد نیستن! یه سر به دادگاه‌های خانواده بزن، ببین طلاق و خیانت داره بیداد می‌کنه. نابلدی و عدم اطلاع خانم‌ها از خانه داری و همسر داری بنیان خانه و خانواده رو از جاش داره می‌کنه، اونوقت شما دغدغت شده این؟
واقعا متاسفم برات که اینهمه ادعا هم داری!»
.
حمید: «همه مشکلمون حل شده ب غیر از ورزش و ورزشگاهامون؟ ولمون کنید!
شما رو ب خدا چرا اینقدر مردمو مسخره می‌کنید، شما سلبریتی‌ها؟
خدا لعنت کنه این دولت منحوس روحانی رو با این وعدهای پوچش، دولت پوشالی و پوشکیش، حالم بهم می‌خوره از همتون، ک از زندگی مردم بیچاره خبر ندارید و همش از حمایت کردن از اونا حرف می‌زنید، در حالی ک ذره‌ای براتون‌ مهم نیستن!»
.
مهدی: «كی بشه درد این جامعه رو بفهمی؟ انقد خوشی زده زیر دلت كه دنبال این مسخره بازیا هستی، آخرشم نمی‌فهمی درد مردم چیه!»
.
محمد: «توی قران گفته زن‌ها هر جا مردها ورزش می‌کنند نباید باشند، حتی صداشون!»
.
سلطان: توی همین ایران خودمون مردانی هستن که توی خونه نمی‌تونن از تلویزیون مسابقات فوتبال رو ببینند. این قدر بد‌بختی ریخته سرمون، شما از استادیوم رفتن خانوم‌ها حرف میزنی! یه مثلی هست که میگن: حرف زدن بلد نیستی، حرف نزدن هم بلد نیستی؟»
.
یاسر: «مملکت گل و گلابه، فقط مشکلش گزارشگری خانوماس؟ شما بازیگرا راست می‌گید وضعیت اقتصادی و فرهنگی مملکتو درست کنید! فقط دنبال چرت و پرتید!»
.
علی: «خدایی همینمون مونده وقتی گل می‌زنن، زن گزارشگر بگه: آخ جووون، عزیزم چه گل قشنگی!»
.
سهیل: «با ورود زنان به استادیوم اصن مشکلی ندارم، اما خانم گزارشگرو کجای دلم بذارم؟! یه نگاه به ویدیوهاشون بندازین، یکیشون در حد خیابانی بود حق با شماست!»
.
رضا: «بجای کمپین زنان، کمپین سفره‌های خالی و دل‌های دردمند برگذار کنید، مهناز جان!»
.
سحر: «من به فوتبال علاقه ای ندارم، ولی اینکه برای رفع محدودیت‌ها و افزایش حضور زنان سرزمینم در جامعه تلاش می‌کنید قابل تقدیره… امیدورام آنقدر امنیتِ کاملی در این زمینه وجود داشته باشد که صرفآ یک کمپین باقی نماند و با حضور زنان در این عرصه بخش عظیمی از ناهنجاری‌ها و ناملایمت‌های اجتماعی ورزش خاصه فوتبال برای همیشه از بین برود… ?»
.
سم: «خانم افشار خدمت نظام وظیفه یا همون سربازی هم حق مسلم دختراست که باید برن. لطفا اینم پیگیری کن حتما!»
.
ارسلان: «همین مونده از تیم مقابل گل بخوریم، خانم گزارشگر بزنه زیر گریه!»

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar